PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104505}

Walka o Rzym, część I

Kampf um Rom I
6,5 132
oceny
6,5 10 1 132
Walka o Rzym, część I
powrót do forum filmu Walka o Rzym, część I

Wiem ktoś gdzie można dostać napisy do tego filmu? Angielskie, niemieckie (film jest po niemiecku, ale też mnie interesują) albo polskie. Póki co, znalazłem tylko rumuńskie :/

ocenił(a) film na 8
wuj_Jozef

Napisów niestety nie mam. Oto link do wspomnień o polskim dubbingu:
http://www.polski-dubbing.pl/forum/viewtopic.php?f=13&t=131

Film_Polski

Dalej szukam napisów, ale dobrze wiedzieć, że był polski dubbing. Może gdzieś w odmętach internetu znajdę wersję z dubbingiem.

ocenił(a) film na 8
wuj_Jozef

"Może gdzieś w odmętach internetu znajdę wersję z dubbingiem."

Na to bym raczej nie liczył.
Był to dubbing na użytek kin. Zatem teoretycznie gdzieś w Filmotece Narodowej powinna spoczywać jedna kopia. Ale jednak...

Ze słyszenia wiem, że gdy nawet jakiemuś Dyskusyjnemu Klubowi Filmowemu jakimś cudem uda się taką jedyną kopię wypożyczyć, to okazuje się ona tak poharatana, tak pełna porysowań, z tyloma scenami wyciętymi i brakującymi, z dźwiękiem trudnym do zrozumienia - że odbiera to człowiekowi wszelką chęć poszukiwań jakiegokolwiek następnego filmu.

PS Chwalebne wyjątki, owszem, się zdarzają. Na przykład słynny dubbing do serialu "Ja Klaudiusz" został zrekonstruowany w oparciu o materiały robocze telewizji. Poszczególne odcinki bądź ich fragmenty są dostępne na YouTube. Czy jest to również przypadek "La battaglia di Roma"? Bardzo wątpię.

wuj_Jozef

Witam, mam ten film, obie części, na dvd, z lektorem. Głos lektora rzeczywiście jakiś "przedpotopowy", no ale cóż, tylko taką wersjęmam przegraną z dawnej kasety wideo. Wolę to, niż nic. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
wuj_Jozef

O filmie przypomniało sobie warszawskie Kino Iluzjon, które pokazywało go, z podziałem na dwie części, w dniach: 26., 27. i 30. maja - w wersji ze znakomitym polskim dubbingiem kinowym.
Zazdroszczę warszawiakom!

wuj_Jozef

Napisów wciąż nie ma, pojawiła się natomiast wersja z lektorem na jednym z kont chomikowych. Bardzo fajna sprawa - głos zgrany ze starej kasety video (z zapomnianym już lektorem), natomiast obraz DVD-rip. Ktoś się przy tym mocno napracował, więc warto skorzystać. Nie spodziewam się, by szybko pojawiła się jakaś alternatywa, np. pod postacią polskiego wydania.

Vuzz

Mam ten film - obie części- głos lektora rzeczywiście nieco sztywny, ale wolę mieć choć tę wersje niż żadną. Pozdrawiam.

IrenaSz

Witam, co do lektora to faktycznie, Tomasz Knapik to nie jest:) Dodatkowo w mojej wersji nakłada się dubbing niemiecki i rosyjski, ale jakość obrazu OK, da się obejrzeć. Co to filmu to podobał mi się. Ciekawe widowisko historyczne z dobrze nakreślonymi i wyróżniającymi się bohaterami. Polecam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones