PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30633}

Więzień nienawiści

American History X
8,2 305 257
ocen
8,2 10 1 305257
7,1 29
ocen krytyków
Więzień nienawiści
powrót do forum filmu Więzień nienawiści

Twórca tego "dzieła" to bez wątpienia mentalnie 13-latek. Karykaturalne postaci kręcone ze
śmiertelną powagą. Infantylne, łopatologiczne dialogi próbujące nadać tej papce jakiejś "głębi".
Patetycznie spowolnione ujęcia + "Kyrie eleison". A wszystko pozostaje marnym wygłupem.

Temat jest odważny i daje duże możliwości. Główny bohater ciekawy - nazista-idealista,
szukający uzasadnienia własnych poczynań (w odróżnieniu od swoich kolesi, tępo wykonujących
rozkazy). Wszystko jednak rozmywa się, gdy wykonanie jest na poziomie serialu o nastolatkach.
Rasizmu nie uzasadni się tatusiem-strażakiem (który mówi całkiem rozsądne rzeczy) i nie
wyleczy "urokami resocjalizacji". Problem jest bardziej skomplikowany. Jedynie Norton wychodzi
z tej bzdury obronną ręką.

Plus łzawa końcówka od czapy, jakby wycięto kilka scen. Jeszcze rozumiem, gdyby Derek
odmówił negocjacji z gangiem białych. Ci w spuściliby łomot czarnym, a w odwecie murzynek
zabiłby Danny'ego. A tak to absurd, który gubi nawet sens propagandowy.

użytkownik usunięty
feuerbach

"Ci w spuściliby łomot czarnym, a w odwecie murzynek
zabiłby Danny'ego. A tak to absurd, który gubi nawet sens propagandowy."
Takie filmy to trzeba oglądać ze zrozumieniem. Tyle w wypowiedzi.

ocenił(a) film na 3

Dobrze, że mi to wyjaśniłeś. Teraz już nie mam żadnych wątpliwości.

użytkownik usunięty
feuerbach

Tylko jak kiedyś będziesz chciał obejrzeć film Requiem dla snu tez musisz oglądać go zo zrozumieniem.

ocenił(a) film na 3

Już oglądałem tego gniota, tylko trochę się spóźniłem. Może gdybym oglądał to jako dzieciak, to by mi "dupę urwało".

ocenił(a) film na 9
feuerbach

http://i.imgur.com/9tVxotz.jpg

ocenił(a) film na 8

Bez obrazy ale RFAD też nie powala poza rolą Ellen Burstyn i muzyką. Jest dobrym, ale na pewno nie genialnym filmem. American History X to jest konkret.

ocenił(a) film na 10
feuerbach

piszesz jak osoba pod każdym względem tolerancyjna, która oburzyła się brakiem krytyki ideologii nazistowskiej w tym filmie i na siłę, niczym obrażone dziecko próbuje pokazać jaki to nie fajny film. cóż. jeśli się mylę to sory, ale to i tak nie zmienia faktu że jesteś debilem jak coś.

ocenił(a) film na 4
feuerbach

Te patetycznie spowolnione ujęcia jak to ujął feuerbach strasznie psuły odbiór filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones