PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35184}

Wielkie żarcie

La grande bouffe
6,8 10 492
oceny
6,8 10 1 10492
7,3 9
ocen krytyków
Wielkie żarcie
powrót do forum filmu Wielkie żarcie

Szkoda, że już się teraz takich nie robi. Jedno co mnie zastanawia, to motywy, dla których biesiadnicy
postanowili oddalić się do Krainy Wiecznych Łowów. Z tego co pamiętam, w filmie pozostaje to niejasne.

użytkownik usunięty
Cpt_Spaulding

Zmęczenie codziennością.

ocenił(a) film na 9

Tak, ale jakoś to było na zupełnie drugim planie. Oczywiście to było pewnie zamiarem reżysera i scenariusza, ale jakoś ciekawi mnie ta sprawa bardziej ;]

ocenił(a) film na 9
Cpt_Spaulding

Nie było to pokazane jednoznacznie ale raczej jak wyżej w komentarzu że byli znużeni codziennością Zresztą wydaje mi się że motyw nie był zbyt ważny tylko był pretekstem do pokazania co widzimy na filmie
Marco Ferreri swą nienawiść do konsumpcyjnego społeczeństwa wyraził tezą że zdechnie ono z przeżarcia

ocenił(a) film na 10

Też mi się tak wydaje

ocenił(a) film na 8

Hmm, co do znużenia codziennością, wszystko na to wskazuje. Bohaterowie zamykają swoje sprawy- Ugo odchodzi od toksycznej szefowej, Phillipe zdaje sobie sprawę z dziwnego układu z opiekunką z którego chętnie się uwalnia, Michel- subtelnie żegna się z córką i firmą. Wątpliwą reakcję można jednak zaobserwować u Marcello, który wzdycha wychodząc z samolotu, jakby nie chętnie żegnał się ze swoim doczesnym życiem...

użytkownik usunięty
Cpt_Spaulding

Już widzę co by było jakby ktoś go dzisiaj nakręcił. W dobie internetu, Filmwebu i wszechobecnych ekspertów od wszystkiego, reżyser zostałby zmieszany z błotem, a film określony mianem pseudointelektualnego bełkotu dla hipsterów.

ocenił(a) film na 10
Cpt_Spaulding

Przychylam się do tezy Bud_Foxa:)

Cpt_Spaulding

Lebensmuede :)

ocenił(a) film na 9
czoper62

Za wyjątkiem Marcella -- niechętnie mu zostawiać pracę pilota. Jak zauważono powyżej, jest to dosyć wyraźnie pokazane jak opuszcza samolot po swoim ostatnim locie. Zatem, po co to pokazywali?

Cpt_Spaulding

Wlasnie ja gdyby nie opis filmu nie wiedzialabym ze ich celem jest samobojstwo nie mowia o tym na poczatku po co sie tam spotkali tylko siedza i jedza

paulaa900

Tylko ten opis, tajemniczy cel spotkania, aluzje blond prostytutki i tekst Marcella na 40 minut do końca o tym, że nie da się umrzeć z przejedzenia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones