PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 257
ocen
8,2 10 1 305257
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Nie rozumiem co miała znaczyć ta scena zabicia Danny'ego na końcu. Nie zauważyłem żadnych aktywności skrajnie rasistowskich u Danny'ego takich jak bójki z czarnymi, jedynie dmuchnięcie dymem z papierosa w twarz. Możliwe, że przegapiłem jakąś ważną scenę spóźniając się po reklamie, ale wydaje mi się, że tylko cwaniakował. Chęć morderstwa była skierowana na niego, a nie na dowolnego białego, więc to on musiał czymś zawinić, chyba, że była to zemsta brata za brata, ale to wydaje mi się głupie. To miało ukazać głupotę czarnych czy co? Poza tym reżyser każe się domyślać co stało się z zabójcą, bo nie pokazano jego aresztowania, ale raczej nie wyszedł z zakrwawioną twarzą niezauważony i to też jest zastanawiające czemu zaplanował zabójstwo w taki sposób. Wolę jednak jak w film pokazuje co się dzieje, a nie zmusza do domysłów, bo tych jest w tym filmie sporo. Po zabójstwie dwóch czarnych przez Dereka mogłaby być jakaś scena z rozprawy sądowej, bo ta kara 3 lat też jest zastanawiająca (ale od tego widzę, że jest już oddzielny temat na forum)

ocenił(a) film na 10
jorger

Dmuchnięcie dymem w twarz to dla czarnego największa zniewaga jaka tylko moze być. To był jeszcze dzieciak i nie przemyślał w jaki sposób zabić Danny'ego. Zabił go w tym miejscu, w którym on dmuchnął mu w twarz co wydaje się dosyć logiczne. ;) Innego wytłumaczenia nie znalazłam, pozdraiwam :)

ocenił(a) film na 10
jorger

ja ci wytlumacze to nie tylko to co napisala martyna ale tez to a moze i przede wszystkim to ze ten murzyn tez jest wiezniem nienawisci tylko nie jak ten do czarnych tylko do bialych i temu go zabil

sobol1237

"... to że ten m___n*..."
*czarny, kolego czarny jak już

ocenił(a) film na 9
jorger

Ogólnie w filmie chodzi o to że nienawiść rodzi nienawiść. Derek nienawidził wszystkich którzy nie byli biali i zaraził tym swojego brata co doprowadziło do jego śmierci. To co się stało po filmie jest już nieistotne więc nie wiem o co się zamartwiasz.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones