PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=261366}
6,8 25 920
ocen
6,8 10 1 25920
6,0 11
ocen krytyków
Wino truskawkowe
powrót do forum filmu Wino truskawkowe

Miałem przyjemność obejrzeć ten film podczas Festiwalu Filmowego "Prowincjonalia" 2008 i jestem bardzo pozytywnia zaskoczony. Naprawde świetnie zagrany (oklaski na stojąco Dziędzielowi, Machackowi i Falowej), Genialnie napisany i wyreżyserowany. Ponadto z potosem i dystansem do rzeczywistości. Według mnie jest to jeden z najlepszych filmów polskich tego roku. Żałuję, że nie dostał żadnej nominacji do Orłów czy nagród w Gdyni. Naszczęscie publicznośc we Wrześni przyznała temu filmowi podajże 4 nagrody :) Po projekcji było spotkanie z twóracami, Dariuszem Jabłonskim (bardzo miły i wyluzowany facet, gadałem z nim po premierze, a raczej chwaliłem...było warto), Dziędzielem Marianem (ten facet jest dla mnie mistrzem, 5 dych na karku, a humor 20 latka) oraz z panią Izą Wójcik. Powiedzieli, że premiera planowana jest na marzec, a obecnie film jest w regularnej dystrybucji w Czechach i na Słowacji. No i jeszcze fajny plakat był...:p.. Brawo, Brawo. Film gorzki choć optymistyczny. Film dramatyczny, choć komedia. Chylę się !!

ocenił(a) film na 8
Stolaz

Film ogadalo sie z zaciekawieniem do semgo konca. Dobrze oddany klimat polskiej wsi lat wspolczesnych. Ludzie zyjacy jeszcze starym systemem a wsrod nich dorobkowicz i biznesmen z samego GRINPOINU. Rewelacyjny humor momentami zbijal mnie z tropu:) polecam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones