PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=846879}

Wieczna noc

The Coven
3,3 750
ocen
3,3 10 1 750
Wieczna noc
powrót do forum filmu Wieczna noc

Weekend pary bohaterów faktycznie przybiera dziwny obrót, choć typowy dla ofiar demonicznych sekciarzy. Dużo rogatych czaszek, mazania krwią, pochodnie, głupie przebrania oraz księga wiedzy tajemnej - do ogarnięcia po sześciu latach szkoły katolickiej.

Jest oczywiście główny sprawca całego zamieszania – wężowy demon Ukten. Psuje weekendowe plany Grace i jej chłopaka. Dziewczyna jest wyjątkowa, będąc potomkinią kogoś ważnego dla sekty i Uktena. Indianie więzili demona przez 400 lat, ale teraz już ich nie ma i sekta postanawia odmienić losy świata uwalniając bóstwo, dla którego ludzkim wehikułem będzie rzecz jasna Grace.

Para dzielnie odpiera ataki członków kultu wystających pod oknami. W przerwach dziewczyna doświadcza rozmaitych wizji strasznego lasu. Pojawia się kilka węży, ludzie dźgają się nożami, pada kilka wystrzałów, coś się pali. Wszystko okraszone przykrymi dźwiękami zwiastującymi rychłą zagładę szarych komórek.

Ogólny bilans strat ludzkich to sześć ofiar, o ile pozostali przy życiu sekciarze przeżyli moment, w którym opętana Grace na nich nakrzyczała używając demonicznej mocy.

Dla wzmocnienia siły przekazu film podzielono na bodaj siedem rozdziałów, co nie ma żadnego znaczenia dla rozwoju opowieści, więc ostatecznie podział niczego nie wzmacnia, ale śródtytuły brzmią, jakby rzeczywiście kryły jakiś głębszy sens. Udało się też upchnąć dwie piosenki, których funkcja dramatyczna jest równie znacząca.

ocenił(a) film na 8
Gwiezdne_kartofle

Nie zgadzam się z Twoją opinią, ale tym "o ile pozostali przy życiu sekciarze przeżyli moment, w którym opętana Grace na nich NAKRZYCZAŁA używając demonicznej mocy"- dzięki! Zrobiłeś/aś mi dzień :D

ocenił(a) film na 1
Seb6_ghostface

Dziękuję. To bardzo miłe i rzadkie podejście do odmiennych opinii.

ocenił(a) film na 8
Gwiezdne_kartofle

A dzięki. Fakt, trochę mnie serduszko boli gdy widzę te wszystkie negatywne opinie, ale nie lubię hejtować ludzi za to, że mają inne zdanie. A Twoja wypowiedź mnie na tyle rozbawiła swoim charakterem, że nawet coś z niej wyciągnąłem. Aha, i pierwsze zdanie też fajne :D

ocenił(a) film na 8
Gwiezdne_kartofle

A dzięki. Fakt, troszkę mnie serduszko boli, gdy widzę te wszystkie negatywne opinie, ale nie lubię hejtować ludzi za to, że mają inne zdanie. A Twoja wypowiedź ma ciekawy, humorystyczny charakter, więc mimo tej oceny u góry fajnie się czytało. Aha, i pierwsze zdanie też dobre :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones