PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=640446}
6,1 42 984
oceny
6,1 10 1 42984
5,6 25
ocen krytyków
W imię...
powrót do forum filmu W imię...

Zacznę od tego, że o filmie dowiedziałem się od znajomej co akurat była w kinie; co nie jest niczym dziwnym ponieważ komercyjne krajowe polskie kino umarło już dawno temu ( Nie liczę produkcji np. Polańskiego, co do której nasz kochany lud jak i do innych emigrantów , bardzo się przywiązuje choć nic mu do tego ).
Sądząc po poprzednich wypowiedziach, mam wrażenie, że ktoś spolszczył "Złe Wychowanie" P.Almodovara.
Problem został ludziom chyba przypadkowo upubliczniony albowiem, media mamy pro-katolickie ( lub dookreślając posłuszne instytucji kościoła "rzymskokatolickiego" w polsce ). Problem istnieje, nikt go nie rozwiązuje, nikt nikogo nie osądził, choć nie słyszałem o formalnie udzielonym immunitecie dla "księży".
Mając na uwadze powyższe, nie widzę sensu oglądania, a nawet zaznajamiania się z fabułą filmu, gdyż to jak klepanie urwisa po główce darząc go aprobatą. Temat jest mdły i w naszym smutnym kraju dodatkowo zabarwiony dodatkowo czarno-mafijnym sosem.
Sam przyznaję się do drobnej hipokryzji, pisząc na temat tego filmu ( bardziej tematyki ) , ale proszę pozostałych o zrozumienie, gdyż czytając wcale_nie_pochlebne opinie, musiałem dodać i swoją chcąc-niechcąc podtrzymując temat.

ocenił(a) film na 8
Mroowka86

Aleś sobie pogadał. Zdecydowanie boisz się chyba wychodzić wieczorem z domu albo wydać 20 pln. na bilet do kina. A ten film doskonale przemawia do widza a "dzielenie włosa na czworo" -no cóż można i tak.

ocenił(a) film na 6
Mroowka86

Media prokatolickie? Może jeszcze prorodzinną politykę mamy, a rząd nie pluje na rodzime podwórko? Śmieszne.

lenka96

napisałem,że posłuszny instytucji w kościoła w polsce. To są już moje wywody osobiste i to co myślę o tym demokratycznym-z-nazwy państwie rządzonym przez kościół - zostawię dla siebie.
Wracając do filmu Almodovara - religijność o ile mierzalna, w Hiszpanii jest sensem życia dla wielu ludzi przez co dają świadectwo każdego dnia, polecam się wybrać do dowolnego miasta w południowej częsci kraju w czasie świętego tygodnia poprzedzającego Wielkanoc, następnie wrócić do Polski i popatrzeć na to co robi kościół z ludzi, wychował sobie własną widownię i robi co mu się podoba, instytucja kościoła w polsce jest na wskoś mafijna i nie ma nic wspólnego z religią. A jaki kościół tacy wierni.

ocenił(a) film na 6
Mroowka86

Nie zgodziłabym się z tym, że tak do końca są posłuszne kościołowi. Nawet jeśli tak, to rząd temu skutecznie próbuje przeciwdziałać, biorąc się za ustawy dotyczące m.in. homoseksualistów, a media oczywiście robią wokół tego szum. Wtedy ta "pożal się Boże" władza może się już spokojnie brać za ustawy, które większości dotyczą i większość obchodzą, jest ona dla dobra (ciekawe czyjego) od tychże spraw odsuwana.

lenka96

Wolałbym wiedzieć, że po osiągnieciu wieku emerytalnego ( o ile NFZ pozwoli mi dożyć ) będę miał za co żyć, że w międzyczasie moje dzieci nauczą się czegoś mądrego w szkole itp itd Nie obchodzą mnie homoseksulaiści, jehowi, żółci , czarni ani garbaci.
Pożal się boże rząd, nie robi nic tylko kradnie kasę i nie ma planu na nic poza swoją kadencję, kościół w polsce rządzi o czym swiadczy nieopodatkowani tej działalności jako jedynej nie rządowej instutucji w polsce. Pedofilia wśród ksieży nie jest ścigana z urzędu , tylko zostawiana do rozstrzygnięcia wewnątrz koscioła a nie przed publicznym sądem.
Pierwszy jest kościół, to czym nie jest zainteresowany kościół zagrabia rząd a reszta nastroszona jest przez media piorąc mózgi ludziom w tv i radiu i odwraca kota ogonem ustanawiając problem homoseksualizmu jako najważniejszego dla polski.
( nazwa tego kraju z rozmysłem jest napisana z małej litery )

ocenił(a) film na 6
Mroowka86

Myślę, że mi wybaczysz, za niekontynuowanie tego tematu, mimo iż częściowo się z tobą zgadzam.

Tylko jedno ci powiem:
„Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju"

Wiem, że nie jest łatwo, aczkolwiek dla mnie nie szanowanie ojczyzny jest głupotą, gdyż nie ona jest tu winna. Należy natomiast całą swoją nienawiść i rozgoryczenie zwrócić ku podmiotom, które za taką sytuację bezpośrednio odpowiadają.

lenka96

Nie chciałbym być posądzony o nacjonalizm na skraju głupoty.
Dlatego powiem że najlepsze dla tego kraju to spalić go do gołej ziemii, a to nie jest w mojej mocy :D

ocenił(a) film na 6
Mroowka86

To, co właśnie napisałeś, dopiero jest głupie.

lenka96

Jeśli przyznasz że w tym kraju nie zmieniło się nic poza datą , od czasów średniowiecza to ten pomysł wcale taki głupi nie jest :D

ocenił(a) film na 6
Mroowka86

Bardzo dziecinne jest to, co piszesz. Nawet nie wiem co masz konkretnie na myśli mówiąc o braku różnic pomiędzy średniowieczem, a 2014r. jeśli chodzi o nasz kraj. Tak na siłę chcesz sobie pożartować?

lenka96

Niestety to nie jest żart.
Wszyscy inteligentni ludzie pochodzenia polskiego wyjechali i tam rozinęli swoje talenty, reszta która tego jeszcze nie zrobiła odrabia w kraju pańszczyznę u właścicieli ziemskich zwanych teraz korporacjami z których jak podejrzewam żadna nie jest w 100% polska.
Szlachta to nadal buractwo które tylko kombinuje jak się wzbogacić jeszcze bardziej i nikogo nie obchodzi rządzenie dla dobra kraju.
Własność ziemska jest wykupowana przez zagraniczne przedsiębiorstwa, co jest równe rozbiorowi polski ale bez targania za sobą wojska.
Ciemiężony lud ma na otarcie łez olimpiadę w publicznej tv.
Wymieniać dalej ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones