PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=502554}

Wiek głupoty

The Age of Stupid
6,5 1 239
ocen
6,5 10 1 1239
Wiek głupoty
powrót do forum filmu Wiek głupoty

Gdzieś 10 lat temu tego rodzaju "specjaliści" ogłosili, że w ciągu najbliższych 40 lat na skutek topnienia lodowców, oczywiście z winy ludzi i to ich celowego działania, poziom wody w oceanach i morzach podniesie się o 6 do 8 metrów, zalewając duże połacie naszego globu. Wręcz straszyli, że niektóre państwa typu Holandia znikną pod wodą. Eksploatowano do znudzenia tą samą scenę jak od jakiegoś lodowca odpada duży fragment i z hukiem wpada do wody. Wielu teflonowych widzów mogło być pod jej wrażeniem.
Więc wziąłem prosty kalkulator do ręki i policzyłem, że rocznie poziom morza powinien wzrastać o minimum 15 centymetrów, a tu niespodzianka. Jeżdżę co rok o tej samej porze nad Bałtyk i poziom wody ani drgnie. Czyli banda głupców próbuje zrobić mnie w balona, samemu z różnych instytucji wyciągając sporą kasę i śmiejąc się ze „strzyżenia baranów” oraz głupków, którzy w te brednie wierzą.
Czy sami w to wierzą, tego nie wiem, ale wiedzą gdzie leży kasa do zagospodarowania i sięgają do niej bez skrupułów.
Wiek głupoty i głupców.

pessoaa

Może po prostu za bardzo wciągnęły cię sensacyjne publikacje, a nie skupiłeś się na naukowych? Dzisiaj też znajdziesz portale, według których za tydzień wybuchnie kaldera Yellowstone, a w Ziemię uderzy pięć asteroid. Co z tego?

Koniec końców, globalne ocieplenie jest faktem, jak i szkodliwa działalność człowieka na całą planetę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones