PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=657859}

Witaj w klubie

Dallas Buyers Club
7,8 181 295
ocen
7,8 10 1 181295
7,5 41
ocen krytyków
Witaj w klubie
powrót do forum filmu Witaj w klubie

Homoseksualizm

ocenił(a) film na 8

Film naprawdę dobry ale mam już dosyć propagowania homoseksualizmu

ocenił(a) film na 8
Jaho63

Film jest dobry ale jeżeli chodzi o podjejscie do choroby czy homoseksualizmu do Filadelfii się nie umywa niestety.

ocenił(a) film na 10
jackosn5

Jak czytam te niektóre kometarze to aż mi sie wszystko na drugą stronę przewraca...
Zacznę tak: mam 18 lat, jestem wielką fanką Jareda i jego aktorstwa. Film jest wielki, zasługuje na tyle nagród.
jackson5, popieram cię we wszystkim co mówisz.
Dodam jeszcze od siebie, że homoseksualiści to nie zwierzęta, traktowanie ich jak by nie byli ludźmi nie jest w porządku, ale zgadzanie sie z ich orientacją, czy popieranie ich także nie jest zdrowym podejściem. Bycie gejem czy lesbijką jest wbrew naturze, nie wnosi nic dobrego do społeczeństwa. Człowiek ma wolną wolę i niech robi co chce, ale fanatyczne popieranie ich wnosi wiecej chaosu. Powiedzcie, czy nie było lepiej kiedy geje kryli sie w swoich domach, a nie jak teraz wychodzą na ulice i walczą o prawa typu wychowywanie dzieci! Absurd! To całe gender i inne bzdury... Nie mam słów, zeby opisać to co sie dzieje w mojej głowie kiedy o tym myślę! Ludziom sie poprostu w dupach poprzewracało. Moja babcia mowi ze nie raz w historii ziemi było tak, że ludzkość rosła w potegę, robiła sie w okół niej bańka samouwielbienia, aż w końcu pękła i ludzie wracali to korzeni, prymitywnosci. Jak patrzę na świat to właśnie to widzę!
Co to za nowy zwyczaj, aby pokazywać seks kobiety z kobietą czy faceta z facetem za cos dobrego. Że wychowywanie przez nich dzieci jest ok i całkowicie nie wpływa na psychikę tego dziecka.
Dodatkowo, w naszym kraju i znacznej większości innych jest demokracja: prawo większości. Jeśli większość jest hetero i przeciwko jakimś bzdurnymi prawom dla homo to tak ma być. Co to znaczy ze 5% społeczeństwa będzie rządzić i zmieniać konstytucję?!
Powtarzam jeszcze raz bo czuje że zostanę zjedzona: jestem pacyfistką, nie prześladuję homoseksualistów, mają u mnie szacunek, uważam ze mają prawo do własnego życia, bo w końcu nie krzywdzą innych, jednak niech nie oczekują, że wszyscy uzanją i za w pełni... no normalnych.

ocenił(a) film na 8
jumpandtouchthesky

W sumie nie chodzi o to czy uznamy ich "za normalnych". Bo w zasadzie co ich obchodzi nasze zdanie. Jest demokracja, jest świadomość społeczna coraz większa, niech każdy z sobą robi, co tam mu się podoba. Nie uważam, że dobre jest, że "musieli się chować po domach", ale jeszcze gorsze jest to, że pomału ludzie muszą się chować ze swoim zdaniem na ten temat. To już jest zwyczajna dyktatura.
A o Gender to nawet nie ma co gadać. Mam nadzieję, że to właśnie na Gender "przejadą się" te wszystkie chore, lewackie ruchy. Mam nadzieję, że wreszcie ludzie dojrzą tę przesadę. Co innego tolerancja, co innego homo dyktatura.

ocenił(a) film na 8
jumpandtouchthesky

Co to znaczy "zgadzać się z czyjąś orientacją"?

A tekstu o teorii gender(bo domyślam się, że do tego pijesz) to nawet nie skomentuję, bo gdyby nie ona to byś pewnie nawet tu nie mogła pisać.

użytkownik usunięty
jumpandtouchthesky

czyli muszą dostosować się do Twojego systemu wartości, który jest jedyny i słuszny, podparty Ewangelią, religią, Słowem Bożym. Tylko Ty i Tobie podobni mogą być szczęśliwi. "Inni" owszem mogą, ale w ukryciu jak szczury, żeby przypadkiem nie skalać tej wypielęgnowanej chrześcijaństwem estetyki. Amen. ps. pozdrowienia dla Polski B.

ocenił(a) film na 8
jumpandtouchthesky

>> Jak czytam te niektóre kometarze to aż mi sie wszystko na drugą stronę przewraca...
Początek, który podsumowuje wypowiedź. Sprytne.

>> Zacznę tak: mam 18 lat, jestem wielką fanką Jareda i jego aktorstwa. Film jest wielki, zasługuje na tyle nagród.
Wielki fan mający w poważaniu opinie swojego idola? Kiepsko to wygląda.

>> Dodam jeszcze od siebie, że homoseksualiści to nie zwierzęta,
Wow. A mógł zabić. Choć jeśli być ścisłym to człowiek to jednak zwierze.

>> zgadzanie sie z ich orientacją, czy popieranie ich także nie jest zdrowym podejściem.
Nie możesz nie zgadzać się z faktem, to bzdura kompletna. Nie jest to zdrowe dla kogo? I w jaki sposób to poparcie miałoby wyglądać?

>> Bycie gejem czy lesbijką jest wbrew naturze, nie wnosi nic dobrego do społeczeństwa.
Jeśli przez "wbrew naturze" myślisz o tym, że nie występuje wśród innych gatunków to mylisz się. Już nie mówiąc o tym, że nie czerpiemy jako ludzie wzoru ze zwierząt.
Czy jedynym wkładem w dobro społeczeństwa (bardzo ładne podejście, mocno utopijne) jest robienie dzieci? Jaki masz wkład więc w dobro społeczeństwa? Koleżanka wyżej pisała już o tym jak to jest z tymi dziećmi osób homoseksualnych nie ma sensu się powtarzać.

>> Człowiek ma wolną wolę i niech robi co chce, ale fanatyczne popieranie ich wnosi wiecej chaosu.
I niech robi co chce, ale tylko w granicach mojej woli. Fanatyczne popieranie i zwiększanie chaosu?

>> Powiedzcie, czy nie było lepiej kiedy geje kryli sie w swoich domach, a nie jak teraz wychodzą na ulice i walczą o prawa typu wychowywanie dzieci!
A kiedy to było? I jakie masz doświadczenie w tej kwestii? :) Inną kwestią już jest podejście związane z "kryciem się w swoich domach" - nalot dywanowy, przemarsz wojska?
Walczą o swoje prawa - demokracja to jednak straszna sprawa, można w niej przedstawiać swoje postulaty.

>> Absurd!
W rzeczy samej.

>> To całe gender i inne bzdury...
Touché. Gender to wyolbrzymiona kwestia przeinaczona przez osoby, które zainteresowały się nim (dżenderem) w ciekawym momencie.
A jakie są skutki kultury na płciowość możesz doskonale sprawdzić na sobie - piszesz w internecie, co więcej piszesz o swoim idolu, który nie jest typowym przedstawicielem swojej płci.

>> Nie mam słów, zeby opisać to co sie dzieje w mojej głowie kiedy o tym myślę!
Musi być troll.

>> Moja babcia mowi ze nie raz w historii ziemi było tak, że ludzkość rosła w potegę, robiła sie w okół niej bańka samouwielbienia, aż w końcu pękła i ludzie wracali to korzeni, prymitywnosci.
Twoja babcia musi mieć chyba z tysiąc lat. (przepraszam za tą złośliwość, która w żadnym razie nie jest wymierzona w Twoją rodzinę).

>> Co to za nowy zwyczaj, aby pokazywać seks kobiety z kobietą czy faceta z facetem za cos dobrego.
Gdzie Ci ktoś to pokazuje? Gdzie ktoś mówi, że jest to dobre? Gdzie w tym filmie jest seks homoseksualny? I w jakim stopniu jest to nowe? Proszę się kiedyś wybrać do Grecji, Rzymu i pooglądać tamtejsze dzieła kultury.

>> Że wychowywanie przez nich dzieci jest ok i całkowicie nie wpływa na psychikę tego dziecka.
Jeśli wykażesz inaczej będzie jakiś postęp w dyskusji.

>> Dodatkowo, w naszym kraju i znacznej większości innych jest demokracja: prawo większości.
Prawo większości to nie demokracja. :) I większość tych innych nie prezentuje Twojego podejścia.

>> Jeśli większość jest hetero i przeciwko jakimś bzdurnymi prawom dla homo to tak ma być.
Większość jest praworęczna, większość ma brązowe włosy, większość jest kobietami, większość ma w poważaniu wybory, większość nie chodzi do kościoła, większość opowiada się za związkami partnerskimi, większość... Czy znalazłaś się w jakiejś mniejszościowej grupie? :)

>> Co to znaczy ze 5% społeczeństwa będzie rządzić i zmieniać konstytucję?!
PSL otrzymał trochę ponad 8% w wyborach, głosowało 15 milionów. Jest partią współrządzącą.

>> Powtarzam jeszcze raz bo czuje że zostanę zjedzona[...]
Aż tak pyszna nie jesteś ;)

>> jestem pacyfistką,
o_O

>> nie prześladuję homoseksualistów, mają u mnie szacunek,
Za taki szacunek to chyba by podziękowali.

jackosn5

zgadzam się, ten temat jest wszędzie, każdy jest gejem, był gejem lub będzie gejem, media uwielbiają o tym rozprawiać, coś złego się dzieje ostatnimi czasy...

ocenił(a) film na 9
jackosn5

Lol, co za żenujący komentarz. A gdzie tam był w ogóle homoseksualizm w tym filmie, geniuszu? I to jeszcze "propagowany"? Rayon była osobą transgenderową. Pozostali główni bohaterowie - heteroseksualni. Nie wprowadzaj ludzi w błąd!

ocenił(a) film na 10
jackosn5

A gdzie ten film propaguje homoseksualizm, bo ja tego nie widzę, a jestem świeżo po seansie. Powiedziałabym, że właśnie piętnuje! W filmie wyraźnie jest podkreślone, że to homoseksualiści chorują na HIV, a to raczej nie jest nagroda, tylko kara i piętno.Główny bohater, który zachorował, od razu uznany został przez swoje środowisko za "ciotę" i musiał z tym żyć dalej. Chyba nie do końca zrozumiałeś przesłanie tego filmu. Tu pokazana była walka jednostki z koncernami, którym w ogóle nie chodziło o ratowanie ludzkiego życia, tylko o grubą kasę.

ocenił(a) film na 8
jackosn5

Wiem o co ci chodzi ale troszkę przeholowałeś ubierając to w słowa bo film nie o tym traktuje.

ocenił(a) film na 9
jackosn5

a Ty pewnie jestes homoseksualistą bo zauważyłem że ostatnio to oni grają homofobów coby nie byc w kręgu osób podejrzanych

P.S gdzie Ty masz w tym filmie jakieś propagowanie homoseksualizmu ?

użytkownik usunięty
jackosn5

Widzisz, jeśli dla Ciebie fakt, że można zarazić się HIV, że trzeba użerać się z homofobami, być tym gorszym, to PROMOCJA I ZACHĘTA, to masz odwrócony system wartości. "Podziwiam" osoby, które z całego filmu, tak złożonego, poruszającego problem karteli farmaceutycznych, kantowania ludzi, potrafią wyłuskać to, co jest tu akurat mało ważne... orientacja i stwierdzają... "fajny film, spoko, tylko znów te homo, ble".

ocenił(a) film na 9
jackosn5

co to w ogóle za tekst "propaguje" ? . Jak ukaże się film o murzynach albo o pszczołach albo o "krowach na wypasie " tzn . że promuje sie murzynów , pszczoły i krowy czy po prostu robi film o takowej tematyce?

P.S propagowania heteroseksualizmu w kinie nic nie pobije . Wyluzuj . Nik tCię chyba na siłę nie zmuszał by go oglądać . Oj cos sie pogubiłeś w tym marudzeniu .

użytkownik usunięty
jackosn5

poruszyles problem, ktory ja rowniez ostatnio dostrzegam. Nie czuje sie homofobem, miewalam kumpli gejow, ale jednak widze bombardowanie watkiem homo na wszelkie mozliwe sposoby, co moim zdaniem robi wieksza krzywde tym ludziom niz im pomaga. Zamiast zapewnienia wiekszej tolerancji budzi czesto jeszcze wieksza niechec.

Osobiscie nie ogladam typowych filmow o gejach, bo uderzaja w moje poczucie estetyki. Nie inetresuje mnie kto co robi w sypialni, ale nie musze tez na to patrzec, dlatego ich unikam. Patrzenie na czulosci miedzy facetami (kobiety mi nie przeszkadzaja) jest dla nie czyms bardzo nieestetycznym i po prostu brzydkim. Jest to jedynie moje osobiste odczucie i nie chce go nikomu narzucac.

Sprawa bylaby wiec prosta gdybym mogla rzeczywiscie wybrac film tak zeby nie patrzec na cos na co nie mam ochoty, ale coraz czesciej w filmach, sztukach, serialach ten watek jest "przemycany", a czasem nawet lekko "ukrywany", czyli omijany w zwiastunach, nie podkreslany w opisach itd. Irytuje mnie to coraz bardziej...

ocenił(a) film na 9
jackosn5

raczej nie propaguje tylko ukazuje jego negatywne skutki ...

ocenił(a) film na 8
jackosn5

Jest film o czarnoskórych czy osobach o innej orientacji jest Oscar.

ocenił(a) film na 8
jackosn5

2014 - wygrał "czarny" film z filmem homo (musieli się długo głowić)
2013 - "czarny film" przegrywa, czarny aktor przegrywa, czarna aktorka przegrywa,
2012 - czarny film przegrywa, czarna aktorka też, homo ciągle brak, aktorka drugoplanowa jest czarna!!!
2011 - brak czarnych i gejów, a film gdzie dwie kobiety wychowują dzieci (to już prawie homo) nie dostaje nagrody
2010 - czarny film znów nie wygrywa, aktor gej (w filmie) nie wygrywa, a film nawet nominowany nie jest, czarna aktorka nie wygrywa i reżyser też, jest za drugoplanową rolę oskar dla czarnej !!! aktorki (spiseg drugoplanowopocieszeniowy)
2009 - gejowski film przegrywa, ale aktor wygrywa !!!, drugoplanowy przegrywa, czarna przegrywa (latynoski liczyć jako czarne? nie wasp?)
2008 - brak nominacji, czarna i homo aktorka przegrywają
2007 - kilka czarnych aktorek wygrywa, brawo akademia wyczekaliście żeby nie było widać spisgu
2006 - najgłośniejszy film ostatnich lat przegrywa, aktor przegrywa, aktorka przegrywa, drugoplanowy aktor przegrywa, drugoplanowa aktorka przegrywa
itd.

soooooooooooo hard

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

dobrzes to ujął . Przeciez gdyby "Zniewolony..." nie dostał oscara to posadzono by akademię o rasizm. Ten film to dla mnie nota bene porażka roku jesli chodzi o oscary . No ale wystarczy że Pitt zagra w filmie 5 minut i reklama robi swoje

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Bzdura. Nie mówiąc, że akademia jest mocno konserwatywna (już prędzej zrozumiałbym zarzut wspierania Żydów, choć byłby równie głupi). Nie miało to absolutnie znaczenia, co do zasady wygrywają filmy amerykańskie (dosłownie i w przenośni).

ocenił(a) film na 9
edi_nie_oglada_filmow

przeciez ja pisze że zgadzam sie z twoją opinią

ocenił(a) film na 8
maciekb80

"Przeciez gdyby "Zniewolony..." nie dostał oscara to posadzono by akademię o rasizm." to tylko do tego, przepraszam za dość silną odpowiedź ;)

ocenił(a) film na 9
jackosn5

Jesteś żałosny oceniając ten film jako propagowanie homoseksualizmu. Rozumiem, że żadnych innych większych wartości w filmie nie zauważyłeś...to oglądaj coś co zrozumiesz np. bajki.

jackosn5

ciezko sie to na trzezwo oglada

ocenił(a) film na 9
jackosn5

idąc tym tropem to już najlepiej nie robić filmów w ogóle, bo każdy będzie pokazywał coś co ludzie odbiorą jako propagandę

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones