PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=406375}

W ramionach Boga

Cidade dos Homens
6,8 1 945
ocen
6,8 10 1 1945
W ramionach Boga
powrót do forum filmu W ramionach Boga

jak dla mnie

ocenił(a) film na 7

taka trochę słabsza wersja "miasta boga", temat podobny, pomysły też, trochę słabsze wykonanie.

maticzubek

Zgadzam się , ten film jest bez polotu, chaotyczny i brakuje mu realizmu "Miasta Boga"
Jak dla mnie - 3/10

PAWULONGD

Oglądanie tego filmu bez obejrzenia chociaż kilku odcinków serialu "Miasto Ludzi" praktycznie mija się z celem, bo film ten jest bezpośrednio kontynuacją i zakończeniem wspomnianej serii. Nieznajomość fabuły pierwowzoru powoduje poczucie chaosu. "W ramionach Boga" nie ma praktycznie nic wspólnego z "Miastem Boga". Najpierw wyszło "Miasto Boga", potem dopiero przeskok do powiązanych ze sobą trzech tytułów: "Palace II", serial "Miasto Ludzi" i na końcu dopiero "W ramionach..."
Jedyne do czego się można przyczepić to niefortunne tłumaczenie filmu, a konkretnie paru nazwisk na polski. Odnoszę wrażenie, że tłumaczone były nie z portugalskiego, a z angielskiego. Madrugadao spolszczono na Midnight, albo Laranjinha na Wales (jeśli chodzi o pierwszego, to mogli zostawić oryginał, zachowuje przynajmniej prawdziwość; drugiego mogli zostawić jak był, lub nazwać go Pomarańczka, tak jak w tłumaczeniu serialu, pasuje nawet do Aceroli - dwóch kumpli o "owocowych" ksywkach; sam Acerola został skrócony do Ace'a i tylko dwa razy użyto pełnego przezwiska, brzmiało to dosyć dziwnie)

ocenił(a) film na 7
simsonecztos

Nie zgadzam się, że nie ma prawie nic wspólnego. Oba filmy opierają się o walkę gangów, slumsy, biedotę w Rio. Tak przy okazji oglądałeś pierwsze film a potem dopiero serial?

maticzubek

Jeśli chodzi o cechy wspólne, to źle się zrozumieliśmy. Mi chodziło raczej o łączność fabuły, a nie o problematykę. Z tej strony są faktycznie podobne.
Mimo wszystko nie ma wątpliwości, że ten film ze wcześniejszym równać się nie może. Ja jednak dalej obstawiam, że znajomość losów wszystkich bohaterów zdecydowanie pomaga w "ogarnięciu" tego tytułu.

Jeśli chodzi o pytanie:
Już kawałek czasu temu obejrzałem "Miasto Boga". Serial oglądałem w tym roku, jak pokazywało go Tele5 i jakoś w trakcie oglądania, podczas poszukiwania jakiegoś przeoczonego odcinka dowiedziałem się o tym filmie i zobaczyłem go niedługo po ostatnim epizodzie "Miasta Ludzi". Z całej "serii" widziałem wszystko w chronologicznej kolejności za wyjątkiem krótkometrażowego "Palace II", który jest dostępny jedynie w języku portugalskim, a w internecie nie ma nawet angielskich napisów oraz może dwóch odcinków.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones