PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=37243}

W kręgu zła

Le cercle rouge
7,5 5 388
ocen
7,5 10 1 5388
8,2 13
ocen krytyków
W kręgu zła
powrót do forum filmu W kręgu zła

To jest jakaś farsa

użytkownik usunięty

Zawiodłem się na "Samuraju". Melville co prawda idealnie w nim odzwierciedlił grę świateł, tą rodem z filmów noir. Pięknie się to ogląda czysto wizualnie, niemniej poprowadzenie historii, a dokładniej mówiąc akcji jako, że mamy do czynienia z kryminałem - dosyć kiepsko. "W kręgu zła" niestety wypada jeszcze gorzej na tle dobrego, acz niedopracowanego "Samuraja". Tutaj nie ma mowy o żadnych zaletach, z wyjątkiem dosyć oczywistego i ciekawego z moralnego punktu widzenia zakończenia. Akcja wlecze się niczym mucha w miodzie. Wszystko wydaje się słodkie, jest klimacik lat 70, charakterystyczni aktorzy, a jednak nuda... nic się nie dzieje. Aż dziw mnie wziął, że nie wzorowali się na zagranicznych. Scena obramowania woła o pomstę do nieba, to była komedia. Równie dobrze analogiczna scena mogłaby się znaleść w filmie z Louisem de Funes. Cholernie nudny, pozbawiony akcji, zbyt długi...

ocenił(a) film na 4

W pełni się zgadzam. Kocham klimat noir i heist movie, ale reżyser sprawia wrażenie jakby zapomniał, że film jest dla widzów. Dużo ciekawiej ogląda się powstałe w podobnym okresie próby przeniesienia wyżej wspomnianych gatunków na polski grunt.

gimbusy na madaskar.

kotbury

madagaskar

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones