PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=666828}

Wenus w futrze

La Vénus à la fourrure
7,3 34 404
oceny
7,3 10 1 34404
7,2 28
ocen krytyków
Wenus w futrze
powrót do forum filmu Wenus w futrze

Przepraszam, jeszcze nie widziałem filmu, ale czy to jest bardziej "teatr TV" ("teatr w kinie") niż film?

Nie chce oceniać TEGO dzieła puki nie widziałem, ale nie pochwalam takiego podmieniania muz. Tzn. kręcenia filmu tak jak robi się teatr lub na odwrót (choć to się rzadko zdarza).
Mimo, że filmy "Tramwaj zwany pożądaniem" lub "Kto się boi Wirginni Wolf" to klasyka, nie umywają się do sztuk teatralnych. Nie wnoszą nic nowego poza dostępnością, a ulatuje cała magia która bije ze sceny teatralnej, natomiast magia kina się nie pojawia.

Leszy2

Jest to zdecydowanie film "przegadany". Ja osobiście nie przepadam za teatrem, ale uwielbiam takie filmy (nie mają tej teatralnej maniery jeśli chodzi o styl gry aktorów). Tutaj akcja dzieje się na deskach sceny teatralnej, więc faktycznie wygląda to jak Teatr TV, ale ciężko żeby gdzie indziej się to rozgrywało. Zdecydowanie warto!

ag268

Nie w każdym przedstawieniu gra Holoubek, spokojnie, widziałem wiele przedstawień granych bez maniery, a fizyczne odczucie względem żywego człowieka daje bardzo wiele. Z drugiej strony film zrobiony na podstawie sztuki nie gwarantuje, że aktorzy zagrają bez maniery. jak weźmiesz teatralnych to może tak być.
Teatr TV to wcale nie znaczy, że w teatrze. To znaczy, że przegadane (ale mądrze i ciekawie) i w jednej lokalizacji. Ja osobiście wolałbym to zobaczyć "na deskach". No ale jak nie ma gdzie, to popatrzę na film. Trudno.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones