PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=280318}

Wielka cisza

Die Große Stille
7,3 3 051
ocen
7,3 10 1 3051
7,0 3
oceny krytyków
Wielka cisza
powrót do forum filmu Wielka cisza

Bardzo fajnie zobaczyć życie w takim klasztorze, wspaniałe zdjęcia, ale jeśli chodzi o formę... dosyć ciężka. Mimo że byłem przygotowany na ten film to pół godziny przed końcem wymiękłem. Nie bardzo rozumiałem, czy pewne z tych ujęć miały jakieś głębsze znaczenie, czy ich znaczeniem była taka prostota. Mógłby być lepszy.

zof_tobiasz

Co do ostatniego pół godziny filmu mialam takie same odczucia psycho a nawet fizyczne, naprawdę wstyd się przyznać, że po raz pierwszy w życiu zasnęłam w kinie :/ ale nie mogę powiedzieć, że film mi się nie podobał, albo, że załuję, że na niego poszłam... Film dobry ale w odbiorze trudny, uczący cierpliwości. Wielkim plusem jest możliwość "poznania" tak zamkniętego środowiska, choć uważam, że reżyser mógł nam o wiele więcej przekazać, niż wyrwane z kontekstu pojedyncze elementy zycia...

ocenił(a) film na 6
mirwaa

Moja ocena 6/10,czyli niezły!Takim epitetem traktować kino baardzo elitarne to kuriozalna historia.W czasach wideoclipów,taki film rzecz niemal karkołomna.Nagrany z tv obejrzałem na dwa razy,pewnie coś przez to mi umknęło.Dwa dni wcześniej widziałem turecki ,,Lęk przed Bogiem" co uwypukliło sens istnienia takich klasztorów o tak surowej regule,a sławiących dobroć boską.Turecki film opowiada o uproszczonym sposobie wiary zamykającym się w znaczeniu winy i kary.Ukłony ,esforty

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones