PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=238307}

Wij

Viy
5,7 3 582
oceny
5,7 10 1 3582
6,0 3
oceny krytyków
Wij
powrót do forum filmu Wij

8/10

ocenił(a) film na 8

Jak dla mnie bardzo dobry film, znakomity klimat dawno nie widziałem czegoś tak oryginalnego.Co
prawda nie jest to tak do końca horror a raczej baśń z elementami grozy jednak jak dla mnie super

ocenił(a) film na 9
harnas707

uwielbiam takie filmy, więc chłonę wszystko, co tylko napotkam na drodze

kryslav

a możesz coś polecić podobnego?

harnas707

Zgadzam się - film bardzo dobry, świetne zdjęcia i niesamowity klimat. Niestety chyba oglądałem go w kiepskim tłumaczeniu bo momentami odnosiłem wrażenie jakby bohaterowie gadali bez ładu i składu.

ocenił(a) film na 8
harnas707

W pełni się zgadzam:)
BTW. Proszę nie sugerować się pochopnie "efektami grafiki komputerowej w zwiastunie rodem z bajek dla dizeci" bo to okrutnie błędne :)

C77

Tak jest. Tę grafikę skomponował ktoś, kto jest wrażliwy i romantyczny. Po za tym nie do końca skomponował. Takie pejzaże są w okolicach Krechowa-Monastyra i Iwano-Frankowa w Jaworowskim Parku Narodowym oraz w Skolu w Beskidach Skolskich w obwodzie Lwowskim, 70 km od granicy polsko-ukraińskiej. Starych cerkwi i cmentarzysk prawosławnych też się nazwiedzałem i widok omszałych kamieni i spróchniałych krzyży też mi nie obcy. Porównywanie tego z Incredible Hulkiem, czy Shrekiem rzeczywiście byłoby grzechem, okrutną obelgą.

harnas707

Potwierdzam miłe zaskoczenie, chociaż patrząc na aktorów którzy mieli grać głównego bohatera to najbardziej pasował by tu Tim Roth :) pozdrawiam.

Ricky79

Roth to świetny aktor, ale to za bardzo znana i często widziana twarz. Tu był raczej potrzebny ktoś znacznie mniej rzucający się w oczy, tym bardziej, ze w wersji oryginalnej niekoniecznie istnieje bohater główny jako taki. On został wyeksponowany dopiero w amerykańskim miksie Forbidden Empire. No dobra, niech będzie... Roth tu by pasował:) Pozdrawiam

harnas707

Horror, baśń...co za różnica. Piszesz, że super i masz rację, bo jest super. Szufladkowanie, przyporządkowywanie do określonego gatunku? Ma to taki sens, jak określanie Pink Floyd - jaki to gatunek muzyczny. Po co? Super to super.

ocenił(a) film na 8
Pawcio_filmaniak

Nie jestem Tomasz Raczek, ani Andrzej Sołtysik aby pisać recenzje na ich poziomie. Wyraziłem swoją opinie, swoje zdanie w temacie tego filmu i tyle. Piszesz horror, baśń... co za różnica? Moim zdaniem kolosalna - Nie każdy lubi taki miks. Pozdrawiam

ocenił(a) film na 7
harnas707

Dramat, Fantasy, Horror, Teatr, Komedia. W tej kolejności. Film opowiada o zaślepieniu i głupocie ludzkiej. Fanatyzm religijny, ciemnota. Walka o władzę. Niestety nadal aktualne jak widać po dzisiejszym świecie.....

harnas707

zadna basn ludowa tylko horror nie wszytkie maja ten sam klimat i sa tak samo straszne

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones