PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=592843}

Wiek Adaline

The Age of Adaline
7,2 175 010
ocen
7,2 10 1 175010
5,3 10
ocen krytyków
Wiek Adaline
powrót do forum filmu Wiek Adaline

Błąd

ocenił(a) film na 8

Wiek Adaline: 107lat, William gdy ją znał miał kilka-kilkanaście lat mniej. Ile William miał lat na koniec filmu, w 40 rocznicę ślubu - 90? 100 ??????

ocenił(a) film na 8
nando

Na pewno nie kilkanaście lat wcześniej, przecież ma dorosłego syna pod 30 z aktualną żoną. Matematyka nie szkodzi. Obstawiam, że był po 60.

ocenił(a) film na 8
dorota_komunska

minęło już trochę czasu od obejrzenia przeze mnie filmu, może źle coś oceniłem, ale nie matematycznie: 40 rocznica ślubu była kogo z kim ?

nando

Jego. Ale to co Ci niżej napisałem. Adaline miała jakies 58 lat jak go poznała (urodziła się w 1908, a coś tam było gadane o drugiej połowie lat 60s, kiedy poznała Williama). Przeciez na tym filmpolega, że ona się nie starzeje.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

jakim cudem miała 58 lat gdy go poznała skoro w retrospekcji w filmie on wyglądał tak samo młodo jak ona?

azxlea

No załamka, przecież ona się nie starzała. Ona w wieku ponad 100 lat wyglądała identycznie.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

Ale ja pytam o niego. Wiem że ona się nie starzała przecież. Więc skoro normalnie miała 58 lat to on powinien wyglądać już na dziadeczka, a wygladal tak jakby też się nie starzał

azxlea

On nie był równolatkiem. Ona miała te ok. 58, a a on 19-20 (zaczynał studia). Na koniec filmu ma przecież coś po 60tce, więc wszystko się zgadza.

ocenił(a) film na 8
KLAssurbanipal

Dobra, już rozumiem! Nie wiem, co mnie zamroczyło, bo przecież on musiał być młodszy od niej skoro między ich dziećmi jest taka rożnica wieku.

azxlea

Dokładnie. :)

ocenił(a) film na 9
nando

40 lat był ze swoją żoną, w filmie była mowa, że poznał Adeline w wieku 26 lat (wtedy lata 60 były), więc prosta matematyka 40+26= minimum 66 lat, ale skoro wiemy, że akcja dzieje się w 2015 roku to możemy wzynaczyć przedział wiekowy:
1960-26 = 1934
1969-26 = 1943
2015-1934 = 81
2015-1943 = 72

Więc ojciec ma między 72 lata a 81 lat. Konkretniej się nie da, chyba, że lektor z którym oglądałem film źle przetłumaczył i był podany konkretny rok kiedy się poznali, ale w mojej wersji lektor mówił wyraźnie, że to były lata 60-te.

ocenił(a) film na 8
Epik

Oczywiście matematyka jest prosta... ale czasem można się pogubić w takim filmie. Przejrzałem go jeszcze raz. Mój błąd polegał na przydzieleniu bazy obliczeniowej do wieku 107lat a nie do roku (2015) w 40rocznicę ślubu, na koniec filmu. Poprawiam ocenę za film :)

ocenił(a) film na 7
nando

Nando, masz racje w filmie jest błąd.

ocenił(a) film na 7
Magdap9

Porownaj sobie wiek syna williama z wiekiem corki Adeline

ocenił(a) film na 9
Magdap9

Adeline nie miała córki.

karol.szp

Miała, Flemming.

ocenił(a) film na 9
izab3lka

ale czemu mamy porównywać skoro córka Adeline nie jest córką Wiliama

Magdap9

Co ma piernik do wiatraka? Williama poznała jak córka była już dorosła.

Epik

Była mowa o 2 połowie lat 60, a może nawet końcu. Zatem miał 60+.

nando

Załamka. Przecież ten film polega na tym, że Adaline się nie starzeje, a Ty upatrujesz się takiego błahego błędu? Adaline miała jakies 58 lat jak poznała Williama, przecież się nie starzała.

nando

Wiliam miał 26 lat jak poznał Adeline było wspomniane w filmie ale w filmie jest jeszcze jeden błąd i to poważny. Mianowicie chodzi o to że w filmie jest przedstawiony wypadek Adeline od którego przestała się starzeć jednakże wypadek był po śmierci jej męża ( inżyniera) ojca jej córki. Adeline właśnie wtedy jechała do swojej 5 letniej córki do domku letniskowego rodzicow. w filmie jest również wspomniane że Adeline Poznała Wiliama wcześniej zanim poznała swojego męża inżyniera i zanim miała dziecko, i już wtedy jak poznała Wiliama to nie starzala się dlatego też od niego uciekła kiedy chciał sie oświadczyć, ( ona niestety o tym nie wiedziała) i nawet były fragmenty wspomnień gdzie Wiliam poprosił fotografa o zrobienie zdjęcia a ona niechętnie się na to zgodziła bo mówiła że nie lubi być fotografowana, również wtedy kiedy podała swoje imię przedstawiajac się Wiliamowi to lektor wspomniał że popełniła błąd podając swoje prawdziwe imię dla chwili słabości. WIEC JAK TO MOŻLIWE ŻE Adeline POZNAJĄC WILIAMA JUŻ NIE MOGŁA SIĘ STARZEĆ SKORO WILIAMA POZNAŁA PRZED POZNANIEM SWOJEGO MĘŻA , OJCA JEJ CÓRKI FLAMING, KTÓRY POTEM ZMARL, A WYPADEK BYŁ WŁAŚNIE PO ŚMIERCI MĘŻA KIEDY TO ADELINE JECHAŁA DO SWOJEJ CÓRKI!???
Jeszcze jednego nie rozumiem w tym filmie skoro Adeline bała się że ktoś (oprócz jej córki oczywiście) odkryje prawdę o niej i nawet uciekła od Wiliama którego bardzo kochała, to ciekawa jestem czy uciekła by też od swojego męża gdyby nie umarł, czy jednak zostałaby też dlatego że mieli dziecko i powiedziała by mu prawdę, no chyba że on wiedział bo skoro córka wiedziała to może on też ale niestety nie było o tym wspomniane, zastanawiam się też od kiedy jej córka o tym wiedziała i czy wiedziała o tym także jej matka i ojciec bo przecież skoro córka Adeline w wieku 5 lat była w domu letniskowym rodziców Adeline to musiała być tam z mama i tata Adeline ( czyli babcia i dziadkiem ) bo sama by raczej nie była. Bardzo dużo niedopatrzen w tym filmie, mimo to uważam ten film za godny obejrzenia i bardzo wzruszający.

ocenił(a) film na 9
Lidia_Laskarzewska

Ja nie wiem jak Ty oglądałaś.
1. Adaline urodziła się 1 stycznia 1908r w USA a dokładniej w San Francisco.
2. W 1929r. poznała swojego męża z którym miała dziecko. Wzięli ślub po niecałych 3 miesiącach.
3. 3 lata po ślubie czyli w 1932r. urodziła córkę.
4. W 1937r. jej mąż zginął podczas budowy mostu. W tym samym roku, albo na początku 1938r. Adaline miała wypadek po którym przestała się starzeć. Więc jej wiek zatrzymał się na poziomie 29/30lat.
4. Postanowiła wyjechać, gdy zatrzymali jej prawko, wg dokumentów miała 45 lat, więc było to w roku 1953. Więc jej córka miała już 21 lat.
5. Dalej w filmie nie jest dokładnie powiedziane, ale akcja dzieje się w 2014 roku. William z żoną miał obchodzić 40 rocznicę małżeństwa, więc byli ze sobą co najmniej od 1974r.
Więc Adaline mógł poznać nie wcześniej niż 1953 i nie później niż 1974r.
Dla mnie wszystko jest spójne i logiczne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones