PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=112732}

Wallace i Gromit: Klątwa królika

Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit
6,9 27 215
ocen
6,9 10 1 27215
6,7 15
ocen krytyków
Wallace i Gromit: Klątwa królika
powrót do forum filmu Wallace i Gromit: Klątwa królika

...a mnie po tym mdliło i potem miałam w nocy koszmary. Ja tam nie wiem za co wy to badziewie lubicie.

użytkownik usunięty
Neytiri_Fan

Może takie horrory, są nie na twoje nerwy? Za dużo krwi?

użytkownik usunięty
Neytiri_Fan

Może takie horrory są nie na twoje nerwy?

ocenił(a) film na 9
Neytiri_Fan

mnie mdliło po avatarze, kolejny jego klon na fb...

ocenił(a) film na 3
gromit3

Ja generalnie uwielbiam angielski humor, ale przez wygląd samego Wallace'a nie da się oglądać filmów z nim i z Gromitem. Jego twarz jest po prostu odrażająca - karykaturalnie szeroka szczęka z tymi okropnymi zębami, oczy osadzone zbyt blisko siebie, odstające uszy - okropieństwo.

W sumie każdemu filmowi z Wallace'em i Gromitem dałbym 8/10 lub nawet 9/10, gdyby nie wygląd Wallace'a. Co by nie powiedzieć, film to sztuka wizualna i żeby się podobał, musi się dobrze oglądać. Oczywiście, fabuła i bohaterowie też są bardzo istotni, co nie zmienia faktu, że kiedy film wygląda brzydko, to go nie polubię, nawet jeśli cenię poszczególne, pojedyncze jego aspekty. Po prostu Nicholas Park wykazał się bezguściem artystycznym. Ciężko mi to pisać, bo wiem, że wiele osób lubi te filmy i postacie, ale tak po prostu jest.

ocenił(a) film na 7
Trojden

Twój komentarz mnie absolutnie rozbroił :D gdybym ja tak patrzyła na wszystkie filmy, to żaden by nie dostał więcej jak 3/10. Zawsze się trafi jakiś brzydki aktor.

ocenił(a) film na 3
AlexAshtray

Aktor i jego uroda to jedno, a celowo wybrany sposób animacji to drugie.

ocenił(a) film na 7
Trojden

Nie każda postać musi być śliczna :) we mnie Wallace nie wzbudza negatywnych odczuć.

ocenił(a) film na 8
Neytiri_Fan

Z całą pewnością ta bajeczka lepsza niż taki kicz, jak Alicja w krainie czarów.

ocenił(a) film na 3
urinmyveins

Co masz przeciwko tej klasycznej disneyowskiej animacji z 1951 roku? To, że ktoś nie lubi surrealistycznych klimatów, nie musi oznaczać, że "Alicja w krainie czarów" jest kiczowata.

ocenił(a) film na 6
Trojden

Jemu chodziło o film Burtona z 2010, a nie o film z 1951 roku...

ocenił(a) film na 7
Neytiri_Fan

ja też kocham neytiri, ale W&C jest niczego sobie
gromit bardzo dobrze wygląda.

ocenił(a) film na 3
Neytiri_Fan

"W&G" to na ogół dość fajna bajka, jednak "Klątwa królika" wyszła głupkowato. ^^ 3/10

ocenił(a) film na 8
fey

Nieprawdopodobna recenzja, "wyszło głupkowato" :) Za mało grozzyyyy ?????!?!??? No i kocham te określenia "bajka", zazwyczaj używane przez dorosłych (takich trochę infantylnych) dla określenia animacji dla dzieci. "Klątwa" jest filmem przede wszystkim dla młodzieży i dorosłych, o czym świadczy przynajmniej kilka żartów sytuacyjnych - kto oglądał, to wie...

ocenił(a) film na 3
pi_kawka

1. Wystarczyło wcisnąć jeden znak zapytania i jeden wykrzyknik.
2. Widać nie rozumiesz moich skrótów myślowych. Nie potępiam cię za to.
3. "Klątwa" jest filmem zarówno dla młodzieży i dorosłych, jak i dla dzieci.

Pi_kawka chciała być 'whredna', 'ihroniczna'? Nie udało się. Próbuj dalej.
A ja, nieszczęsna widocznie uraziłam majestat pi_kawki. Przepraszam uniżenie. Już nigdy więcej nie będę wyrażała swojego zdania. Przepraszam.

ocenił(a) film na 5
fey

Nie wyszło głupkowato, ale trzeba przyznać, że ta część jest nudna.

ocenił(a) film na 9
Neytiri_Fan

Mi sie film podobał...ile pracy było z jego produkcją, od razu mówię że głosy są świetnie podłożone do postaci w orginale. Super, mi się bardzo podobał film i koniec.

ocenił(a) film na 6
Wikuu

fajne choć do tych małych filmów krótkomentrażowych mu troche daleko.

Neytiri_Fan

Głupi dzieciak.

ocenił(a) film na 6
Neytiri_Fan

Koszmary w nocy? Po czym?! Jak boisz się ,,Klątwy" radzę przerzucić się na innego typu filmy. Nie wymienię jakich, bo nie chcę być uszczypliwa...

ocenił(a) film na 5
BOHUNica_1664

mi też się tam to nie podobało zbytnio. gigant królik? nie ma innych rzeczy do pokazania w bajkach?

ocenił(a) film na 6
VeLkA02

Po pierwsze film był głównie skierowany do widów w młodszym wieku. Przecież twórcy zamiast królika-giganta nie pokazali by np. ociekającego krwią i okrucieństwem wilkołaka czy innego typu przerażającego stwora.
Po drugie gigantyczny królikołak z pewnością miał być elementem humorystycznym, wręcz ośmieszającym horrory- zamiast krwi warzywa.
Po trzecie czapki z głów przed Nickiem Parkiem. Zrobić taki film z użyciem plasteliny, a do tego długometrażowy to nie lada wyzwanie.
A przede wszystkim należy docenić starania twórców, by w równym stopniu zainteresować widza starszego jaki i młodszego.

ocenił(a) film na 9
BOHUNica_1664

Taka malutka ciekawostka: Wszystkie postacie w filmie są robione z plasteliny (czy tam modeliny czy czegoś w tym rodzaju), a lepienie ich wszystkich zajęło twórcom 5 lat :)

ocenił(a) film na 7
vairana12

Bardzo dużo pracy, ale jak widać po odbiorze opłacało się. Wallace i Gromit są przecudowni :) On mimo, że jest nie atrakcyjny da się go polubić, chyba przez usposobienie jakie dali mu jego twórcy, a pies jest "Aniołem stróżem" swojego pana, w myśli powiedzenia "pies mądrzejszy od swojego pana" ;P

Neytiri_Fan

Nigdy w kwestii filmu nie zaufam komuś kto dał 10/10 Selenie Gomez i 1/10 Meryl Streep...

ocenił(a) film na 7
Neytiri_Fan

Neytiri_Fan
26 mar 2010 18:52
ocenił(a) ten film na: 1 
...a mnie po tym mdliło i potem miałam w nocy koszmary. Ja tam nie wiem za co wy to badziewie lubicie.


Co Ci się nie podobało? Rozwiń myśl.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones