PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=240046}

W pogoni za szczęściem

The Pursuit of Happyness
8,1 270 142
oceny
8,1 10 1 270142
6,8 20
ocen krytyków
W pogoni za szczęściem
powrót do forum filmu W pogoni za szczęściem

W końcu ktoś pokazał rzeczywistą Amerykę, obnażył ją z tego wszechobecnego domniemanego szczęścia i deklarowanego bogactwa. Kolejki do noclegowni i chińskiego przedszkola nie widziałam w żadnej amerykańskiej produkcji. Film bardzo dobry, Will Smith pierwsza klasa. Aczkolwiek moja ocena zostaje przy 8, ponieważ widzę zbyt duże podobieństwo do dzieła Viktora de Sica "Ladri di biciclette" (Złodzieje rowerów)z 1948 r. Swoją drogą, szkoda, że żaden z recenzentów na tej stronie nie dopatrzył się podobieństwa. Jak mniemam miał on inspirować autorów "W pogoni za szczęściem", jednak niektóre wątki zostały wręcz skopiowane. Wg mnie signor Muccino świadomie odkurzył stare oscarowe pomysły, które mu zapewniły otwartą drogę do Hollywood.

ocenił(a) film na 6
xita21

Dokładnie: też zauważyłem podobieństwo. Sam reżyser sugeruje związek ze "Złodziejami rowerów", gdy w 101 minucie pojawia się bardzo podobna scena posiłku w barze: syn bohatera uśmiecha się do bogatej, szczęśliwej rodzinki. A motyw kradzieży aparatów rentgenowskich jest już w ogóle bezpośrednim nawiązaniem do tego dzieła.

Wątek kostki Rubika skojarzył mi się za to z "Hudsucker Proxy"- tam początkiem drogi do sukcesu był inny, banalny wynalazek, hulahop.

Jednak przewijający się przez cały film bieg głównego bohatera wnosi trochę świeżości do tej historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones