PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=96438}

Wichrowe wzgórza

Wuthering Heights
6,3 656
ocen
6,3 10 1 656
Wichrowe wzgórza
powrót do forum filmu Wichrowe wzgórza

Troszkę się zawiodłam. Film niezbyt wierny oryginałowi, fatalnie obsadzona rola Cathy, ale za to kapitalny Timonthy Dalton (czego się nie spodziewałam), dość ciekawa muzyka i scenografia. Oczywiście scenarzysta skupił się całkowicie na wątku miłości Cathy i Heatcliffa co po obejrzeniu chyba czwartej wersji zaczyna mnie trochę irytować. Dotychczas tylko film z 92r. obejmuje całą opisaną w książce historię. Generalnie mam mieszane uczucia, osłodzone jedynie chmurnym spojrzeniem pięknych oczu młodego Daltona ;-)

szarlotka_

Niezbyt dobry. Pan Dalton gra nieźle, ale równie podobał mi się Heathcliff z wersji z roku 2009. Co do Katy... ona wygląda jakby miała Zespół Downa. Zresztą ta scena, gdzie Katy każe przysiąc Heathcliffowi, że jej nie opuści jest, lekko rzecz biorąc, debilna. Na początku filmu Katy i Heathcliff powinni być dziećmi, a oni, zdaje się, dzieci grają. Wygląda to raczej na chorobę umysłową niż dziecinne zachowanie. Scena, w której para głównych bohaterów przychodzi do Drozdowego Gniazda ma być chyba zabawna, a jest żenująca. I obcięta jest połowa książki! Edgar i jego siostrzyczka (głównie Isabella, bo Edgar w sumie całkiem znośny) też jacyś dziwni.

ocenił(a) film na 7
littlelotte52996

Rzeczywiscie pominieto tutaj druga polowie ksiazki losy Cathy i Lintona. Szkoda.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones