PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=123921}

Wierny ogrodnik

The Constant Gardener
7,5 69 049
ocen
7,5 10 1 69049
7,5 17
ocen krytyków
Wierny ogrodnik
powrót do forum filmu Wierny ogrodnik

8/10. Momentami troszkę się ciągnął, ale wielki plus za trudną i rzadko poruszaną tematykę.

ocenił(a) film na 8
kuba_szczotka

Zgadzam się.
To drugi, po Mieście Boga, film Fernando Meirellesa, ktory miałem okazję obejrzeć. I drugi, który mi się podobał. Lubię tematykę krajów trzeciego świata i dramatów ludzi, którzy tam muszą żyć. Podobnie jak inne filmy o Afryce - Krwawy diament, Pan życia i śmierci - ukazuje cynizm zachodnich mocarstw, które dla zysku mają w pogardzie ludzkie życie. Trochę mi się dłużył ale ogólnie bardzo podobał. Także pod względem wizualnym - przepiękne były afrykańskie krajobrazy.
8/10
PS: Ralph Fiennes jak zwykle świetny.

ocenił(a) film na 7
kuba_szczotka

"troszkę" to mało powiedziane. Irytujące połączenie tematyki społeczno-kulturowej z mdłym romansem i thrillerem przedstawiającym historię międzynarodowego spisku... Trudno przez to powiedzieć, co w filmie było najistotniejsze (na upartego można twierdzić, że wszystko, ale nie przekonuje mnie stawianie na równi tragedii mieszkańców Afryki i wspomnień o wielkiej miłości nieszczęśliwego dyplomaty). Może książka lepiej to opisywała? 7. Jak zwykle w takich przypadkach za ogół, bo w szczegóły nie chciało mi się nawet zagłębiać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones