PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4972}

W obronie życia

Defending Your Life
6,4 1 644
oceny
6,4 10 1 1644
6,7 3
oceny krytyków
W obronie życia
powrót do forum filmu W obronie życia

... Meryl zgodziła się zagrać w takim filmie. Ledwo wytrzymałam te 2 godziny. Myślę, że wielu z Was wymyśliłoby lepszy scenariusz... ;/
NIE polecam!

ocenił(a) film na 8
Enigma89

ja bym nie wymyslil lepszego scenariusza, ale ty napewno. troche skromnosci i pokory zycze. a Meryl dlaczego zagrala? moze dowcipne dialogi jej sie spodobaly? pomysl? moze wierzy w zycie po smierci? ja tez lubie ambitne filmy, ale czasem radze sie wyluzowac i spojrzec na zycie z przymrozeniem oka.

ocenił(a) film na 10
Ibrah

A ja zgadzam się z tb w 100% ;) Czasami trzeba wyluzować i wgl. ;D

ocenił(a) film na 3
Enigma89

ja również uważam, że ten film jest kiepski, banalna fabuła

Enigma89

Nie rozumiem jak można promować odwagę jako najwyższą wartość w życiu, a dodatkowo wymagać jej od np. dziesięciolatka. Dodatkowo przykładowo jak taka niby idealna osoba jak Julia mogłaby tak po prostu zapomnieć o dzieciach, mężu i od razu zakochać się w kimś (i iść z nim do łóżka po chyba 3 dniach znajomości). Nie rozumiem zasad życiowych na których miałby być oparty ten film.

ocenił(a) film na 9
Zkwrk

Właśnie dlatego, że Julia była na tyle odważna, że umiała cofnąć w niepamięć rzeczy, do których nie mogła i tak już wrócić, a Dan miał z tym problem nawet po 20 śmierci... Ja to myślę, że Julię specjalnie "podsunięto" głównemu bohaterowi, bo tylko taka kobieta z takim silnym charakterem mogła go pozbyć strachu :)

pnkkworker

Z tym mogę się zgodzić, ale pierwsze zastrzeżenie zostaje. Odwaga nie powinna być pokazywana jako najważniejsza, a przynajmniej nie każdy jej rodzaj (tak jak w scenie, w której dziesięciolatek nie oddał chłopcu, który go zaczepiał i miał to być przykład złego postępowania).

ocenił(a) film na 9
Zkwrk

Widzisz, dlatego to co było genialne w filmie, to pokazanie tego jako proces... Tak naprawdę trudno powiedzieć, czy strona skarżąca czy broniąca miała rację, możesz się opowiedzieć po jednej ze stron... Druga rzecz to pokazanie tak banalnej prawdy o życiu jak to, że przed sukcesami powstrzymuje nas strach, w taki świetny i świeży sposób - to powoduje, że film jest rewelacyjny :)))

ocenił(a) film na 7
pnkkworker

Zeby przeżyć życie godnie należy być odważnym, dar życia należy szanować .Skoro nie masz odwagi żyć to dobry Bóg będzie ci dawał wciąz i wciąż szanse tego sie nauczyć i przeżyć te życie szczęśliwie- jako prawdziwy dar. Odwaga jest najważniejsza.

ocenił(a) film na 9
Muhomorniczy

Tak jak samo życie - ciągle Ci daje szansę na szczęście.... piękny film, bardzo niedoceniony.

ocenił(a) film na 10
pnkkworker

Genialnie to napisałeś ;D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones