PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=622289}

Wesele w Sorrento

Den Skaldede frisør
6,2 14 856
ocen
6,2 10 1 14856
5,7 3
oceny krytyków
Wesele w Sorrento
powrót do forum filmu Wesele w Sorrento

Susanne Bier subtelnie pokazuje, jak między dwojgiem obcych, a nawet niechętnych sobie ludzi rodzi się wieź. Nie ma tu długo, tak jak w przypadku nastolatków czy 20-latków chemii i oczarowania. I Ida i Philip są ludźmi po przejściach , zranionymi , ale twardo stąpającymi po ziemi i nie zaryzykują tak łatwo przewrócenia życia do góry nogami i wpakowania się w nowy związek. Poznają się w sytuacji , kiedy to ona najeżdża na jego samochód. Philip dostaje ataku szału, jest arogancki i odpychający, a Ida dostaje ataku histerii. Za jakiś czas on dostrzega, jak ona kąpie się w morzu, Ida wygląda wówczas strasznie , łysa głowa i amputowana pierś . Szybko poznają swoje rodziny, a w każdej jest typ, którego można się wstydzić.
I powoli coś pęka. Poznali się z najgorszej strony, szybko zauważyli swoje atuty i słabości. Tak wyszło, że nie muszą już niczego udawać i niczego ukrywać, karty zostały odkryte. I wówczas zaczęli być sobą, bez masek, bez udawania. Kilka razy porozmawiali ze sobą, a może usiłowali porozmawiać . Nie byli przecież przyzwyczajeni do szczerości. Rozmawiali krótko, ale nie o pogodzie , tylko o śmierci żony Philipa, o chorobie Idy… I chyba dostrzegli, że przed nikim się tak nie otwarli. I było im z tym dobrze. Zaczęli powoli dostrzegać kobietę i mężczyznę, swój urok.

LadyBlackCat

Bardzo trafne spostrzeżenia, też tak to wszystko odebrałam i w przeciwieństwie do wielu osób nie dostrzegłam w tym filmie schematów typowych komedii romantycznych (zabrakło w nim bowiem, na szczęście, typowych dla tej konwencji dramatów, sekretów, intryg, odtrącania się bohaterów, by następnie paść sobie w ramiona czy choćby scen łóżkowych). Zauważyłam za to sporo cech wspólnych z musicalem "Mamma Mia!" ( http://www.wswieciekina.blogspot.com/2013/03/10-powodow-dlaczego-wesele-w-sorren to.html ), co jednak nie odebrało dziełu Bier indywidualnej tożsamości i oryginalności.

LadyBlackCat

Zdecydowanie zgadzam się z obiema przedmówczyniami. Bardzo trafne spostrzeżenia LadyBlackCat, dokładnie tak samo odebrałam ten film i podobnie jak Monika nie uważam go za typową komedię romantyczną. Bardzo mi się podobał i już dawno nie zafascynowała mnie żadna postać tak jak główna bohaterka. Bardzo dobre kino, mimo że rozrywkowe.

ocenił(a) film na 7
LadyBlackCat

Popieram!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones