PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=608184}
6,2 83 952
oceny
6,2 10 1 83952
5,3 23
oceny krytyków
Wałęsa. Człowiek z nadziei
powrót do forum filmu Wałęsa. Człowiek z nadziei

W skrócie Facet z Jajami i to dosłownie:) żona też twarda :) POLECAM !!! pozycja obowiązkowa :)

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Ale w czym obowiązkowa?

ocenił(a) film na 10
rafib1975

Ile Oni tam dzieci mieli 6cioro?:)A tak na serio MA Gość Jaja Polecam film i przede wszystkim NIE BÓJCIE się swoich szefów tylko zanim do nich pójdziecie 3xprzemyślcie co tam powiedzieć a jak dacie rade to bedą z was ludzie a jak nie to pojdziecie na sam koniec łańcucha.

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

O czym ty w ogóle piszesz? Czytasz sam swoje wypowiedzi?

ocenił(a) film na 10
rafib1975

Widocznie za młody jeszcze jesteś żeby to zrozumieć. Jak masz ochotę "ciągnąć" temat dalej to proszę bardzo z chęcią Ci wszystko wyjaśnię krok po kroku, łącznie z faktami historycznymi.

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Na początek napisz ile masz latek, a drugie z chęcią przeczytam tłumaczenie poprzedniego twojego wpisu, tylko bez historii.

ocenił(a) film na 10
rafib1975

Dobrze młody. Jak będziesz miał sześcioro dzieci i zaczniesz na nie pracować to też powiem że jesteś facet z jajami. I jak będziesz w sytuacji takiej jak Wałęsa że albo będziesz kablował na innych albo Cie wyleją z roboty i nie będziesz się bał postawić to też powiem że jesteś facet z jajami. A w czym pozycja obowiązkowa?! - BO Jak by cie ktoś na świecie zapytał
Kim jest ten wasz Wałęsa to żebyś chociaż z Filmu miał jako takie pojęcie, bo książki to raczej nie czytałeś?!. TO tyle Młody!

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Książek w życiu więcej przeczytałem, niż ty widziałeś. A o nim na pewno nie będę czytał, bo szkoda mi czasu.
Dalej "stary" nie napisałeś ile masz latek?

ocenił(a) film na 10
rafib1975

Po co Ci mój wiek "młody"?:) To jest rozmowa na temat filmu i takową będę prowadził, mój wiek nie ma tu nic do rzeczy!
a Jak napisałeś " o Nim na pewno nie będę czytał, bo szkoda mi czasu"- to dobrze że chociaż film obejrzałeś?!
A Twoje zdanie na temat Wałęsy jest zdaniem mniejszości także szkoda mi czasu na rozmowę z Tobą. Idź pooglądać może Rybki z Ferajny to pogadamy o wieku :).

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Po to by zobaczyć czy w ogóle pamiętasz tamte czasy.
"To jest rozmowa na temat filmu i takową będę prowadził" - tylko, że twoje wypowiedzi są na temat typa o którym jest film, a nie o filmie.
"to dobrze że chociaż film obejrzałeś?! " - to pytanie czy stwierdzenie? Jak pytanie to widziałem, nie oceniam czegoś jak tego nie widziałem.
"A Twoje zdanie na temat Wałęsy jest zdaniem mniejszości" - to mocno możesz się zdziwić.
"Idź pooglądać może Rybki z Ferajny" - to twój ulubiony film?

ocenił(a) film na 10
rafib1975

I po co przepisałeś prawie całą moją wypowiedź?- napisz coś od siebie.Film Wałęsa Człowiek z Nadziei opowiada o Wałęsie Tak jak Rambo opowiada o Rambo! :P I pisz o Filmie powtarzam nie streszczaj moich wypowiedzi jak gimnazjalista jakiś.

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Po to, by pokazać ci jaka jest ona idiotyczna.
Patrząc na twoją pisownie można stwierdzić, że nawet gimnazjum nie skończyłeś "stary".

ocenił(a) film na 10
rafib1975

To samo mogę stwierdzić po poziomie twoich wypowiedzi "młody"...
Swoją drogą następnym razem jak weźmiesz się za komentowanie czyichś wypowiedzi to pamiętaj że sam możesz wyjść na idiotę także dobrze jest czasem po prostu dać za wygrana:).

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Naprawdę polecam powrót do szkoły.
Na takiego wyszedłeś po pierwszym swoim wpisie, kończę to "owocną" wymianę zadań. Poziom twojego języka jest na poziomie twojego "idola".

ocenił(a) film na 10
rafib1975

Dziękuje. Może kiedyś dostanę Nobla.:) Tobie to raczej należy się nagroda Darwina. I najłatwiej jest po prostu napisać to ty masz rację a Ja się mylę to właśnie świadczy o poziomie twojej inteligencji.
I dla Mnie Wałęsa Jest jednym z niewielu polskich bohaterów wolnej Rp. I ty ani nikt inny tego nie zmieni jesteś jak ta bezpieka walisz tą swoją "pałą" dopóty dopóki nie zmienię zdania i dziwisz się potem że jednak nie miałeś racji oby twoje dzieci nie musiały doświadczać takich czasów.

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Szkoła, jeszcze raz szkoła wybierz się do niej jak najszybciej bo ledwo się to daje czytać.
Na marginesie ja nie chcę niczyjego zdania zmieniać, po czym taki wniosek?
"Stary" chciałem się tylko dowiedzieć w czym ta pozycja jest obowiązkowa, ale nadal się tego nie dowiedziałem.

ocenił(a) film na 10
rafib1975

Czytasz co ja pisze ? Jaki jest najbardziej znany Polak na świecie ostatnich czasów? zacytuje sam Siebie: "BO Jak by cie ktoś na świecie zapytał
Kim jest ten wasz Wałęsa to żebyś chociaż z Filmu miał jako takie pojęcie, bo książki to raczej nie czytałeś?! Czy Film Ci się podoba czy nie przedstawia fakty i czy ci się podobają czy nie taka jest nasza historia i każdy powinien ją znać...

ocenił(a) film na 5
slawekdom20

Jak zaczynasz cytat to także powinieneś go zakończyć, ty skończyłeś jakąś szkołę? W środku zdania nie pisze się słów z wielkiej litery, po za nazwami. Czytam co piszesz, ale przez sposób w jaki piszesz ciężko cokolwiek zrozumieć!!!
Film pokazuje tylko część życia w dodatku jednostronnie. Jak dla ciebie on jest najbardziej znanym Polakiem, to "gratuluję". Drugie nawet gdyby był aż tak znany nie oznacza, że jest szanowany.

rafib1975

Spokojnie to fanatyk. Z takim nie pogadasz. Zastanawiające jest tylko to gdzie zniknęła teczka TW "Bolka" zaraz po tym gdy został prezydentem. Jeżeli chodzi o skok przez płot to ponoć przerzucali go funkcjonariusze w cywilu. Z wałęsy był taki bojownik jak i z michnika. Ci co naprawdę walczyli z czerwonymi siedzą teraz na zasiłkach, albo na głodowych emeryturach, a nie narzekają jak ciężko jest wyżyć z prezydenckiej emerytury. Bolek jest dla mnie zerem. Jak zachód tak go ceni to niech go sobie weźmie.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

A jakie to ma dzisiaj znaczenie. Solidarność i Wałęsa są pewnymi symbolami uznawanymi poza krajem. Podkreślał to na przykład pan Obama podczas swojej ostatniej wizyty. Uważam, że powinniśmy się chwalić tym czym się da, a nie opluwać się stale. To Polsce psuje opinię i nikomu nie służy. A film warto obejrzeć choćby z uwagi na świetną grę Roberta Wieckiewicza.

jagoda49

Czym się chwalić??? Tym że przez 5 lat sb-ecki kapuś był prezydentem?? Że do tej pory masa innych sb-eckich kapusiów pociąga za sznurki?? O czym ty piszesz? A opinia obamy jest dla mnie tak ważna jak zeszłoroczny śnieg. A poza tym to co się spodziewałaś że powie? "Dziękujemy naszym niewolnikom, ale niech się bardziej starają"? Przynajmniej prawdę by wtedy powiedział. Gdyby wszelkie wałęsy, michniki i inne mendy nie współpracowali to zrobiliby z czerwonymi to, co zrobił w Czechach Vaclav Havel, a nie zasiadali z nimi do paktowania przy okrągłym stole.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

Ano właśnie. Tylko kto wybrał tych ludzi, na przykład w wyborach?
A film nie jest o prezydencie tylko o strajku i ruchu Solidarności. Pan Wałęsa był tylko "manewrowym" (wytypowany przez kolegów). I tym ruchem/strajkiem się można pochwalić.
Odnośnie sojuszy z krajami leżącymi daleko od nas, to jest chyba takie samo podejście jak przed wojną (ja jestem sceptyczna) .

jagoda49

Ja rozumiem że jesteś kulturalną kobietą, ale za bardzo rzucasz "Panami" tam gdzie jest to niekonieczne. Jeżeli chodzi o wałęsę (na wielkie litery trzeba zasłużyć) to ja się za tego kogoś raczej wstydzę. Nie jest on powodem do dumy narodowej przynajmniej dla mnie, a wiem że nie tylko dla mnie.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

A czy ja mówię, że się zachwycam tym człowiekiem? Mnie się podobał Więckiewicz w świetnie zagranej roli.

jagoda49

Gdzie napisałem że zachwycasz się bolkiem?

ocenił(a) film na 10
Sanderus

Bo piszę jego nazwisko, tak jak wszystkich z dużej litery?

jagoda49

Nienawidzę kobiecej formy odpowiedzi z pytajnikiem na końcu. Zła interpretacja. Pisz jak chcesz. To że ja mam zasadę nie pisania wielką literą nazwisk ludzi, którymi gardzę to nie znaczy że każdy tak postępuje.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

Spoko.

jagoda49

Cieszę się z kompromisu.

Sanderus

To nie Twoja zasada, tylko błąd ortograficzny :) Akurat pisownia NAZW WŁASNYCH wielką literą nie jest zależna od szacunku :)

majka95k

Wiem że to błąd ortograficzny, ale w tym wypadku mam wielką ochotę go popełniać nagminnie.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

Jak to gdzie zniknęła teczka taki z Ciebie fachowiec i nie wiesz widocznie mało filmów polskich oglądasz. polecam Kariera Nikosia Dyzmy i skapniesz się gdzie zniknęła. A tu Cie zaskoczę ja wiem co w niej było bo to wszyscy wiedzą co mają jaja.:D

slawekdom20

W teczce było to że wałęsa był współpracownikiem dlatego kazał ją zniszczyć będąc prezydentem "jajarzu". Jeżeli już koniecznie chcesz się przekonać o tym co się stało z teczką bolka to raczej prawdziwy obraz tego występuje w filmie "Psy", a nie w żałosnej "Karierze Nikosia Dyzmy". Coś ci nędznie ten błysk wyszedł.

ocenił(a) film na 10
Sanderus

Za bardzo się przejmujesz i za brutalne filmy oglądasz i to z jaką obsadą sami aktorzy którzy największą sławę zdobyli właśnie na filmach komediowych prócz Lindy może, ale Cezary i Kondrat to Właśnie Kiler i Nikoś już nie wspomnę o Dniu Świra w którym trzeba przyznać Marek zagrał po mistrzowsku i pokazał wam i nam co tu jest nie tak i dalej powtarzam ludzie nie maja kasy nie inwestują, boją się zaryzykować, ale powoli zmierzamy w dobrą stronę potrzebujemy czegoś naprawdę polskiego- mamy mięso i jabłka... ale coś co było by naprawdę wartościowe."Polak potrafi" tylko żeby zaraz tego nie sprzedał na zachód to musie mieć tutaj ochotę pracować a żeby móc tutaj pracować to musi mieć kasę pracę żonę dom rodzinę i nie bać się że mu braknie.Powtarzam powtarzam po raz kolejny Rodzina w Polsce powinna być samowystarczalna czyli inaczej mówiąc w dużej części utrzymywane przez państwo a Ludzie już swoje zrobią. Jak Państwo pomorze ludziom to I my pomożemy Państwu.

slawekdom20

Są sprawy, którymi czasem warto się przejmować.

rafib1975

miałem okazję pracować z kilkoma obcokrajowcami (ci starsi, mający trochę oleju w głowie jeżeli już znali jakiś sławnych Polaków to były to dwie postacie - Lech Wałęsa i Karol Wojtyła...

Czy tego chcemy czy nie Wałęsa jest i będzie ikoną historii oraz symbolem upadku komuny w Polsce i krajach "demoludów"

ocenił(a) film na 4
slawekdom20

kolego Sławek jaja to trzeba mieć, żeby nie kablować pomimo konsekwencji, strachu, bólu, tortur itd... Jaja to honor.Ja tez uważam, że piszesz o "Bolku" a nie o filmie i do tego chyba masz słabą wiedzę historyczną. nawet jeśli jesteś dojrzałym facetem, to chyba oślepionym propagandą..

ocenił(a) film na 1
slawekdom20

Nauki języka polskiego u samego Wałęsy pobierałeś, jak widzę.

użytkownik usunięty
slawekdom20

http://www.youtube.com/watch?v=7Ljlj_aDyf8

Obejrzyj ten film, masz krok po kroku łącznie z faktami historycznymi.
Wśród konspiracji panuje jedna zasada, jeżeli cię złamią i zaczniesz sypać (a złamać można każdego), to musisz o tym powiedzieć kolegom. Inaczej jesteś zwykły kapuś, zdrajca Polski a nie facet z jajami. Zrozum to chłopie. To jest zasada i nie ma od niej żadnego, absolutnie żadnego wyłomu!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
Aluminium350

Powiedział co wiedział. Kolejny nerd w kolekcji i co teraz będziesz tworzył kolejne wielkie teorie twojej mądrości coś w stylu-" nie da się tego czytać" lub "brojler". Młody Idź do swoich kumpli ze zerówki i sami się pobawcie klockami - bo nic mądrego nie wymyślisz jak twoi poprzednicy...

slawekdom20

Panie kolego ateeisto-talibowe jego pokroju nie mogą bawić się klockami. to za inteligentna zabawa dla nich i by nie zajarzyli o co chodzi.

ocenił(a) film na 10
Aluminium350

Widzę właśnie że jesteś tylko "gościem w tych twoich internetach"...": żal du.pę ściska dzidziu :D

ocenił(a) film na 6
slawekdom20

Heh musisz być trollem xD

ocenił(a) film na 10
slawekdom20

Polac mu (slawekdom20) piwa. Dobrze prawi. W sumie nie docenialem tego czlowieka (Walesy), ale tak naprawde to czego dokonal jest godne podziwu. Wiekszosc z nas siedzi w domach i sie godzi na wszystko, on mial jaja a jego dzialania wplynely na caly swiat.

ocenił(a) film na 10
Lobocop

Haha nareszcie, jutro coś więcej dopisze bo narazie jestem pod wpływem Transcendecji i to dosłownie:) Musze ocenic ten Film ale wpierw musze pomyśleć :)

ocenił(a) film na 10
slawekdom20

Tak. Film warto zobaczyć, choćby z uwagi na świetną grę Roberta Więckiewicza. Przeczytałam, że w czerwcu film jest wyświetlany we Włoszech.

ocenił(a) film na 10
jagoda49

No w końcu ktoś z normalna wypowiedzią rafib1975 ma jakąś fobie co chwile pyta mnie o szkołę, albo o to ile mam lat. A nie potrafi jednego mądrego zdanie napisać o filmie tylko cytuje moje wypowiedzi i krytykuje. rafib zacznij sobie nowy temat zobaczymy czy potrafisz.
A w środku zdanie pisze się dużymi wszystkie zaimki i nazwy własne nieuku. Idź powtórz gimnazjum lepiej i zacznij nowy temat.

ocenił(a) film na 10
slawekdom20

I zobacz. Pan Obama przyjechał z USA do Polski i mówił, że ceni Wałęsę i wkład Polski w przemiany. Czy nie lepiej wykorzystać popularność, zamiast opluwać swoich. Dotyczy to także tego filmu. Przecież to tylko budzi śmiech na zachodzie. Francuzi niewiele robili, a jacy dzisiaj dumni. Niemcy przegrali wojnę, a dominują w UE.

ocenił(a) film na 10
jagoda49

Polacy to kłótliwy naród, jednoczymy się tylko w czasach wyjątkowego kryzysu i zagrożenia. Jak widać wyżej z naszej rozmowy. Nie potrafimy dać za wygraną musimy postawić na swoje nasza racja jest zawsze po naszej stronie a nie po waszej jak to w filmie z Nikosiem :) Dlatego jeśli ktoś zapytał by mnie o zdanie na temat władzy w Polsce to zmienił bym na pewno ilość tych naszych partii stworzyłbym silny rząd z silnym przywódcą coś na model amerykański. Nie da się wszystkich zadowolić i zawsze się znajdzie jakaś czarna owca w całym "stadzie" która swoimi poglądami może zepsuć całą wspólnotę. Polska się zmienia potrzebujemy nowej świeżej władzy, kogoś odważnego, z pomysłami, kogoś kto da w końcu ludziom więcej pieniędzy- by mogli napędzać gospodarkę
budować , inwestować. Nie rozumie czego Władza tego nie widzi gospodarki Niemiec Francji I nawet USA są kreowane przez ludzi
których jest stać na "wszystko" . Czy to naprawdę tak ciężko zrozumieć. Zacznijmy od rodzin - kasa co miesiąc dla dzieci te 500 zł które tam kiedyś padło uważam że było dobrym pomysłem. Ale się rozpisałem:)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones