PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624521}

Whisky dla aniołów

The Angels' Share
6,6 19 897
ocen
6,6 10 1 19897
6,4 11
ocen krytyków
Whisky dla aniołów
powrót do forum filmu Whisky dla aniołów

Moim zdaniem ostatnio takich filmów brakowało. Happy end, pokazujący, że nawet jeśli popełniło
się błąd, można wyjść na prostą. Że nigdy nie można spisywać nikogo na straty, i że dawanie
dobroci wraca. Oczywiście wszystko w dużym uproszczeniu, ale przesłanie daje nadzieję.

monique1600

Dokładnie to ujełaś.Bardzo pozytywny:)

ocenił(a) film na 4
monique1600

Zgadzam się, ale generalnie film jest mocno przeciętny. Dziwię się że oceniasz go tak wysoko.

ocenił(a) film na 9
yossarian84

Wiesz, żadnego filmu nie ocenia się jedną, wspólną miarą dla wszystkich innych filmów. Jak dla mnie ten film jak na obraz ze swojej kategorii zasługuje na taką a nie inną ocenę.

ocenił(a) film na 8
yossarian84

Ja też oceniłem film wysoko, a za co? 1. szkocki akcent, 2. świetne dialogi, humor sytuacyjny (scena z motorem rewelacyjna), 3. przepiękne pejzaże.

ocenił(a) film na 6
monique1600

BĘDZIE SPOILER

Zabawne, że główny bohater na prostą wychodzi poprzez kradzież i oszustwo. Film jest niezły, ale jednak wyraźnie odstaje od "Szukając Erica" - poprzedniej lekkiej komedii Loacha.

ocenił(a) film na 9
Mikez

To samo robią rządy państw, banki, korporacje. Jedno z praw rządzących wszechświatem "Jak na górze tak i na dole".
Jest to nie moralne, ale w sumie bohater filmu prze swój występek nikogo nie skrzywdził.

ocenił(a) film na 8
monique1600

Widziałem ten film wczoraj i choć miał kilka wpadek (nieumyte butelki po napojach do których nalewali drogą whiskey, brak monitoringu w magazynach destylernii - sam je zwiedzałem kilka lat temu i wiem, że taki monitoring jest nawet w najmniejszych magazynach...) to zdecydowanie polecam obejrzeć. Rewelacyjny humor, świetne ujęcia i mój klimat Szkocji!

ocenił(a) film na 8
monique1600

Oj brakowało dawno nie czułem się tak dobrze po seansie.

ocenił(a) film na 7
monique1600

Ogromnym błędem było reklamowanie go wyłącznie jako komedii - przyznam, że i ja dałem się nabrać (spodziewałem się komedii kryminalnej trochę w stylu Ritchiego). Natomiast nie ukrywam, że i jako komediodramat/obyczaj film się broni. Mimo to, nie potrafię bezkrytycznie przyklasnąć stwierdzeniu, że kradzież whisky "nikogo nie skrzywdziła" (jak napisał użytkownik 2222), a popełniając przestępstwo można "odkupić" swoje winy.

ocenił(a) film na 9
el_jefe

Ja na szczęście przed obejrzeniem nie widziałam ani reklam ani opinii, i dobrze. Też nie do końca zgadzam się, że kradzież nikogo nie skrzywdziła, bardziej bym podciągnęła to pod "mniejsze zło" o ile można tak to nazwać, poświęcenie czegoś w imię wyższych idei, ale też nie do końca. Tak czy inaczej zakończenie bardzo pozytywnie na mnie wpłynęło.

ocenił(a) film na 7
monique1600

W zakończeniu do mnie najbardziej trafiło to, że podzielił się i pieniędzmi i whisky (dla Harry'ego jeśli dobrze pamiętam) - naprawdę pozytywny przekaz, aby cenić przyjaźń i lojalność.
Tak mi się tylko przypomniało - czy przypadkiem ta dziewczyna (imię wyleciało mi z głowy) z ich "ekipy" nie miała problemów właśnie przez skłonności do kradzieży? W takim wypadku jej sytuacja się nie zmieniła ani na jotę; zwyczajnie udało się jej tym razem odejść z "łupem" bezkarnie.

ocenił(a) film na 9
el_jefe

No właśnie ta dziewczyna była kleptomanką.

ocenił(a) film na 8
monique1600

Dokładnie, dobry film, przyjemnie się ogląda, dobra postać łysego (Alberta jak się nie mylę), śmieszyła mnie, zwłaszcza scena scena przy busie. Zgadzam się z użytkownikiem "el_jefe" z reklamą tego filmu, gdyż po reklamie w telewizji myślałem, że to po prostu komedia, a okazało się, że to komediodramat co robi pewną różnicę. Film mile mnie zaskoczył, dobry, brytyjski film.

użytkownik usunięty
monique1600

Pewnie, że brakuje takich.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones