PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=825948}

Ludowa Republika Pożądania

People's Republic of Desire
6,4 737
ocen
6,4 10 1 737
Wirtualna Republika Ludowa
powrót do forum filmu Wirtualna Republika Ludowa

Proponuję przypomnieć sobie odcinek z pierwszej serii, w którym wystąpił Daniel Kaluuya z Get Out . Odcinek wyobrażał sobie przyszły internetowy konkurs popularności.To już nie dystopijna przyszłość, to dzieje się teraz. Dokument to niepokojący obraz obsesji na punkcie streamingu. Pokazuje młodych ludzi, którzy czują się całkowicie niezadowoleni ze swojego prawdziwego życia. Za pomocą kamery internetowej oddają fanom całą swoją prywatność i siebie w zamian za nagrody które przy odpowiedniej popularności przekładają się co prawda na realne dochody, ale za cenę wolności i szacunku do siebie - mogą stać się bohaterami mas lub przedmiotem obsesji seksualnej.


ocenił(a) film na 5
Agatonik

Ciekawy materiał, choć mało rzetelny, skupiający się tylko na ekstremum i prezentujący je od ustalonej z góry według scenariusza strony. YY to też tylko jedno z wielu oblicz streamingu w Chinach, strona która swoją drogą straciła już sporo na popularności.

Zalecałbym oglądać z duża dawką sceptycyzmu i dystansu, bo dokument ogląda się jakby właśnie reżyser mocno zainspirował się Black Mirror ;)

ocenił(a) film na 7
Karlun

Właśnie zobaczyłem na TVP Kultura, uważam że dokument jest kapitalnym przedstawicielem generacji moralnego niepokoju chińskiej kinematografii, ale o tym rozpisałem się w szerokim poście, który "dziwnie" FW nie wczytał, dlatego jakby były jakieś wątpliwości i pytania to na gorąco odpowiem, a jest o czym dywagować, np. najpopularniejsza chińska platforma streamingowa to YY (według CEO YY liczy 105 mln klientów i 1 mln streamerów na 1,5 mld mieszkańców ChRL), poznawanie egzotycznej bariery między Wschodem i Zachodem, odsłanianie smaczków chińskiej rzeczywistości niedostrzeżonej przez rządową cenzurę, wciągająca narracja (chwilami uznałem film za dokumentalizowany) i umiejętnie poprowadzona reżyseria dokumentu, przepaść stanowa pomiędzy diaosi a tuhao w "bezklasowym zunitaryzowanym społeczeństwie" ChRL, finansowy "awans społeczny" jednostki przez indywidualną inicjatywę (przy współpracy z prywatnymi agencjami branżowymi) w agresywnym konsumpcyjnym kapitalistycznym biznesie "hazardowo-giełdowym" w komunistycznych Chinach, meandry ostrej korporacyjnej rywalizacji idoli chińskiego influence marketingu (skalą i potencjałem polski wręcz nie dosięga), dobrze dobrane relacje i życie idoli i ich fanów, możliwość odsłonięcia prywatności użytkowników YY, poruszające perypetie bohaterów dokumentu, piramida biznesowa, cytat CEO YY: "nie sądzę, aby Internet znacząco różnił się od Rzeczywistości" - tak wizja Black Mirror już istnieje w obecnej rzeczywistości!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones