PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=722253}

W nieznane

Approaching the Unknown
4,7 4 140
ocen
4,7 10 1 4140
W nieznane
powrót do forum filmu W nieznane

Serio? Destylacja i po problemie. Na stacji kosmicznej jest uzdatniacz wody a na wyprawę na marsa nie ma? Ktoś kompletnie bez wiedzy technicznej podszedł do tematu. Chociaż myśl o uzyskaniu wody z suchej gleby mi przypadł do gustu.

mario1994_94

Pomijając już taki szczególik, że ważne systemy się redunduje, a tu jeden reaktor i koniec?

Danyeru

Dokładnie, na takie długie i niebezpieczne podróże powinny istnieć po kilka zabezpieczeń/ zamienników dla głównych podsystemów jak również tych które odpowiadają za żyć, albo nie żyć załogi. Z takim zaopatrzeniem z jakim go wysłali to niewiele się różni od wysłania go w trumnie.

mario1994_94

Przykro mi, ale destylacja, to nie magiczna różdżka. Najprostsza destylacja nie gwarantuje całkowitego oczyszczenia wody. Tutaj nie wiemy co konkretnie zanieczyściło zapasy wody, było to coś powstałego w wyniku zwarcia w systemie. Systemy pokładowe przystosowane są do uzdatniania wody ze znanych źródeł. Poza tym destylowanej wody nie można pić wyłącznie, bo powoduje silne zakwaszenie organizmu oraz nie zawiera składników mineralnych.

xorandor

Taaa... a kondensacja to daje mineralną. Albo kilka kropel z klimatyzatora.

mario1994_94

Mnie najbardziej zdziwiło stwierdzenie bohatera, że po doleceniu na Marsa i tak umrze bo nie ma wody... Problem polega na tym, że dzięki MRO (Mars Reconnaissance Orbiter) wiemy, że na Marsie jest od groma wody w postaci lodu. Jest tam jej tyle, że starczyłoby dla całej kolonii na kilkaset osób i jeszcze by mogli na lajcie podłogi myć, a film niby z 2016.

ocenił(a) film na 4
JaCoOoOoS

Jak ten film się kończy, bo oglądałem i nie pamiętam?

ocenił(a) film na 3
grd1

film konczy sie spacerem na marsie choc gdzie wyladowal kapsula ladownika i i tak nie przezyje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones