PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=242114}

Wiatr buszujący w jęczmieniu

The Wind That Shakes the Barley
7,3 15 216
ocen
7,3 10 1 15216
7,1 8
ocen krytyków
Wiatr buszujący w jęczmieniu
powrót do forum filmu Wiatr buszujący w jęczmieniu

I względem Irlandii i innych swoich terenów, do tego o ile czasu z filmu są bardzo odległe, to jest jeszcze krwawa niedziela, czy z mniej więcej tych samych czasów dosłownie ubeckie tortury i to losowych ludzi.

ocenił(a) film na 9
peruniec

Jak się chce tworzyć imperium to trzeba rządzić twardą ręką na podległych terenach, ale każde imperium kiedyś upada. A teraz imigranci z dawnych kolonii rządzą się w sercu imperium.

ocenił(a) film na 5
Gomez_2

Wiesz twarda ręką twardą ręką ale ich lekceważący stosunek do Szkotów, Irlandczyków czy Australijczyków nawet i to w latach 70 niezbyt dobrze o nich świadczy ;).

ocenił(a) film na 9
peruniec

i dlatego ze brytole to ch... oceniles jeden z najlepszych filmow w historii irlandzkiego kina na 5... ech...

ocenił(a) film na 5
sobanek

Co ma jedno z drugim wspólnego?
Moja dygresja o anglikach była całkowicie poboczna do samego filmu.

A co do filmu to dałem mu taką ocenę jak odebrałem ten film.
Ogólnie pełno dłużyzn, dużo sceny które można by zrobić inaczej itp, szczerze mówiąc mimo że film nie oglądałem tak dawno temu to mało co mi zostało z niego w pamięci, po prostu bardzo nijaki film.

Ciekawi mnie dlaczego uważasz że jest to jeden z najlepszych irlandzkich filmów?
Chociaż muszę uczciwie przyznać że nie kojarzę tak na szybko innych irlandzkich filmów ;)

ocenił(a) film na 9
peruniec

Scyro prowda...

ocenił(a) film na 5
Sqrchybyk

a tak po polsku?

ocenił(a) film na 9
peruniec

A po co?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones