PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31093}

Wehikuł czasu

The Time Machine
6,8 40 312
ocen
6,8 10 1 40312
4,7 3
oceny krytyków
Wehikuł czasu
powrót do forum filmu Wehikuł czasu

Niestety nie mogę (z niewiadomych mi przyczyn) dodać komentarza na stronie ww. recenzji, więc napiszę tutaj.
Ja absolutnie nie zgadzam się z tą recenzją. Może to dlatego, że gdy oglądałem ten film po raz pierwszy miałem zaledwie 10 lat. Ale teraz, pomimo upływu 9 / 10 lat nadal mi się podoba. Miły powrót do czasów dzieciństwa.
"Co gorsza, w obrazie nie zachowało się nic z przesłania powieści, w której przygodowa fabuła była dla H.G. Wellsa pretekstem do rozważań nad przyszłością ludzkości (pamiętacie zakończenie?)."
A dla mnie właśnie było w tym filmie przesłanie, i to w dodatku bardzo (jak dla mnie) piękne. Piękne, aczkolwiek proste. "Każdy ma swój wehikuł czasu. W przeszłość przenoszą nas wspomnienia, a w przyszłość marzenia."
Dla mnie cały film jest bardzo fajną, magiczną przygodą. Można oderwać się od codzienności i choć na chwilę, choć trochę odpłynąć...
Dlatego ja ten film jak najbardziej polecam. Szczególnie komuś, kogo przytłacza otaczająca go rzeczywistość.

kicaj14

Dla mnie, to nieudolna ekranizacja dzieła H.G Wellsa mogli naprawdę wykrzesać z tego o wiele więcej niestety z książką Wellsa ten film nie ma nic wspólnego, a szkoda .

ocenił(a) film na 8
buterfly

Dobrze, dla każdego co innego.
A wiesz co? Dla mnie to dobrze, że nie wzorowali się na książce. Po co robić kolejną kopię czegoś, co już było? (mam tu na myśli film z roku 1960).
To jest wizja reżysera i mnie osobiście przypadła ona do gustu.

kicaj14

Oczywiście, każdy ma swoje zdanie mi osobiście przypadła filmowa wersja z 1960, która także nie była wierna książce (a był bardziej ciekawszy), natomiast tutaj powstało coś co jest nazwane dziełem Wellsa, ale raczej tylko z nazwy .

ocenił(a) film na 8
buterfly

Jestem właśnie oburzony, że ten film jest nazywany "dziełem Wellsa". No ale jakoś trzeba zarobić, cóż począć.

kicaj14

No niestety moim osobistym zdaniem film był zrobiony wyłącznie dla pieniędzy widać jak chcieli wszystko załatwić efektami niestety efekty, to nie wszystko i tu to widać .

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones