PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 257
ocen
8,2 10 1 305257
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Film bardzo dobry, bo porusza ważne kwestie, ale nie spodziewałabym się takiego zakończenia. Po prostu daje popalić widzowi. Myślałam, że wszystko się dobrze skończy a tu taki szok. Z jednej strony jest to taka puenta do czego prowadzi niczym nie uzasadniona nienawiść.

ocenił(a) film na 8
emilka5685

Rzeczywiście, lepszego finału niż ten znany z filmu nie sposób sobie wyobrazić. Z jednej strony happy end potężnie i negatywne rzutowalby na całość- życie to nie gra komputerowa gdzie robisz coś szmat czasu a potem nagle swoje postępowanie zmieniasz i jedziesz dalej bez żadnych konsekwencji. Z drugiej strony świetnie, że zostawiono niedopowiedziane co wydarzyło się po śmierci młodego. Czy Dereck znowu zmienił pogląd na życie czy może jednak słusznie i z pokorą przyjął, że niestety śmierć brata to głównie wina jego i nienawiści, której spirale nakrecal.
O ile cały film ma w sobie sporo błędów, głównie scenariuszowych, o tyle samo zakończenie zasługuje na najwyższą notę. Pełny obraz ustępuje o jakieś dwa, trzy punkty w skali 10-stopniowej.

ocenił(a) film na 8
KubaLBN92

Myślę, że Derek zrozumiał swój błąd. W końcowej scenie trzymając brata w ramionach wypowiada słowa "co ja narobiłem", więc chyba dotarło do niego to, że śmierć brata jest konsekwencją całej tej ideologii i wywodzącej się z niej nienawiści, którą sam podtrzymywał.

użytkownik usunięty
emilka5685

Ja spodziewałam się ,że może tak być, że zginie albo Dereck albo jego brat. Ten film ukazuje, jak powstaje i nakręca się koło nienawiści, z którego później trudno jest wyjść i jak przykre niesie to skutki. Ten film nie jest banalny, pomimo,że opiera się poniekąd na stereotypach.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones