PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 257
ocen
8,2 10 1 305257
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Zastanowiło Was co mogło stać się po zastrzeleniu Daniela? Koniec filmu przerywa historię z gangiem, nie wiadomo co w tej sytuacji zrobił Derek i czy fakt, że jego młodszy brat zastrzelony przez czarnoskórego chłopaka (podobna sytuacja jak z ojcem) nie sprawił, że wrócił on do swego dawnego trybu życia.
Był odmieniony po odbyciu kary i pomocy ze strony Sweeney'a i współwięźnia ale po takim ciosie, jakim niewątpliwie była śmierć brata, wszystko mogło się zmienić.

Może wrócił do gangu, mimo zamieszania jakie wywołał, może zmiana wyszła mu na dobre i pogodził się z tym faktem, a może zabrał rodzinę i wyjechał z tamtego miejsca? Co sądzicie?

ocenił(a) film na 10
Namezor

ja sądzę, że powinni zrobić drugą część...
też zastanawiałam się, co mogło stać się z Derekiem - wydaje mi się, że po tej swojej przemianie - zrozumiał, że ZŁO ogólnie istnieje, i niekoniecznie przez ludzi o innym kolorze skóry, a po prostu zadać ból może każdy.
Derek też zabił 2 ludzi i nie zważał na to, czy mieli bliskich, rodzinę, sam w końcu tego doświadczył... pewnie miałby wyrzuty sumienia - jakby nie patrzeć, gdyby nie on pewnie brat by miał się dobrze... na tyle był inteligentny, by zrozumieć, że jego brat został zabity przez czarnoskórego chłopaka dlatego, że to on (Derek) taki był. wydaje mi się, że mógłby wyjechać z rodziną, by ją chronić...

Zastanawiałam się czemu akurat brat musiał zginąć, taki koniec był nie fair. Choć powiem szczerze, że nawet jeśli by uśmiercili Dereka - też pewnie poleciałyby mi łzy, ponieważ po przemianie naprawdę szło go polubić, i jeszcze ten fakt, że to przez ojca urodziła się w nim taka nienawiść... Gdyby nie ojciec - pewnie byłby wrażliwym, fajnych chłopakiem, na takiego wyglądał, jak pokazali scenę przy stole, gdy rodzina jadła obiad. Naprawdę to jest dobry film, nie spodziewałam się, że aż tak mnie wciągnie. :) Z chęcią obejrzałabym kolejną część, jeśliby powstała. Choć wątpię, że powstanie - minęło w końcu sporo lat. Tak czy siak - końcówkę można sobie wytłumaczyć na swój sposób - o to pewnie chodziło, każdy widzi to inaczej.

ocenił(a) film na 9
laoujepars

Kolejnej części raczej nie zrobią ale sam o tym myślałem.
Życie też nie jest fair, przez śmierć jego brata można się właśnie zastanawiać jak potoczyły się dalej losy Dereka, niezależnie co by się dalej stało to niewątpliwie jego przemiana zostałaby poddana próbie. Zgadzam się z tym ojcem, był autorytetem dla Dereka tak jak i on dla swojego młodszego brata stąd słuchał jego słów i starał się stać taki jak on. Sam za ten film zabierałem się od dawna, głównie dlatego, że temat neonazistów jakoś do mnie nie przemawiał.. A tu ogromne zaskoczenie na plus. Otwarte zakończenie, dlatego pytałem co sądzą inni ;)

ocenił(a) film na 8
Namezor

w końcowej scenie Derek wypowiada słowa w stylu "what did i do?". To znaczy moim zdaniem tyle, że zrozumiał swoją zbrodnie oraz to, że śmierć brata jest po części jego winą.

ocenił(a) film na 9
allwool

Rzeczywiście, nie zwróciłem uwagi na ten fakt. To mi teraz rozjaśniło sytuację, dzięki wielkie :)

ocenił(a) film na 10
Namezor

Ja najbardziej sie martwię o dalsze losy tego czarnoskorego zabójcy Dannyego. Nieświadomie rozpoczął on kolejny epizod walk na tle rasowym. Zakończenie tego filmu jest zrobione w sposób mistrzowski. Faktycznie Derek będzie miał znowu wyrzuty sumienia w związku ze śmiercią brata.
Kiedy przejeżdżał zielony Lincoln pod koniec filmu chyba większość widzów jest przekonana, ze to właśnie Derek zginie. To było zaskakujące i smutne, ze 17 latek ginie bo najpierw jego ojciec namawiał w głowie pierworodnemu, a następnie cameron jemu.

ocenił(a) film na 8
Namezor

W początkowej wersji, Derek ścina włosy i wraca na dawne tory.

ocenił(a) film na 9
Militiades

Czym jest ta wersja początkowa? Pierwsze słyszę.

ocenił(a) film na 8
Namezor

Nie weszła do obiegu, ale taki był początkowy zamiar reżysera. W czasie wolnym poszukam tego w sieci, żeby nie było, że w kulki gramm

ocenił(a) film na 9
Militiades

Jak znajdziesz to podeślij, jestem ciekaw :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones