PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=391387}

Wanieczka

Vanechka
6,1 82
oceny
6,1 10 1 82
Wanieczka
powrót do forum filmu Wanieczka

To ladny film

ocenił(a) film na 8

Jest taki troche basniowy,odrealniony i chyba troche tak nalezy go odbierac.Duzym plusem jest postac glownej bohaterki: ladna,naturalna,taka slowianska. Milo sie na nia patrzy.Jak mialbym wybierac pomiedzy przecietna komedia romantyczna produkcji,czy to polskiej,czy amerykanskiej to stawialbym na "Wanieczke"

HRA

UWAGA SPOILERY
Oczywiście każdy ma prawo do własnego zdania, ale dla mnie w "Wanieczce" tej baśniowości nie ma tak wiele. Może wątek Nadi i Gawriłowa jest rzeczywiście trochę odrealniony, ale w filmie duży nacisk położono na tło historyczne, obyczajowe - kryzys lat 90-tych, korupcja, strajki, prawo silniejszego... Niby końcówka daje nadzieję na przyszłośc, ale ta przyszlość dla głównych bohaterów wcale nie będzie łatwa...
I nie nazwałabym tego filmu komedią romantyczną, to właśnie tak, jak napisane jest na filmwebie - to dramat z wyraźnym wątkiem romansowym.

ocenił(a) film na 8
Katja1

No tak. Masz zupelna racje. To co napisalem ,nie mialo byc w zadnym razie recenzja.. Probowalem tylko przekazac,co mi w duszy gra krotko po obejrzeniu filmu.. Tak ,tlo historyczno -obyczajowe jak napisalas jest przedstawione bardzo wyraznie. Wiemy gdzie sie dzieje akcja,wiemy jaka jest cena przemian i jakie jej konsekwencje. Jednak pozostaje to tylko tlem. Tlem dla historii o milosci. I. masz racje,ze to nie jest komedia romantyczna. Nie pomyslalem.. Jednak koncowka jest dla mnie happy endem. Co z tego ,ze nas scigaja,co z tego,ze nie ma pieniedzy. Mamy siebie,damy rade,chocby caly swiat byl przeciwko nam. Pozdrawiam i dziekuja za celne uwagi

HRA

Hehe, trochę mi głupio, bo wyszło, jakbym Cię krytykowała albo coś, ale chciałam po prostu wyrazić swoje zdanie, bo "Wanieczka" to jeden z moich najbardziej ulubionych filmów.
Piszesz, że ta warstwa historyczno-obyczajowa jest tylko tłem, ale jak dla mnie było trochę tego za dużo. Według mnie tej Historii mogłoby być zdecydowanie mniej.
Tak, końcówka jest happy end. I bardzo dobrze. Bo to właściwie mimo wszystko bardzo pozytywny film, pokazujący, że wśród tego całego syfu, bagna i w ogóle, można znaleźć bliską osobę, z którą będzie walczyć się o szczęście. Mimo wszystko, na przekór wszystkim... I to chyba w tym filmie jest najważniejsze.
Ja też pozdrawiam i dziękuję za szybką odpowiedź.

ocenił(a) film na 8
Katja1

Prosze niech Ci nie bedzie glupio,bo ja nie poczulem sie przez Ciebie krytykowany. W sposob kulturalny i rzeczowy odnioslas sie do mojego wpisu. I jestem Ci tylko za to wdzieczny. Taka dyskusja daje do myslenia. Wzbogaca. Dziekuje.....

HRA

W takim razie nie jest mi głupio. Bo rzeczywiście moim zamierzeniem nie był krytyka, tylko chęć podzielenia się własnymi przemyśleniami z osobą, która zechciała napisać tych kilka słów po obejrzeniu filmu. Pozdrawiam raz jeszcze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones