PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=104977}

Winnetou w Dolinie Śmierci

Winnetou und Shatterhand im Tal der Toten
6,9 929
ocen
6,9 10 1 929
Winnetou w Dolinie Śmierci
powrót do forum filmu Winnetou w Dolinie Śmierci

Skopane DVD

użytkownik usunięty

o ile inne filmy z tej serii (przynajmniej te które widziałem) mają na polskich DVD poprawną jakość obrazu tak o ostatniej części nie można tego powiedzieć.

Poniżej porównanie:

http://www.imagebam.com/image/c8dad2138353511

- po lewej - obraz w polskim wydaniu
- po prawej - wydanie holenderskie w które się zaopatrzyłem:

przecież Winnetou został zabity w jednej z poprzednich części a pozniej się pojawia oglądałem te filmy jak leciały na tvp i byłem zaskoczony jak w następnym filmie zobaczyłem naszego bohatera

użytkownik usunięty
ghf

U serious?

Przecie to oczywiste, że chronologiczna kolejność wydarzeń nie odpowiada kolejności kręcenia filmów. To samo ze Skarbem w Srebrnym Jeziorze - nakręcony jako pierwszy, a dopiero po nim WInnetou Część I w której wódz Apaczów i Old Shatterhand się dopiero poznają.

nigdy nie byłem fanem serii mój ojciec to ogląda i tak z ciekawości pisze bo on też się zastanawiał , ale nadrobiłem zaległości i zobaczyłem wszystkie filmy ,ale o tym nie wiedziałem

ghf

I tak jak dla tych którzy oglądają to 1 raz to jest nie jasne moim zdaniem telewizja powinna puszczać serie chronologicznie wtedy nie było by problemów ze zrozumieniem

Mógłbyś podać jaka jest kolejność chronologiczna tych filmów ?
Przymierzam się do nadrobienia zaległości i obejrzenia tej serii. Wprawdzie w dzieciństwie byłem fanem Karola Maya, ale już kompletnie nic z tych powieści nie pamiętam. A filmów jeszcze nie widziałem.

użytkownik usunięty
GodAs

Zacznij od Winnetou część I (Złoto Apaczów) a skończ na Winnetou część III (Ostatnia walka).

Reszta pomiędzy tymi filmami w kolejności według roku produkcji i powinno być ok. Od razu powiem, że książki były znacznie lepsze, a filmy bardzo mocno odbiegają od nich fabularnie praktycznie zawsze na minus.

Dzięki za radę. Spodziewam się że do książek to będzie daleko, po za tym nie wiem czy strawię to szprechanie za lektorem, no ale spróbuję...

Porównywałem wersję polską i niemiecką - to samo: wersja obrazu super w niemieckiej, w polskiej tragedia ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones