PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6419}

W paszczy szaleństwa

In the Mouth of Madness
7,0 17 173
oceny
7,0 10 1 17173
8,0 13
ocen krytyków
W paszczy szaleństwa
powrót do forum filmu W paszczy szaleństwa

Czułem się na seansie jakbym właśnie uczestniczył w tym filmie. Genialny duch Lovecrafta wylewa się z ekranu, a jako wielki fan i Carpentera i Lovecrafta nie mogłem spokojnie wysiedzieć na tyłku.

Jeszcze jedna rzecz mocno mnie uderzyła w tym filmie. A mianowicie Carpenter stawia pytanie - "Myślę, więc jestem", tak to pytanie a nie stwierdzenie. Kane świetnie to sparafrazował mówiąc "Myślę, więc jesteś". Po tych słowach od razu skojarzyło mi się Miasteczko Twin Peaks, gdzie Lynch również zadaje podobne pytanie- "Jesteśmy śniącym, który śni, i żyje w swoim śnie. - Tylko kto jest śniącym?". Lynch łamie w Twin Peaks kilkukrotnie 4 ścianę, Carpenter też mógł się o to tutaj pokusić, wydaje mi się, że tego tutaj zabrakło, ale i tak jestem pełen podziwu dla tego filmu.
Swoją drogą, nawet jeśli żyjemy czyimś śnie, nigdy się tego nie dowiemy. Są ludzie, którzy są na 90% (i więcej) przekonani, że cała ludzkość to nic więcej, niż symulacja komputerowa. Takie Simsy.

ocenił(a) film na 8
Grzesiubb

Ale to przeciez nie jest film na podstawie zadnego z opowiadan Lovecrafta

ocenił(a) film na 10
MendezZ

Oczywiście, że nie. Ale nie musi nim być, by mieć lovecraftowy klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones