PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30760}

Wielki podryw

Heartbreakers
6,6 40 167
ocen
6,6 10 1 40167
5,2 11
ocen krytyków
Wielki podryw
powrót do forum filmu Wielki podryw

Genialna jego rola - fantastycznie napisane teksty. Wszyscy piszą, że szmira, ale co mi tam -
bardziej mi odpowiadają takie filmy na poziomie Mody na sukces niż kino ambitne. Dużo się
śmiałam - świetna scena z nieboszczykiem na łóżku.

cumartesi

Wow coza pokaz twojej elokwekcji. W przeciwieństwie do tego tutaj babeczki wyrywają facetów dla pieniędzy i nie jest to operą mydlaną jak moda na sukces która jest już patologią gdzie każdy śpi z każdym. Ten film jest obrazem realistycznym, skąd wiesz, że nie istnieją takie kobiety? A tutaj jest to na dodatek "okraszone" świetną komedią. Ale jak widać trzeba zrozumieć ten film żeby go polubić. I tutaj mam pytanie - jakie filmy są dla Ciebie ambitne? Bo hollywood to raczej produkuje filmy dla masowej widowni więc nie wiem czego się spodziewałaś.

muszynskijan

Nie twierdzę, że to opera mydlana, ale nie jest to także film typu "To nie jest kraj dla starych ludzi", czy "Pięknego umysłu". Powiedzmy, że ta komedia leży gdzieś po środku - jest fajna, lekka i przyjemnie się ją ogląda. A przede wszystkim jest zabawna, a już raz Wajda, kręcąc ambitną komedię "Zemsta" udowodnił, że komedia nie zawsze musi śmieszyć.

Oczywiście, że ten film jest obrazem realistycznym - mieszkam w Ameryce i wiem, że taki proceder ze ślubami jest na porządku dziennym. Ale powstało mnósto filmów nawet opartych na faktach, które nie są filmami abitnymi, jakie kręci np. Woody Allen, czy po cześci Pedro Almodovar.

Co jeszcze do kina ambitnego - wiele tureckich filmów to kino ambitne, zbierają europejskie nagrody, chociażby "Głową w mur". A czy da się je oglądać? Szczerze mówiąc, nie.









ocenił(a) film na 8
cumartesi

Ja punktuję wysoko nie dla Hackmana, który moim zdaniem gra tutaj rolę epizodyczną. Według mnie świetnie zagrały tu zarówno Weaver, jak i Hewitt. Swoją drogą Weaver sprawdziła się nie tylko jako aktorka w mocnych horrorach science-fiction (np.w serii filmów o "Obcym"), ale i w komedii. Natomiast w roli córki Hewitt zagrała rewelacyjnie. Wspomniałbym też o niezłej kreacji Liotty, znanego choćby z kultowego obrazu "Chłopcy z ferajny".
No cóż jeśli chodzi o fabułę, to niekoniecznie musi to być 100% fikcja, bo pewnie są takie kobiety,które trudnią się oszustwami matrymonialnymi. Jak się jednak okazuje miłość, przynajmniej w przypadku córki doświadczonej matki - oszustki, zwycięża.
Fajna komedia, jedna z lepszych, jakie ostatnio oglądałem.

ocenił(a) film na 7
Peter2013

extra komedia sytuacyjna z fajnymi dialogami. Najwiekszy plus to Jennifer, przeciez ona tam tak wyglada, ze oczow nie idzie oderwac :)

ocenił(a) film na 8
cumartesi

No jeszcze zapomniałem dodać, że ta komedia ma fajną ścieżkę dźwiękową. W tle można usłyszeć kawałki m.in. BECK'a i chyba SUSAN VEGA.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones