PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=625501}

Wakacje w Korei Północnej

Mes vacances en Corée du Nord
7,3 926
ocen
7,3 10 1 926
Wakacje w Korei Północnej
powrót do forum filmu Wakacje w Korei Północnej

Chory kraj..

ocenił(a) film na 7

..ale i tak chciałbym tam pojechać. Chociaż kwiatów pod pomnikiem tych zbrodniarzy nie złożyłbym za nic w swiecie. Mam nadzieję że kiedyś Amerykanie zlikwidują tamten reżim (tej groteskowej antyamerykańskiej paranoi która tam teraz panuje stanie się zadość)- jednak najpierw chciałbym tam pojechać.

chapi88

Jakbyś pojechał to byś musiał złożyć czy byś chciał, czy nie.

chapi88

to tak samo jakbyś chciał zwiedzać meczet w butach xD nie da rady, albo jedziesz zobaczyć pomnik i składasz kwiaty albo nie jedziesz (chociaż do tego miałbym wątpliwości, pewno zwiedzanie pomnika jest obowiązkowe od razu po przyjeździe heheh)

ocenił(a) film na 8
chapi88

tez bym chetnie pojechal do KRLD

chapi88

Na youtube jest podobny film. Opisuje wakacje grupy czeskich turystów w tym kraju. Jest tam scena ukłonów i składania kwiatów pod tym monstrualnym pomnikiem. I wyjaśnienie, dlaczego muszą to robić turyści. Film świetny, Czesi fantastyczni, polecam. Myślę, że wiele do filmu wnosi fakt, że turyści wywodzą się bądź co bądź, z kraju socjalistycznego i mają trochę inne spojrzenie na otaczającą ich rzeczywistość w tej nieszczęsnej Korei.

chapi88

A tam zbrodniarzy.. Ilu zbrodniarzy rzadzilo USA.. Samo USA dopuszczalo sie najwiekszych zbrodni na swiecie wiec to nie jest dobry przyklad..

Amerykanie nie zlikwiduja korei polnocnej poniewaz to sie im nie oplaca.. a jakby sie im oplacalo to wybili by pewnie kazdego koreanczyka z połnocy..

Jak tam przywrócili by demokracje to rozpadlo by sie to w 3 lata

Al_Bundy

Sama Korea Południowa nie chce mieć takiego jarzma w postaci niewyedukowanych obywateli północy. Czy Polska chciałaby dziś przejąć ziemie po Białorusi lub Ukrainie? Wątpię.

Gazpacho

Ja bym chcial..

Ukraina jest zaledwie 2-3x biedniejsza od Polski, bialorus sie rozwija gdy Polska sie tylko zatraca...

Problem taki, ze by nas zdominowali nie-polacy. Ale samo powiekszenie terenu bylo by ok, tym bardziej, ze Bialorus i Ukraina to duze kraje

Al_Bundy

Polska się zatraca? Co za bezsens. Jesteśmy jednym z najszybciej rozwijających się krajów w Europie, to swoją drogą nie z rządowych a zewnętrznych i zagranicznych raportów. Coraz więcej Polskich firm wchodzi na rynek światowy i dobrze sobie radzą, nawet wojsko wdraża nowe projekty z których wiele zapowiada się nieźle do importu np czołg PL_01, projekt na jaki twoja "rozwijająca się Białoruś" nie mogłaby nawet sobie pozwolić z dwóch prostych powodów - braku pieniędzy i technologii.
Tak niektóre sektory naszej gospodarki podupadły pod kilkoma już z rzędu kiepskimi rządami, ale ciężko o rząd idealny i póki co jedynym na świecie jaki jest w PEWNYM sensie idealny to rząd Chiński. Okropnie szkoda mi stoczni Polskich, mam nadzieję że odpowiedzialny za tą katastrofę spłonie w piekle, ale jest sporo innych rzeczy jakimi trzeba się zająć i o przeszłości zapomnieć.
Doceń trochę swój kraj, zagłąb się w inne źródła poza prawicowymi portalami które krytykują hurtowo wszystko co robi rząd, nawet to co robi dobrze. Mam już dość tej manii narzekania i jęczenia jaką ostatnio mamy w internecie, to jest po prostu żałosne ile potencjału marnujemy i jak własnego kraju nie doceniamy.
Bezsensem jest też gadanie że Ukraina jest "2 - 3 razy biedniejsza" (tego tak się nie da porównać) od średniego europejskiego kraju który SIĘ ROZWIJA w przeciwieństwie do nich, bo to właśnie Ukraina obecnie się zatraca. Mam nadzieję, że niedługo coś sie tam odmieni chociaż nic nie wróży póki co.

Sorry za tak długi wykład ale mam nadzieję że zaszczepię trochę obiektywnego myślenia w niektóre non stop narzekające głowy.

Gazpacho

Najlepiej sie rozwijamy bo inni zatracaja sie szybciej.

PL 1 Concept zostanie pewnie sprzedany chinolom za jakies grosze... Powinno sie conajmniej 100 miliardów wydawac na wojsko.

Rozwój firmom utrudnia panstwo a nie powinno..

Białorus i Ukraina to są zad*pia.. dlatego latwo bylo by je opanowac.

Chiny nie sa demokratyczne.. rok po wprowadzeniu demokracji juz by ni byli 2 gospodarka swiatową... wiekszosc zawsze bierze gorzej. W Polsce demokracja nie wypali. Ustrój idealny to panowal przed I wojna swiatowa.. jakby nie patrzec bylo pelno monarchii...

Monarchia która nie wypalilla byl carat bo tam zaledwie co 4 car mial normalne poglady.. tajne policje itp... ogólem ludzie byli ucisnieni. NIe moglo to wypalic.. Jednak 99% ludzi w Rosji wolalo by Carat niz komunizm.. Oczywiscie komuchy wytepily najinteligentniejszych Rosjan.. Dlatego kraje pokomunistyczne nie maja praktycznie szans.

A tam stocznie... Stocznie padaja bo zajmuje sie nimi panstwo. Stocznie powwinny być w 100% prywatne, nie powinno sie narzucac na nich podatków itp.. Ludzie przez setki lat bez pomocy panstwa budowali statki itp.. Jak panstwo sie do czegos wtraca to nie wypala..


Ja doceniam swój kraj.. w sumie to najwiekszy rynek w Europie znajduje sie w Krakowie, w zadnym kraju w Europie nie ma tak zróznicowania pod wzgledem rodzajow gór itp.. Ogólem to jest to piekny kraj, majacy potencjal..

Prawicowy portale krytykuja rząd ale cenia ludzi, historie... Ogólem Lewicowy portal szczeka jednoczesnie na rząd i wszystko inne, prawicowe tylko na rząd.. No chyba, ze jakies pisiory ale to sa lewicowcy oczywiscie.. socjalisci, konserwatystami tez nie sa...

Ja nie wiem co nasz rząd zrobil dobrze.. Nie spotkalem sie z czyms takim.. potrafisz w ogóle wskazac cos takiego?

Nie mozna nie narzekac jak ludzi sie okrada a kraj jest rujnowany..

Ukraina nie ma zadnych szans... nic sie nie odmieni. Gospodarczo mogą wyjsc na prosta ale to panstwo nigdy sie nie rozwinie w kwestii politycznych, zawsze beda zalezni od kogos.

Al_Bundy

Co do PL_01 - nie zostanie sprzedany bo to oczko w głowie naszego przemysłu zbrojeniowego, dodam tylko że Leopardy A5 które mają być niedługo zakupione są tylko "rozwiązaniem na czas". Projekt poszedł za daleko, technologia jest zbyt zaawansowana by po prostu ją odsprzedać. Ten czołg prawdopodobnie zostanie u nas wyprodukowany i wejdzie do służby. Niedawno zawieszony został projekt wozu bojowego Anders ale nie był tworzony w porozumieniu z wojskiem, w przeciwieństwie do PL_01 którego wojsko chce, uczestniczy w jego tworzenu.

"Powinno sie conajmniej 100 miliardów wydawac na wojsko"
... obecnie wydawane jest 6 miliardów EURO, połowy 100 miliardów nie wydają nawet Niemcy czy Wielka Brytania które bardzo dużo sprzętu produkują na własną rękę.

"Prawicowy portale krytykuja rząd ale cenia ludzi, historie... Ogólem Lewicowy portal szczeka jednoczesnie na rząd i wszystko inne, prawicowe tylko na rząd.. No chyba, ze jakies pisiory ale to sa lewicowcy oczywiscie.. socjalisci, konserwatystami tez nie sa..."
Prawo z lewem powinno współpracować, nie kłócić się o głupoty typu "geje i lezbijki" a dążyć do kompromisu - dobra kraju. Niestety - ten pokój i stabilność który w Europie (nie tylko nasz rząd daje dupy - patrz: Grecja, Włochy, Hiszpania) trwa już długo niezbyt dobrze udzielił się politykom - są po prostu debilni z naszego punktu widzenia, bo bardziej dbają o własne interesy starając się ustawić siebie i rodziny na przyszłość.

Jeśli chodzi o Ukrainę raczej masz rację. Albo skończą jako maskotka Rosji, albo będąc peryferiami Unii Europejskiej która będzie w ten kraj pompować masę pieniędzy aby w ogóle stał. Myślę że w dzisiejszych czasach mamy sporo łagodniejszą określę to "chłodną wojnę" z granicą zachodniego sojuszu przesuniętą trochę na wschód. Główne rozgrywki między mocarstwami przeniosły się na bliski wschód.

Gazpacho

Nasz przemysl zbrojeniowy to jedno.. rząd to drugie.. my jestesmy slabym krajem z dosc glupim rządem.. nikt juz sie u nas nie bawi w zbrojenie.. chociaz powinnismy.

Jesli to co mówia o Polskich projektach jest prawdziwe to moglibysmy miec lepsze lotnictwo, czolgi itp. niz USA.. to bylby najwiekszy skok millitarny od czasow III Rzeszy... ale potrzeba na to pieniadze. Zresztą jestes w sumie tylko czyms w rodzaju stanu w Unii Europejskiej wiec nasz projekt bedzie uznany za projekt calej Unii... My sie nie liczymy.

My wydajemy na wojsko 7,25 mld. Euro... alee to wciaz zbyt malo. 100 mld. zł rocznie pozwolilo by nam na produkcje wielu czolgów, szkolenie zolnierzy.. oczywiscie musimy dobrz ta kase inwestowac.



Nie wiem jak prawica moze współpracowac z lewica. Prawca ma inne (i niepodwazalnie lepsze) spojrzenie na gospodarke a lewica mma idiotyczne. Socjalizm upadal za kazdym raxzem a lewicowcy w niego wierza..

Jedynym wyjsciem jest eliminiacja lewicy w życiu politycznym.

Grecja, Wlochy i Hiszpania sa w UE tak jak my wiec sie nie dziwmy.

ZAreszta Hiszpania jest taka jest z winy tego, ze Francisco Franco mianowal przywódca faceta ktory popeiral demokracje. To byla glupota. Francisco Franco byl niewatpliwie najlepszym przywodca HIszpanii ale niestety umarl.

Ja bym w Polsce wprowadzil dziki kapitalizm rodem z XIX w, przywrocil monarchie, stworzyl lepsza konstytucje, lepsze prawo... Ogólem bylibysmy najwiekszym rajem podatkowym Europy i inwestowalibysmy duzo w wojsko.. Co prawda stanie miedzy UE a Rosja nie jest mile ale III Rzesza (nie to bym chwalil ale jednak militarnie im sie udalo) w 1934 r. byla slaba w 1939-1942 r. podbili prawie cala Europe... jakby nie patrzec to byli silni a taki skosk da sie powtórzyc. Moglibysmy byc bardzo rozwinietym militarnie panstwem. Tylko, ze wolnosciowym.. ogolnie jestem za pansstweem minimalnym, III Rzesza byla panstwem totalnym

Al_Bundy

"Nasz przemysl zbrojeniowy to jedno.. rząd to drugie.. my jestesmy slabym krajem z dosc glupim rządem.. nikt juz sie u nas nie bawi w zbrojenie.. chociaz powinnismy."

Poprawka - jestesmy średnim krajem z głupim rządem, bardziej bliskie prawdy i trochę nawet ego podbija ;)

"My wydajemy na wojsko 7,25 mld. Euro... alee to wciaz zbyt malo. 100 mld. zł rocznie pozwolilo by nam na produkcje wielu czolgów, szkolenie zolnierzy.. oczywiscie musimy dobrz ta kase inwestowac."

Mało krajów stać na wydanie aż takich pieniędzy, do tego kompletnie nie ma potrzeby się tak zbroić. Jesteśmy już od dawna (2009 roku) "stanem w Unii Europejskiej" i od tego nie ma odwrotu. Skoro jesteśmy już na łodzi to trzeba się starać aby nie utonęła. Z połączonymi siłami kraje UE dysponują jednym z największych potencjałów bojowych świata, nikt nie odważyłby się dziś zaatakować Unii bo to skończyłoby się szybką zagładą agresora (nie licząc Rosji i Chin w wojnie z użyciem głowic nuklearnych, jednak wtedy na oba te kraje spadłby deszcz atomówek amerykańskich...).

"Nie wiem jak prawica moze współpracowac z lewica. Prawca ma inne (i niepodwazalnie lepsze) spojrzenie na gospodarke a lewica mma idiotyczne. Socjalizm upadal za kazdym raxzem a lewicowcy w niego wierza.."

I to dalej zależy od punktu widzenia. Ludzie mają rozbieżne interesy, poglądy. Ty sądzisz tak, twój sąsiad inaczej. Ciężko jest osądzić co lepsze - czy postulaty prawicy są lepsze? Zależy jakiej partii i co przynoszą ze sobą. To samo z lewicą. Najważniejsze jest dobro kraju - dobre pomysły wychodzą i z prawej i lewej strony, tak samo z durnymi ideami.

"Jedynym wyjsciem jest eliminiacja lewicy w życiu politycznym."

Wszyscy muszą mieć przedstawicieli w parlamencie, konserwatysta jak Ty, czy pedał w rurkach - każdy.

Gazpacho

Na jedno wychodzi - Powinnismy byc o wiele silniejsi.

No i co, ze malo krajów... 300 zł od każdego pelnoletniego mieszkanca co miesiac pozwoli nam na 100 mld. na wojsko.

A tam nie ma odwrotu.. Wyjscie z UE jest mozliwe.. Zresztą i bez tego UE sie rozpadnie.

Wlasnie nalezy sie starac by UE jak najszybciej sie rozpadlo.. Tyle, ze ono pociagnie za soba inne kraje.. moze pasc Anglia.. mogą paśc Niemcy.. wazny by Polska przetrwala.


Ameryka jes przychylna UE gdy rzadza demokraci.. biorąc pod uwage, o jakims prezyndemem jest Obama o teraz wybiora republikanina.. Nie mogą byc az tak glupi.

Rosja, Chiny, USA pokonaly by UE.. Zreszta armie podlegaja tylko krajom poszczególnych panstw. Z pewnoscia bedzie projekt utworzenia jednej armii europejskiej ale nie wypali.


Jedynie KNP i UPR mozna nazwac prawica, Pisiory to zadna prawica, wiele innych partii tak samo deklarajacych sie tez... PR Gowina moze i jes ale oni chca zmieniac wszystko w obecnym ustroju a nie stworzyc nowy.


Prawica ma w 99% dobre pomysly.. u lewicy takich nie widze. Rządza od lat inic nie dokonali.



Idioci nie mogą miec w parlamencie przedstawicieli.. Demokracja to wadliwy ustrój, nie sprawdza sie. Lepiej zostawic monarchie a senat jako cos marionetkowego. Cos jak w Korei Pólnocnej tyle, że tutaj rządzila by prawica i to nie byly byrzady totalitarne.. ja tam jestem liberalem ale liberalizm wykluczal demokracje na poczatku.

nie wiem po co homosiom przedswieciele w parlamencie.. to zaden ruch polityczny tylko ludzie o odmiennych upodobaniach seksualnych...

Zresztą teraz caly parlment to i tak jedna szajka wiec to wiele nie zmieni

Al_Bundy

"Idioci nie mogą miec w parlamencie przedstawicieli.. Demokracja to wadliwy ustrój, nie sprawdza sie. Lepiej zostawic monarchie a senat jako cos marionetkowego. Cos jak w Korei Pólnocnej tyle, że tutaj rządzila by prawica i to nie byly byrzady totalitarne.. ja tam jestem liberalem ale liberalizm wykluczal demokracje na poczatku. "

I tu mamy... nie wiem jak to określić - może dysonans poznawczy. W ten sam sposób o tobie mógłby mi powiedzieć jakiś zadeklarowany lewicowiec. I z mojego punktu widzenia, gdy dość średnio interesuję się polityką obaj jesteście wartościowi - nie można was ignorować bo wysuwacie dobre jak i złe propozycje. Prawica zawsze stała bardziej na straży tradycji/wartości, lewica zwykle chce wdrażać coś nowego. I jednak dla państwa najlepszym wyjściem będzie kompromis. Powiem szczerze według mnie, może ci się to nie spodoba ale myślę, że bez prawicy lewica by nie ma sensu istnienia i vice versa.

"A tam nie ma odwrotu.. Wyjscie z UE jest mozliwe.. Zresztą i bez tego UE sie rozpadnie."

Ja widzę dwie drogi którymi mogą pójść wydarzenia w przyszłości, Polska czy z rządem prawicowym czy lewicowym już raczej z UE nie wyjdzie, zbyt się zakotwiczyliśmy a i wpływ naszego kraju ciągle rośnie więc politycy wywietrzą też interes własny w pozostaniu w UE. Spektakularnego upadku bym się nie spodziewał - może raczej przemeblowania gdy coś pójdzie nie tak.

"Rosja, Chiny, USA pokonaly by UE.. Zreszta armie podlegaja tylko krajom poszczególnych panstw. Z pewnoscia bedzie projekt utworzenia jednej armii europejskiej ale nie wypali."

Jakością konwencjonalnej armii UE bije na głowę Rosję i Chiny. Tutaj pozostaje kwestia dowodzenia, czy kraje UE potrafiłyby wykorzystać miażdżącą przewagę? Różne państwa mogą dostarczyć wiele nowoczesnych i dobrze wyszkolonych wojsk - Brytyjska i Włoska marynarka wojenna; Niemieckie, Francuskie, Hiszpańskie, Szwedzkie, Polskie, Finlandzkie, Czeskie, Włoskie i być może Tureckie (pozostają w bliskim związku z Unią póki co) siły lądowe + lotnictwo z którym może mierzyć się tylko US Air Force. Ale jak już zaznaczyłem - CZY ue mogłoby wykorzystać ten potencjał? 50/50 szans

Kraje Europejskie nauczyły się że wojny niczemu nie służą - pokój (miejmy nadzieję) potrwa jeszcze długo. Gdy na innych kontynentach wiele państw ma problemy z wyżywieniem obywateli my martwimy się polityką.

Gazpacho

Zdanie lewicowca niewiele by mnie obchodzilo.. Ich jest wiecej ale jesli chodzi o ekonomistów to każdy slawny i ceniony byl prawicowcem.. Prawica stoi przedewszystkim na strazy wolnosci, tradycja ip. zosala juz w erze thatcheryzmu zepchniete na dalszy plan. Teraz chodzi o wprowadzenie kapitalizmu. Lewicowcy to socjalisci. .Ogólnie nie zalezy im na zadnym znowu rozwoju.

Cala prawica jest za wyjsciem z UE, polowa prawicowców byla by gotowa na otwartwa wojne aby tego dokonac.. UE chamuje nasz rozwój. Moglismyw 2044 r. być jednym z najbardziej rozwinietych panstw na swiecie ale mamy przepisy, podatki... Jesli panstwo sie w cos wtraca to musi to zniszczyc.

Socjalizm nigdy nie upadl (niestety) tylko sie zmienial.. jednak UE nie ma zadnych szans.. jak UK wyjdzie z UE (a pewnie wyjdzie) to bedzie po ptakach.. Zresztą w UE najwieksza role odgrywaja Niemcy.. Niemcy juz raz chcieli stworzyc jedno panstwo europejskie,m z jedna waluta któe bylo by oparte na wartosciach socjalistycznych.. Źle sie to skonczylo


Chiny maja bardzo rozwinieta armie... W rezerwie maja wiecej zolnierzy niz zyje ludzi w calej UE..

Zreszta zadne panstwo nie zaatakuje panstwa z dosepem nuklearnym.. w UE Anglia i Francja maja bron nuklearna ale Chiny nie musza sie ich zbytni obawiac.

Polska ma jakby nie patrzec najwieksza armie ze wszystkich panstw UE Ale nie widze najmniejszego powodu by w niej byc.. nalezy zostac jednak w strefie wolnego handlu... Szwajcaria i Liechtenstein w niej sa a nie w UE.. sa kraje któe w niej nie sa a są w UE.. ona jest niezalezna

My nie mamy sie martwic czym innym.. Polska powinna być spichlerzem Europy a jest w porównaniu z NIemcami niczym.. Nie mozemy sie martwic Afryka. Musimy sie rozwinac do poziomu USA.. Polska jako 1-3 gospodarka swiatowa to mozliwa do zrealizownaia wizja.

Gazpacho

Zdanie lewicowca niewiele by mnie obchodzilo.. Ich jest wiecej ale jesli chodzi o ekonomistów to każdy slawny i ceniony byl prawicowcem.. Prawica stoi przedewszystkim na strazy wolnosci, tradycja ip. zosala juz w erze thatcheryzmu zepchniete na dalszy plan. Teraz chodzi o wprowadzenie kapitalizmu. Lewicowcy to socjalisci. .Ogólnie nie zalezy im na zadnym znowu rozwoju.

Cala prawica jest za wyjsciem z UE, polowa prawicowców byla by gotowa na otwartwa wojne aby tego dokonac.. UE chamuje nasz rozwój. Moglismyw 2044 r. być jednym z najbardziej rozwinietych panstw na swiecie ale mamy przepisy, podatki... Jesli panstwo sie w cos wtraca to musi to zniszczyc.

Socjalizm nigdy nie upadl (niestety) tylko sie zmienial.. jednak UE nie ma zadnych szans.. jak UK wyjdzie z UE (a pewnie wyjdzie) to bedzie po ptakach.. Zresztą w UE najwieksza role odgrywaja Niemcy.. Niemcy juz raz chcieli stworzyc jedno panstwo europejskie,m z jedna waluta któe bylo by oparte na wartosciach socjalistycznych.. Źle sie to skonczylo


Chiny maja bardzo rozwinieta armie... W rezerwie maja wiecej zolnierzy niz zyje ludzi w calej UE..

Zreszta zadne panstwo nie zaatakuje panstwa z dosepem nuklearnym.. w UE Anglia i Francja maja bron nuklearna ale Chiny nie musza sie ich zbytni obawiac.

Polska ma jakby nie patrzec najwieksza armie ze wszystkich panstw UE Ale nie widze najmniejszego powodu by w niej byc.. nalezy zostac jednak w strefie wolnego handlu... Szwajcaria i Liechtenstein w niej sa a nie w UE.. sa kraje któe w niej nie sa a są w UE.. ona jest niezalezna

My nie mamy sie martwic czym innym.. Polska powinna być spichlerzem Europy a jest w porównaniu z NIemcami niczym.. Nie mozemy sie martwic Afryka. Musimy sie rozwinac do poziomu USA.. Polska jako 1-3 gospodarka swiatowa to mozliwa do zrealizownaia wizja.

Al_Bundy

Znaczenie UK w UE znacznie podupadło przez dominację Francji i Niemiec, można nawet powiedzieć że UK jest wręcz szeregowym członkiem. Czy wyjdą z UE? Raczej nie - ich gospodarka bez imigrantów nie byłaby na takim poziomie jak teraz, problemy społeczne to inna sprawa. Cameron może szczekać ale w samym UK jest na straconej pozycji, prawdopodobnie bez szans na reelekcję (dlatego ostatnio uciekł się do żałosnego populizmu).

"Polska ma jakby nie patrzec najwieksza armie ze wszystkich panstw UE "
Nie największą, ale jeden z największych potencjałów bojowych - czyli łącznej siły. Co nie oznacza że należy zaprzestać go powiększania. Jeszcze sporo do zrobienia jest w ten sprawie.

"Polska powinna być spichlerzem Europy a jest w porównaniu z NIemcami niczym.."
Nasz sektor rolnictwa jest strasznie niewykorzystany, tutaj dotacje z Unii niesamowicie poprawiły wydajność. Wiem trochę o tym bo sam mieszkam na wsi.

Gazpacho

Francja upadnie w ciagu 10 lat, Niemcy ponad 2 razy w ciagu XX w. sie poslizgnely na swoich zapedach.. UK kiedys ich przegoni. Chociaz teraz nie przegonili by takiego Liechtensteinu.

Nie wiem co ma UE do imigrantów.. Mogą wyjsc z UE a dalej ich miec, nie widze problemu.

Cameron jest jednym z lepszych przywódców.. Nie zapominajmy, że liczba Anglików popierajacych wystepienie z UE to gdzies 40%.. eurosceptyzm rosnie w Anglii i to bardzo szybko.


UE nie ma zadnych szans. W koncu armie to jedno z nielicznych rzeczy które pod UE nie podlegaja dlatego atak na Polske nie musialby sie zakonczyc pomocą od NIemców... jak i odwrotnie zresztą. Zas utworzenie jednej armi europejskiej bylo by pozbawieniem Polski reszty niepodleglosci.

UE kara nas za nadprodukcje mleka.. Nawet Hitler tego nie robil. Dotacje to tylko zebranie od UE.. nie popieram zadnych form socjalu, dofinansowan itp.. jak gospodarstwo sie oplaca to sie utrzyma.. a jak nie to trudno.

Al_Bundy

To czy UE przetrwa, czy nie zobaczymy w najbliższych latach. Nawet jeśli nie przetrwa to raczej będzie bardziej przemeblowanie.

Gazpacho

Nie przetrwa.. Nie da rady... Zwiazek Radziecki i III Rzesza tez mialy przetrwac a III Rzesza dziala jakby nie patrzec tysiąc razy sprawniej niz UE a Zwiazek radziecki to taka nieco gorsza wersja UE..

Gazpacho

UE to juz przemebolowana III Rzesza...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones