PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4185}

Wielka draka w chińskiej dzielnicy

Big Trouble in Little China
6,7 17 911
ocen
6,7 10 1 17911
6,8 8
ocen krytyków
Wielka draka w chińskiej dzielnicy
powrót do forum filmu Wielka draka w chińskiej dzielnicy

troche sie zestarzal

ocenił(a) film na 7

Pamietam jak bedac dzieckiem ogladalem ten film w kinie i przenosilem sie w ten egzotyczny, orientalny swiat. Teraz kiczowatosc lat 80tych, ta pseudochinska otoczka i efekty specjalne sprzed 2 dekad troche smiesza, choc oglada sie wciaz z uczuciem sympatii.
Carpenter bawi sie konwencja, do komedii akcji wprowadzajac watki fantasy i sceny walk niczym z azjatyckich filmow kung-fu - zreszta jak na amerykanski film z tamtych lat swietnie zrealizowane (wire dancing).
Glowny bohater to kierowca ciezarowki grany przez Kena Russela (wtedy w blasku slawy) ktory pomaga spotkanemu Chinczykowi odnalezc uprowadzona dziewczyne, przy okazji szukajac swojego wozu. Postac w typie awanturnika zawadiaki, jakby skrzyzowanie rol Harrisona Forda (Han Solo, Indy) i kreacji Sylverstra Stallone. Twardy i silny mezczyzna, nie pozbawiony poczucia humoru i cietego dowcipu, przy okazji straszny macho w podkreslajacym miesnie podkoszulku bez rekawow.
Eh to se ne vrati.
W wydaniu dwuplytowym poza ciekawym komentarzem rezysera jest tez mnostwo wycietych scen ktore nie weszly do wersji ostatecznej.

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Dla mnie kultowy. Nawet dziś ogląda się go z zaciekawieniem. Efekty specjalne nie są aż takie złe. Poza tym film nadrabia klimatyczną muzyką i fenomenalnymi efektami dźwiękowymi. Do tego czasem można się pośmiać :)
Nie uważacie, że twórcy gry Mortal Kombat mogli się inspirować tym filmem??
Np postać Rayden'a.

lia_7

az se obejrze ponownie bo od dziecka nie ogladalem:)

tix666

i oczywiscie - film KULTOWY!

ocenił(a) film na 7
tix666

Też niedawno ponownie to oglądałem. To klasyk. Oglada sie nie gorzej od Powrotu do przyszłości czy Indiany Jones. Byłem na tym w kine chyba z 10 razy.

lia_7

nie tylko Rayden,Lo Pan to Shang Tsung

ocenił(a) film na 8
-Grail-

A to dwupłytowe wydanie skąd masz? Bo w Polsce chyba nie wydali takiego dwupłytowego, co? Chętnie bym kurcze, obejrzała te różne dodatki. Strasznie lubię takie rzeczy jak niewykorzystane sceny, komentarze itd. Fakt, że sam film nie podoba mi się aż tak jak kiedyś, ale mimo wszystko mam do niego sentyment. I ja tam lubię te dawne efekty specjalne. A ten stary bez ciała przypomina mi wyglądem, a jeszcze bardziej zachowaniem, gestykulacją itd. Draculę z ekranizacji Coppoli :P Ciekawe czy Gary trochę się tym zainspirował :) Myślę, że to całkiem możliwe.

ocenił(a) film na 7
Eleonora

Mozna sobie sprowadzic 2-plytowe wydanie (z polskimi napisami!) np z brytyjskiego amazonu: http://www.amazon.co.uk/Trouble-Little-two-disc-Special-Edition/dp/B000063KMQ/re f=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1342783013&sr=8-2

ocenił(a) film na 8
-Grail-

Tak myślałam, że skombinowałeś z zagranicy z tymże ciekawe, że z polskimi napisami. Nie rozumiem tego jak to jest, że wydają pewne filmy z polskimi napisami czyli jakby biorąc pod uwagę jako rynek docelowy Polskę, a potem w Polsce ich nie sprzedają.
Aż takiego parcia na to nie mam żeby sprowadzać, ale i tak dzięki za to info. Chętnie bym to sobie obejrzała. Szczególnie te dodatki.

użytkownik usunięty
Eleonora

Oglądałem całkiem niedawno i wcale mnie nie rozczarował ten film. Jest bardzo przyjemny i magiczny, a fakt, że inaczej odbieramy filmy będąc dziećmi, a inaczej powracając do jakichś tytułów po latach, jest niestety konsekwencją zmiany perspektywy oraz innej orientacji poznawczej (na co innego zwracamy uwagę i inaczej oceniamy to, co widzimy / słyszymy). Podobnego "rozczarowania" można doznać choćby na Gremlinach, Niekończącej się opowieści czy Herlukesie z Kevinem Sorbo. Przykro mi złamać szereg serc, ale to nie filmy się starzeją, tylko my psujemy i próżno szukać dwa razy tego samego doświadczenia w rzecze, która wciąż płynie i już nigdy nie jest tą samą rzeką, co przed 15-20 laty. :P

ocenił(a) film na 6
-Grail-

I to mocno się zestarzał. Kiedyś ten film oglądałem z wypiekami na twarzy, a po dzisiejszym sensie, mam uczucia mieszane. Pewnie, jakbym go kiedyś oceniał dałbym 7, a dzisiaj tylko 5.

chemas

coz, stary juz jestes i tyle :)

ocenił(a) film na 6
El_Draque

Cóż, pocieszyłeś mnie :) Ale czuję się młody duchem :)

chemas

przykro mi, ale chyba wlasnie nie. ogladajac ten film po latach, bawilem sie rownie dobrze jak kiedys majac nascie lat w kinie. to sie nazywa mlody duch :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones