PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31093}

Wehikuł czasu

The Time Machine
6,8 40 317
ocen
6,8 10 1 40317
4,7 3
oceny krytyków
Wehikuł czasu
powrót do forum filmu Wehikuł czasu

dalece niesprawiedliwa. Szczególnie, że film nie nadaje się nawet do obejrzenia na video. Recenzję napisał wielki fan tego tematu i chyba zbyt osobiście to potraktował. Szanuję jego opinię, ale mi i jak widać po komentarzach wielu osobom, film się podobał. Przyznaję rację, że jest tam wiele przeinaczeń i sprzeczności. Zgadzam się też, co do odtwórcy głównej roli, iż wypadł w niej dość słabo. A teraz plusy: film pozostaje cudowną przygodą i posiada wciągający, tajemniczy klimat. W szczególności rasa ludzi drapieżników jest moim zdaniem świetnie przedstawiona. Interesująco ukazano także poszczególne etapy podróży. Choć efekty specjalne są dość skromne, film przyciąga oko. A sama przygoda pobudza wyobraźnię. Dla tych którzy nie widzieli polecam. Jeśli jednak będą tego żałować to możecie mnie tu za to zjechać...

ocenił(a) film na 7
adzej

I tu się zgodzę! Recenzja nie zostawiła suchej nitki na całkiem dobrym filmie. CO prawda faktycznie niepotrzebna fragmenty z narzeczoną głównego bohatera i dość śmieszna z początku historia iście przypominająca "Oszukac przeznaczenie", ale chodzi o przesłanie. O ten ukryty sens, który jednak jest w filmie zawarty. A poza tym reżyser powoływał się na "nazwisko wielkiego pisarza, który teraz przewaraca się..." pewnie dlatego, że książką Wellsa zainspirowała go, a to duży sukces. Nigdzie nie jest powiedziane, że ekranizacja ma być wiernym dziełem, wręcz przeciwnie dopuszcza zmiany [np. ekranizacja Ludzi Bezdomnych, gdzie juz na samym początku mamy zupełnie inną finalizację historii niż w książce], ale rozumiem fanów książki i ich niezadowolenie. Mimo wszystko zbyt srogo potraktowany film!

ocenił(a) film na 7
jolkah

całkowicie popieram. to że film jest zrealizowany na podstawie książki nie musi oznaczać (i często tak jest) iż ma być dokładną kopią. osobiście uważam iż dobrze że tak sie dzieje ze filmy odbiegają od oryginału gdyz po przeczytaniu ksiązki film wcale nie fascynuje,a tak to przynajmniej widz jest zaskoczony zmiana akcji itp itd

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones