PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=658317}

Wielkie piękno

La grande bellezza
7,7 71 981
ocen
7,7 10 1 71981
8,2 41
ocen krytyków
Wielkie piękno
powrót do forum filmu Wielkie piękno

która jest w pewien sposób piękna.

ocenił(a) film na 9
paulina.maja

dokładnie :)

ocenił(a) film na 7
paulina.maja

Dobrze ujęte :)

ocenił(a) film na 9
paulina.maja

To jest film bardzo przewrotny, bo bohaterami są ludzie starsi, u progu emerytury, ale film jest metaforą współczesności, obecnego stylu życia i niepohamowanej zabawy, SZTUCZNEGO luzu, i takiego okropnie powierzchownego czerpania z życia pełnymi garściami. To jest film moim zdaniem skierowany do młodych ludzi, którzy żyją właśnie tak jak Jep Gambardella, chociaż nie wiem czy to nie jest zbyt odważne stwierdzenie? Skłania do refleksji, do zastanowienia się co jest tak naprawdę ważne. Ale odpowiedzi nie daje, bo dobrej odpowiedzi nie ma...

paulina.maja

Hmm zdjęcia zrobione super ,film ma swój klimat , dobra muza :) , ale żeby oscar i glob ? Główny bohater poszukuje własnego siebie i akcja toczy się bardzo wolno i przewrotnie , film filozoficzno -nostaligiczny z dodatkiem włoskiego języka . Czy to jest ambitne kino ? Być może, lecz tak naprawdę oglądając pierwsze 30 minut nie wiedziałem o czym ten film tak naprawdę jest. Nie jest to kino dla każdego tylko dla ludzi ,którzy dobrze kminią , ten film jest dla konserów kinematografii :)

Ogólnie ocena wg 6,5

ocenił(a) film na 4
bieganowsky

Skąd te oskary? Myślę że ci którzy je przyznają w większości są właśnie takim starcami jak bohater. To jest metafora ich życia. Schlebia im tytuł poszukiwaczy piękna. Jest jakimś wytłumaczeniem ich pustego życia. Ja w tym filmie nie widzę na razie niczego więcej.

ocenił(a) film na 9
2222

popatrz na swoje otoczenie i na starszych ludzi w nim. juz rozumiesz? ty tez taki/taka bedziesz. my wszyscy bedziemy. o tym mowi Jep swojej kolezance na imprezie (wywyzsza sie itd a jest taka jak kazdy). Czlowiek mlody ma to do siebie ze zyje jakby jutra nie bylo. Ale czas szybko mija. Mam juz 24 lata a pamietam sylwestra jak mialem 20 jak dzisiaj. I troche ten film do mnie trafia.
Oczywiscie mozna byc Billem Gatesem, Tomem Cruisem itd.- ale ile jest takich osob statystycznie?

a co do ich pustego zycia- co mozesz o tym wiedziec? moze maja glebsze zycie od papieza.

ocenił(a) film na 4
realdonjon

To jest właśnie (w moim odczuciu) film o ludziach pokroju Getes'a czy Cruise'a. Nie znam ich oczywiście ale mniej więcej znam mentalność podobnych im ludzi. Oni chcą żyć i żyją jakby ciągle mieli 20lat. Pieniądze dają im złudzenie że mogą zatrzymać czas. Niestety to jest tylko złudzenie z którego czasem się budzą dopiero nad grobem.
Co ja mogę o tym wiedzieć? A co ty możesz wiedzieć o ludziach którzy z tobą anonimowo rozmawiają? Ocenianie nieznanych ludzi w ten sposób w jaki to robisz może być bardzo mylące.

ocenił(a) film na 9
2222

Wlasnie chodzi o to co mowisz. Ten film o tym jest. Reszta to juz nasze odbieranie swiata. Dla mnie podszedl dlatego bo znam takie sytuacje i ludzi itd. Tzn ze pracujesz non stop i lata pozniej patrzysz i mowisz- no i?

Odnosnie tych osobistosci- to ich cenie, cos osiagneli, sa juz na kartach historii.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones