PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 257
ocen
8,2 10 1 305257
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

jak murzyni znaleźli Dannego Vinyarda (Edwarda Furlonga) ? żeby uczeń szkoły średniej wychodzący z łazienki (Selwyn Ward) z tak błahego powodu zastrzelił Dannego ?. Warto zapoznać się z nieznanym słownictwem retoryka «sztuka i teoria wygłaszania mów», «wyszukany sposób mówienia», ironia «drwina, złośliwość lub szyderstwo ukryte w wypowiedzi pozornie aprobującej» oportunizm «dostosowywanie się do sytuacji w celu osiągnięcia jak największych korzyści; bierna ugodowość, nonsens «brak sensu», «powiedzenie lub postępek niemające sensu». Najlepsza scena z filmu to 1.25.17 (gwałt na Dereku Vinyardzie - Edwardzie Nortonie)

Daniel_Oleksy

no nieźle. Śmierć jego brata to błahy powód...

ocenił(a) film na 6
KLAssurbanipal

Źle mnie zrozumiałeś, chodziło mi o to, że "uczeń szkoły średniej wychodzący z łazienki (Selwyn Ward) z tak błahego powodu zastrzelił Dannego". Ps. jego bratem był Edward Norton (Derek Vinyard).

Daniel_Oleksy

To chyba ty jego nie zrozumiałeś. ;) Nie chodzi tu Dannego. Ten uczeń był bratem tego zabitego przez Dereka (za co ten poszedł do więzienia). Stąd chęć zemsty na bratu Dereka, czyl Dannym.

ocenił(a) film na 6
Alex_Tyler

nie zauważyłem tego oglądając ten film, podaj godzinę i minutę w której była o tym mowa.

Daniel_Oleksy

Nie mam go pod ręką, ale pamiętam że było to jasno zaznaczone w filmie. Mogło to nie być jasno powiedziane słownie, ale wynikać z sytuacji. Na pewno było to bardzo czytelne dla uważnie oglądającego, choć formy teraz nie pamiętam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones