PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10039013}
6,6 3 199
ocen
6,6 10 1 3199
6,4 17
ocen krytyków
W nich cała nadzieja
powrót do forum filmu W nich cała nadzieja

No jestem w szoku. Nie słyszałem o tym filmie. Polskie Sci-fi, to chyba jakieś święto czy co. Znaczy wygląda jak lekka zrzynka z Fincha. Fajne zdjęcia, ale zwiastun taki sztywny że o ludzie. Pewnie się obejrzy z ciekawości.

ocenił(a) film na 5
toyminator

Że co? Polskie sci-fi? Czy ja dobrze widzę? Normalnie pełnometrażowy film i na dodatek dostał nagrodę? W kategorii filmów mikrobudżetowych, ale zawsze coś. Trzeba obejrzeć, chociażby z ciekawości.

toyminator

Robert Sheckley (amerykański pisarz science-fiction, 1928-2005) i pierwsza polska ekranizacja jego twórczości!

***

,,Okrutne równanie"
Takie amerykańskie opowiadanie sprzed kilkudziesięciu lat. Nieprzyjazny człowiekowi środowisko. Człowiek i robot-wartownik. Człowiek nie potrafi podać nowego hasła by wejść do obozu. Hasło bezpiecznie spoczywa zapisane w obozie, ale jak do niego dotrzeć skoro robot grozi otwarciem ognia? Robot poznaje człowieka, ale żąda hasła. Udawanie trzeciej osoby nic nie daje Powoływanie się na Konwencję Genewską nic nie daje. Prośby o wodę nic nie dają. Śmierć z pragnienia coraz bliżej...

Szkoda, że nie zekranizowano tego opowiadania. Zaraz, zaraz, czy aby na pewno nie zekranizowano?

"W nich cała nadzieja"
Taki polski film z ubiegłego roku.
Nieprzyjazny człowiekowi środowisko. Człowiek i robot-wartownik. Człowiek nie potrafi podać nowego hasła by wejść do obozu. Hasło bezpiecznie spoczywa zapisane w obozie, ale jak do niego dotrzeć skoro robot grozi otwarciem ognia? Robot poznaje człowieka, ale żąda hasła. Udawanie trzeciej osoby nic nie daje Powoływanie się na Konwencję Genewską nic nie daje. Prośby o wodę nic nie dają. Śmierć z pragnienia coraz bliżej...

***

Kto czytał / słuchał opowiadanie, a kto oglądał ekranizację? Autor scenariusza uznał, że nikt i, że nie trzeba podawać źródła inspiracji. Smutne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones