PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123921}

Wierny ogrodnik

The Constant Gardener
7,5 69 049
ocen
7,5 10 1 69049
7,5 17
ocen krytyków
Wierny ogrodnik
powrót do forum filmu Wierny ogrodnik

świetny

ocenił(a) film na 9

zdjęcia: paradokumentalne; klasyczne; stylizowane; jest w czym wybierać; dobrze dobrane w odpowiednich momentach filmu; ujęcia Afryki, rozmowy 'dyplomatyczne', poszukiwania Justina.

klimat, wielowątkowość;

mocno zarysowany wątek polityczny, ale ogromny plus za zgrabne przemycenie w. uczuciowego, subtelnie, niebanalnie;
jeżeli kogoś nudzą akcje - korporacje ;) to wątek uczuciowy jest prowadzony w niezły sposób, ale musicie być cierpliwi, hehe, rozwija się powoli, ale z korzyścią dla oczekującego; plus za niedopowiedzenia, pasję w życiu zawodowym i miłości, która nakręcała tych dwoje - autentycznie to przekazali.

9/10

ach, niecałe 2 godziny, a zdążycie poznać całkiem nieźle psychikę kilku osób - Justin, Tess, Arnold , Sandy ect.. wątki zgrabnie się dopełniają, w raz z rozwojem wydarzeń, można poczuć i zrozumieć motywacje psychologiczne, wedrzeć się w nie/ a to nie wszystko ;)

aktorstwo tez na dobrym poziomie, autentyczne, mam na myśli głównie Tess i Justina, wytworzyli klimat, ona trochę urywkowy, zagubiony, ale taka była jej rola - poszukująca, nieuchwytna Tess :)

i jeszcze
9/10 bo wzruszyło mnie to kurde ;), Afryka, uczucia, miłość, muzyka - wszystko się dopełniało/ pewnie o czymś zapomniałam, no ale musicie sami obejrzeć.

pozdrawiam :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones