PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=5923}

Wielki kanion

Grand Canyon
5,9 3 404
oceny
5,9 10 1 3404
5,3 3
oceny krytyków
Wielki kanion
powrót do forum filmu Wielki kanion

Rekonstrukcja zdewastowanej wiary w ludzi. Film cenniejszy, niż wszystkie kazania świata, ponieważ relacjonuje najprostsze życiowe prawdy i sięga wgłąb kopalni ducha aż do tych pokładów, w których nie ma już buńczucznych pretensji wobec świata, ani małych wielkich problemów. Metafora "wielkiego kanionu", czyli relacji człowiek a świat, wedle której nie mamy prawa żądać od świata, by nas dopieszczał i zaspokajał wszelkie roszczenia, budzi we mnie kogoś, o kim często zapominam - człowieka serdecznego. Tego, który odchodzi w cień, gdy ktoś trąci mnie łokciem w autobusie, gdy kolejka w banku jest za długa, gdy pada deszcz, a parasol został w domu...Film Kasdana prezentuje zarazem baczne, zadumane i zdumiewające w swej oczywistej wymowie spojrzenie na relacje międzyludzkie. Wskazuje na obowiązek ich kształtowania wg możliwie najlepszych recept i to takich, które mamy pod ręką. Żeby w przyszłości nie żałować tego, czego można było dokonać w przeszłości. Szczególnie porusza mnie w tym względzie opowieść Maca o kobiecie w czapce baseballowej, która jednym gestem uratowała go od śmierci - zbiega się w niej wdzięczność, żal i oszołomienie, jakie wzbudzić mogą tylko prawdziwie ludzkie, bezinteresowne zachowania. Ten film budzi we mnie takie właśnie uczucia.

użytkownik usunięty
killashandra

A muzyka, wiem że jest sundtrack z tego filmu, kiedyś był nawet dostępny w Polsce. temat przewodni jest znakomity

ocenił(a) film na 9

Mam na CD i jestem z tego dumny. Rewelacja.

ocenił(a) film na 10
killashandra

Bardzo ładnie napisane. Zgadzam się i pozdrawiam.

ocenił(a) film na 8
Sqrchybyk

Również popieram

killashandra

Również sie zgadzam to jest mój jeden z ulubionych filmów w tym gatunku i przede wszystkmi łamie te kretyńskie stereotypy że film produkcji USA to zawsze musi być beznadziejnym gniotem,wbrew pozorom takich filmów USA kręci sporo a przynamniej kręcono kiedyś to po prostu kino dla myślących...chociaż ja również lubie lżejsze filmy akcji czy s-f itd to nic nie przeszkadza.

ocenił(a) film na 8
killashandra

Dobrze napisane

ocenił(a) film na 9
killashandra

starsza i nieco łagodniejsza wersja "Miasta gniewu"...?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones