PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=34216}

W poniedziałek rano

Lundi matin
6,4 508
ocen
6,4 10 1 508
W poniedziałek rano
powrót do forum filmu W poniedziałek rano

czas na małą przerwę

ocenił(a) film na 7

"Nie potrafię pogodzić się z tym, że człowiek rodzi się, by tracić swoje życie na pracy, która najczęściej polega na bezsensownym i monotonnym wykonywaniu tego samego" - te słowa reżysera doskonale opisują intencje twórców filmu. Rzeczywiście chyba taka jest perspektywa dla wielu z nas: pracujemy żeby żyć, często nie lubimy swojej pracy. Praca, dom, sen, praca, dom, ... ogólnie monotonia. Dlatego czasem trzeba zrobic sobie przerwę i zrobić coś fajnego (np. wyjechać w jakieś ciekawe miejsce) - tak odczytuję przesłanie tego filmu ;) Swoją drogą Wenecja pokazana w filmie jest raczej mało sympatycznym miejscem (brud, kieszonkowcy, tandetni malarze wciskający gówno swoim klientom, fałszywi arystokraci), w rzeczywistości wygląda znaczenie przyjemniej (przynajmniej "z wierzchu" - ja nie miałem okazji zwiedzać takich zakamarków jak Vincent, nie poznałem też "ducha" Wenecji siedząc gdzieś na dachu i zapijając winko). Nie wiem tylko czy po takich nagłych i niezapowiedzianych "wakacjach", byłoby do czego wracać. Sam film całkiem dobrze się ogląda, choć bez jakiegoś specjalnego zachwytu. Ciekawie, satyrycznie pokazane jest życie na wsi i praca w fabryce.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones