PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260568}

Walentynki

Valentine's Day
6,1 85 799
ocen
6,1 10 1 85799
5,5 6
ocen krytyków
Walentynki
powrót do forum filmu Walentynki

Valentine's Day po opisie i zwiastunie zapowiada się w stylu Brytyjsko-USA
Love Actually ( To właśnie miłość ) z 2003 roku.
Tak samo świetna obsada, podobna historia ( święta - walentynki ) no i bohaterowie.

Czyżby plagiat ?

Czy będzie to tak dobry film jak Love Actually zobaczymy.

patryks83

też jestem tego bardzo ciekawa...
miejmy nadziję, że nie ;)

ocenił(a) film na 4
patryks83

Na pewno nie plagiat, raczej inspiracja. Plagiat byłby wtedy, gdyby wątki i postacie były niemal identyczne, a dialogi żywcem ściągnięte z pierwszego filmu, a tu mamy jedynie podobną konstrukcję, tzn przeplatające się między sobą wątki, wszystkie dotyczące różnych rodzajów miłości. To o niczym nie świadczy, bo ile jest podobnych filmów np o napadach na bank, o zamianie ciał czy o dwójce wrogów, którzy się w sobie zakochują? Wszystkie są plagiatami jakiegoś tam pierwowzoru? Z tego, co już wiadomo, wątki w tym filmie będą się różniły od tych w "Love Actually", chociaż trudno uniknąć podobieństw w tak oklepanym temacie, jakim jest miłość. Pole manewru jest dosyć ograniczone ze względu na ilość wątków, które powinny dotyczyć rożnych odmian miłości, więc nie da się uniknąć np wątku zakochanych małolatów albo zdrady w małżeństwie z długim stażem, ale pojawiają się też oryginalne (w porównaniu do LA) wątki, jak np para gejów.

patryks83

Dokładnie! Wczoraj oglądałam "Love Actually" i po obejrzeniu trailera do "Valentine's Day" także oba filmy skojarzyły mi się. Mam nadzieję, że amerykański film dorówna temu świetnemu brytyjskiemu filmowi :)

ocenił(a) film na 5
patryks83

Na to się teraz mówi - "sprawdzony format" ;)
Trochę też jak "Paris, je t'aime" i "NY I Love You", a nawet "Kobiety pragną bardziej" przy okazji.
Ale ja bardzo lubię takie składanki, więc czekam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones