PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=766606}
6,9 2 610
ocen
6,9 10 1 2610
W pogoni za marzeniami
powrót do forum filmu W pogoni za marzeniami

Szczwana nastolatka, taka muzułmanka bez muzułmańskości, kradnie - ale oczywiście w dżilbabie, bo więcej można ukryć - klnie, ma pretensje do całego świata, tylko nie do siebie, nie chce się uczyć, bo chce być od razu bogata. Tak jak ci, których zaprosiła Złota Aniela. Chce się wyrwać, ale z czego - przecież swój lgnie do swego i tak tworzą się zresztą tzw. getta. Sami je tworzą, a potem narzekają. Niestety, "Francuzi" zaczynają robić filmy o "Francuzach" z "francuskimi" celami i aspiracjami. Oby nas to nie spotkało! Ten film nie dorasta do pięt np. polskiej "Cześć, Tereska". Oczywiście, można się dać ponieść pyskatemu urokowi głównej bohaterki (co wielu uczyniło). Ja tam wolę myśleć.

ocenił(a) film na 9
Krzypur

Widze, ze moral calej historii ominal Cie zajebiscie szerokim lukiem, albo co gorsza nie potrafiles wylapac tak prostego przekazu, ale w koncu jestes kotem, takze i tak szacun za to ze w ogole rozumiesz ludzka mowe, nie kazdy siersciuch to potrafi..

MrXander

jednak to prawda ze obecne pokolenie maja "zryty czerep" i bez przesady z tym moralem

ocenił(a) film na 9
grzes1962

No i przeciez wlasnie o tym do czego moze doprowadzic takie myslenie byl film, mniejsza ze scena finalowa, ktora byla naciagana, ale w filmie po kolei mielismy lopatologicznie wymieniane wartosciowe momenty zycia, ktore bohaterka w zwiazku ze swoim "zrytym lbem" i systemem wartosci wyciagnietym z teledyskow MTV traci.
Divines jako film jest wyrazna krytyka tego o czym piszecie kochane zwierzaczki.

ocenił(a) film na 9
MrXander

To ze w ostatniej scenie ludzie z getta za zaistniala sytuacje obwiniaja policje i straz jest doskonalym podsumowaniem calego absurdu, przeciez rezyser nie mogl wrzucic na ekran napisu dla ludzi, ktorzy nie potrafia wlaczyc myslenia podczas ogladania, o tresci "Oni sie myla- patrz scena z podpalaniem!!".
Nie wiem co jest bardziej przerazajace, to ze mlode pokolenie ma zryty system wartosci, czy to ze starsi ludzie najwyrazniej nie posiadaja wyobrazni i maja klopoty z interpretowaniem nawet najprostszych obrazow.

ocenił(a) film na 9
MrXander

Jeżeli mogę to dołączę.A tak, krótko z mojej strony - każdy kij ma dwa końce - 9/10 !!!

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Kolejny kretyn,który ocenia film przez pryzmat poczynań głównych bohaterów.

ocenił(a) film na 3
aronn

Ubawiłeś mnie aaronie. Poziom nauczania obniża się radykalnie, a o samokształceniu nikt już nie myśli. Stąd Twój wpis, którego nie rozumiesz.

ocenił(a) film na 7
Krzypur

Przeciez w każdym twoim zdaniu da się odczuć mega niechęć do głównych bohaterów tego filmu i właśnie ta niechęć przycmiła rzetelną ocenę.

ocenił(a) film na 3
aronn

Co do niechęci - masz sporo racji, co do rzetelności, można by dyskutować. Marzysz o superobiektywizmie? On nie istnieje. Ostatecznym - fakt, że mało wyszukanym - kryterium jest prosty fakt, czy mi się coś podoba, czy nie. Potem to można ubierać w słowa na obronę tego aktu lub przeciwnie.

ocenił(a) film na 6
aronn

Myślę, że gdybyś na swej drodze spotkał takiego dziewczyny jak główne bohaterki to też czułbyś do nich niechęć, szczególnie gdyby Cię pobiły i okradły, albo podpaliły Twój samochód.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones