PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 268
ocen
7,3 10 1 15268
7,1 9
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

Gniot

ocenił(a) film na 3

1/10 powiało nudą na tym filmie... męczący, odradzam wszystkim

damian8m

Całkowicie się z tobą zgadzam damian8m. Gniot przez duże G. W życiu się tak nie wynudziłem. nie polecam 1/10

ocenił(a) film na 8
Robak141

Nie zgadzam się. Film jest ciekawy, porusza ważną sprawę, mamy bardzo dobre aktorstwo i piękne krajobrazy. Warto obejrzeć :)

ocenił(a) film na 9
damian8m

Wszystko zależy od tego czego oczekujesz po filmie. Jeśli szybkiej akcji, pędzących samochodów, gangsterskich strzelanin, gołych lasek wypinających swe tyłki - to oczywiście zawiedziesz się. Natomiast jeśli oczekujesz odpowiedzi na pytania o rodzenie się postawy buntu, oporu przeciw tyranii, o dokonywane wybory, często ciężkie i dramatycznie ciążące na życiu, o powstawanie świadomości narodowej, źródła terroryzmu oraz niechęci Irlandczyków do Anglików - to już się nie zawiedziesz. Ja się tym filmem nie zawiodłem.
9/10 - głównie za poruszenie nieznanego tematu.

ocenił(a) film na 2
Njall

nie oczekuję po filmie li jedynie akcji, ale ten jest wyjątkowo nudny. Za długi. Sceny przeciągane bez żadnego pomysłu, nawet te, z których niewiele wynika. Samo otwieranie listu trwa jakoś przesadnie długo. No i dialogi, które miejscami brzmiały dla mnie naprawdę sztucznie. Szkoda, bo to tylko marnowanie dobrego tematu.

duzehalo

A otwieranie listu to nie jest przypadkiem przemyślana retardacja?

ocenił(a) film na 2
marstas09

każda retardacja powinna mieć jakieś sensowne granice.

ocenił(a) film na 9
Njall

ja też postawiłam 9/10. Nie kierowałam się analityczna oceną filmu, ale emocjami, a ten film mną wstrząsnął, wzruszył mnie i złapał za serce jak juz dawno mnie nic nie złapało. I moim zdaniem historia którą prezentuje również jest ciekawa.

ocenił(a) film na 9
lightningale

Si senorita... Mnie również ruszył. Zwłaszcza, że 3 lata przebywałem w tym kraju...

ocenił(a) film na 6
damian8m

Zgadam się strasznie nudny, ale z pewnością nie zasługuję na jedynkę. W moim odczuciu 6 będzie jak najbardziej sprawiedliwa. Sporo dialogów i mało akcji, to jest jego wadą.

użytkownik usunięty
Lukasz90

Mało akcji nie musi być wadą kolego.

ocenił(a) film na 6

Z tego co pamiętam to dialogi nie wyrywały mnie z butów. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones