PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=3470}

Wiek XX

Novecento
7,6 1 215
ocen
7,6 10 1 1215
8,0 4
oceny krytyków
Wiek XX
powrót do forum filmu Wiek XX

"Wiek XX", nie doceniane arcydzieło Bertolucciego jest ogromnym widowiskiem, trwającym ponad 5 godzin, ekscentrycznym i pretensjonalnym, ale koniec końców wyjątkowym. Ambicja z jaką stara się reżyser opowiedzieć starcia faszystów z komunistami we Włoszech na początku XX wieku jest imponująca, ale to co pozwala śledzić historię bohaterów (Robert De Niro i Gerard Depardieu między innymi)z nie słabnącym zainteresowaniem to piękne zdjęcia Vittorio Storaro. Długa końcówka filmu jest jedną z najbardziej dziwnych, irytujących i oryginalnych, jakie widziałem. Jej ideologia jest odpychająca, dając do zrozumienia po jakiej stronie stał reżyser, ale wykonanie jest doskonałe. Ale to co tak naprawdę zadowala w niej, to ostatnie parę minut, utrzymane w kompletnie innym tonie niż reszta filmu. Dzieło, które zasługiwało na uznanie i sukces było cięte przez dystrybutorów i atakowane przez krytyków w roku wydania. Jednak po latach, w swojej 318 min. chwale, ten wspaniały film powinien być widziany przez każdego kto kocha kino, gdzie wizualna strona zapiera w dech piersiach, a fabuła wciąga, oburza i w pełni zadowala. Ze mną właśnie tak było. Gorąco polecam.

nasty2222

Odkąd usłyszałem o tym filmie pragnę go zobaczyć.Niestety nie udało mi się go zdobyć a co mnie dodatkowo martwi to to że z tego co wiem nie ma wersji PL.Czy to prawda?Pomocy!

tataalii

jest wersja z polskimi napisami, w necie do ściągnięcia z rapidsa. innej możliwości raczej nie ma :)

maytman

Gdzie można zdobyć ten film w polskiej wersji??!! Pomóżcie. W razie czego tu albo na maila (mail na profilu).

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 10
maytman

Jak ktos chce ten film to jest dostepna wersja na 2 DVD9 (15,5gb), ponad 5h na mininova.org. Oczywiscie nie ma polskich napisow ale rozmowy jakie tocza sie w filmie sa latwe do ogarniecia nawet gdy srednio znamy angielski - jest angielski dubbing i do tego mozna odpalic napisy ang. Polecam

sdsw

jesli rzeczywiscie jest az takie zainteresowanie to wrzuce na chomika. pisze sie ktos?

maytman

A masz wersję z polskimi napisami?! Jeśli tak, to może udostępnij napisy i film (jeśli można w osobnych plikach). Aha - jakiej długości jest twoja wersja? Bo ja mam jakąś wersję, ale nie mam polskich napisów. Byłbym wdzięczny.

Zygfryd666

Mam wersję dwuczęściową - każda ma 1,35 GB i długość ok. 2h30m.

Napisów polskich nie znalazłem.

Jest to tzw. wersja ITA, czyli z oryginalnym włoskim dubbingiem.

maytman

Aha - to jak dla mnie nie wrzucaj. Wcześniej napisałeś, że jest wersja z polskimi napisami, ale coś chyba pomieszałeś, bo ja takiej nie widziałem. Sam mam wersję 1CD coś ponad 5h. No i napisy angielskie. Także będę musiał sobie tłumaczyć podczas oglądania, ale czego się nie robi - angielski nie sprawia mi dużej trudności zresztą. Dzięki za chęci.

Zygfryd666

Ok, mam jednak wersję 2CD, każda po 2,18GB i 1,5h

użytkownik usunięty
Zygfryd666

Ja mam wersje 3 CD, razem 303 min., jest to wersja w języku włoskim, napisy po angielsku. Czy ktoś ma jeszcze dłuższą wersję filmu? W internecie znajduje się wzmianka, że pełna wersja to 311 minut. Niestety, nie mogłem jej znikąd zdobyć.

Ja się oczywiście pomyliłem - łączny czas mojej wersji, to koło 5h. Niemniej na filmwebie jest czas nawet 318 min. Zresztą parę minut nie robi większej różnicy - ten film i tak jest w cholerę długi i mam zamiar go kiedyś w końcu obejrzeć w całości, bo oglądając początek muszę przyznać, że zapowiada się super.

użytkownik usunięty
Zygfryd666

Ja zacząłem oglądać, ale na razie nie obejrzałem jeszcze w całości, a ok. 2 godziny. Film świetnie zrobiony i zagrany, tematyka też jest interesująca, tylko jak dla mnie jest niestety zbyt zaangażowany politycznie (rzecz oczywista po lewej stronie). Można by było opowiadać o napięciach społecznych i historii bez jawnego opowiadania się po jednej ze stron. To psuje mi przyjemność z oglądania tego obrazu.

ocenił(a) film na 8

Bertolucci to komuch przeca...

GhostFace

I CHWAŁA MU ZA TO !!

kotbury

chwała za bycie komuchem? w porąbanych czasach żyjemy

Zygfryd666

zygfryd bananj ci do ryja

ocenił(a) film na 2
nasty2222

Chyba raczej najgorszy - bezkształtna masa taśmy filmowej...

ocenił(a) film na 10
Spitteler

De gustibus non est disputandum.........

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones