PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=219342}
6,2 885
ocen
6,2 10 1 885
Witajcie w życiu
powrót do forum filmu Witajcie w życiu!

Bardzo spokojny, dokumentalizowany film przedstawiający wypowiedzi dystrybutorów i gł. szkoleniowców firmy Amway.


Polecam ten film o pracy i 'sukcesach' ludzi pracujących w systemie pracy jak i naboru pracowników do korporacji o nazwie "Amway" noo i w dodatku... amerikanskiej /hehe/. Nie ma tam jakichś kaskaderskich scen jak w innych filmach, np. jak w filmie "Nie ma zmiłuj". Problem naboru do pracy w tej firmie jest dobrze przedstawiony.



No i film ten uzyskał Nagrodę Główną w 1997 roku - dla Henryka Dederko na Łódzkim Festiwalu Mediów "Człowiek w zagrożeniu".



Oto króciutki fragment z filmu "Witajcie w życiu":

Teraz widzimy dystrybutorkę G, starszą kobietę w różowym kostiumie, ostro wymalowaną. Kamera pokazuje zapewne jej "Zeszyt marzeń" z powklejanymi widokówkami z egzotycznych miejsc: Hongkong, Hawaje, dziewczyny w bikini na plaży.

Dystrybutorka G: Jeżeli mamy marzenia, to po prostu dążmy do nich, marzenia muszą być pielęgnowane przede wszystkim. O marzeniach musimy przypominać sobie codziennie. Marzenia gdzieś powinniśmy sobie zapisać. Powinniśmy obracać się również w świecie osób, które osiągnęły sukces, i cały czas pamiętać o tych naszych marzeniach. Jeżeli obracamy się wśród osób, które mają sukces, po prostu my równocześnie osiągamy ten sukces, czyli dążymy, mamy ten cel już wytyczony. Jeżeli obracamy się w świecie ludzi biednych, słuchajcie, stajemy się, po prostu ludźmi biednymi.

Prospekt w samochodzie. Wkłada motywacyjną kasetę do magnetofonu. Kamera pokazuje samochód stający na opustoszałym parkingu. Kierowca oparty na kierownicy słucha głosu z tej kasety:
- Taka jest prawda. Możecie mieć marzenia, marzenia są za darmo. Witajcie w życiu. Potrzebujesz mieć cyngiel. Co jest twoim cynglem, człowieku? Co sprawi, że wypalisz? Niektórzy mówią: ja nie wiem, co to jest to marzenie. A ja im mówię, popatrz: tu mam pistolet, jest w nim kula i przykładam ci ten pistolet do głowy. I mówię ci: masz 90 dni na to, żebyś dwukrotnie zwiększył pojemność swojego networku, bo inaczej cię zastrzelę. Jest tak mnóstwo martwych ludzi na świecie. Ci ludzie obudzą się jutro rano i nie będą mieć marzenia. Dlatego ci ludzie nie lubią ludzi z biznesu Amwayu, bo my jesteśmy zwycięzcami.


Do dystrybutorki F. Przychodzi Prospekt. Rozmawiają w kuchni, na półce stoją malowane talerze. Rozpoczyna się wstępna rozmowa. Dystrybutorka sprawdza marzenia kandydata...



P.s: Całą treść dialogów wypowiedzianych w tym filmie, można znaleźć w Internecie - w formie tekstowej.



Film "Witajcie w życiu" - to naprawdę spokojna dokumentalizowana opowieść o sposobie życia w "życiu", jakie oferuje swoim dystrybutorom jakże przebojowa firma h`amerikanska pod nazwą "Amway" (aj-waj!) ;-)

Polecam obejrzenie tego ciekawego filmu (uznanego za t.zw. pierwszego "półkownika" -filmu ocenzurowanego, bo przedstawiającego prawdę- w III Rzeczypospolitej).

pozdrawiam ;)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

E tam gadasz...To opinie dziesiątek osób a nie 1...Ludzie mają internet, sami sprawdzą, nie potrzebują twojej obrony lub moich ataków.

Last_Ronin

pewnie ze tak. Wystarczy jedynie umowę Amwaya poczytać kim jest skp i np temu nie musze bronic ani ty atakować. a na internecie to rozne info jest nawt takie ze papież pedofilem jest a kosciol to sekta samych pedofili :)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Nie żadne umowy...wystarczy rozum i internet.

Last_Ronin

to na taki chłopski rozum to co jest w tym zlego ze bedac klientem amway za dana sume punktów dostaje się premie lub upusty? :)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Nie odwracaj kota ogonem cwaniaku :) tu nie są żadne upusty.

amwayowiec2013

NIE MYSLALEM O TYM BO WCZESNIEJ NIKT TAKICH PYTAN NIE ZADAWAL NAWET KOLES CO MNIE ZAREKOMENDOWAL. SPYTAL SIE JEDYNIE CZY CHCE PARE GROSZY DOROBIC DO PENSJI I NA TYM PYTANIU ZAKONCZYL JAK MU POWIEDZIALEM ZE JEDYNIE CHCE BYC KLIENTEM AMAWAYA POZNIEJ ZOBACZE

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Ok, to idź teraz kup sobie ta pastę do zębów za 60* zł, ten proszek za 120* i żyj długo i szczęśliwie. I przestań się irytować. Tańcz i śpiewaj :).

Last_Ronin

Pan padł ofiarą, nie ma co się śmiać

ocenił(a) film na 7
kamik0

To była ironia, bo tak naprawdę to współczuje :(

Last_Ronin

ja naprzyklad nie namawiam bo to nie zdaje egzaminu. to tak jakbym chciał namowic papieża by złodziejem został :)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Przecież ty podobno nie masz nic z wspólnego firmą, więc jak miałbyś to robić... :)

Last_Ronin

nawet jakbym miałbym cos wspólnego to na 100 % nie namawiałbym osob do prowadzenia biznesu iż to nie daje rezultatu iż każdy ma swój cel zyciowy

Last_Ronin

skad takie kosmiczne ceny? rozumiem teraz ta agresje jak ktoś koledze kit wcisnal :)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

*-nie było pisane bez żadnego celu. To ile za ten proszek?

Last_Ronin

Ile za ten proszek? To zależy czy jesteś klientem Amway czy klientem NP. Z reszta info masz na stronie firmy. Jeżeli ktoś sprzedal ci go za ta sume co podales np.1kg to fakt miałeś do czynienia z naciągaczem

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Czyli ile? Bo nie dosłyszałem ceny...najlepiej daj jakiegoś linka.

Last_Ronin

na www.amway.pl dostaniesz informacje które Cie zadowolą. Tam zobaczysz po ile sa produkty dla klientów którzy nie maja umowy z firma

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Nie...ja nie będę szukał żadnych informacji, napisz ile ten proszek kosztuje i to udowodnij. Lub przestań pisać na jego temat...i na tej stronie na pewno nic mnie nie zadowoli.

Last_Ronin

nie mam zamiaru niczego udawadniac iż wystarczy wejść na strone Amway i tam zobaczyć po ile jest proszek dla osob nie majacy umowy klienta

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Ok, skoro nie zamierzasz ,to już tak nie broń tej firmy, z którą nie masz przecież nic wspólnego.

Last_Ronin

nie bronie firmy iż tylko napisałem ze ten film nie jest o Amway a o firmie n21

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

A ja pisze, że Amway robi ludzi w wała, na tych samych zasadach. Więc jak możemy już skończyć? Czy dalej chcesz być obrońcą (twierdząc że nie chcesz).

Last_Ronin

jak amway robi ludzi w wala? nie zaplacil komus premii za minimum zrobione 200 pkt?

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Masz internet i setki przykładów...czytaj. Chociaż wiem że i tak wkręcasz naciągaczu :)

Last_Ronin

podaj chociaż jeden przypadek aby amway nie wyplacil premii za min, 200 pkt

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Podaj przypadek że wypłacił :)

Last_Ronin

mi wyplacil za zrobione min. 200 pkt.dostalem premie na upust na produkty

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Nom, i pranie mózgu gratis...

Last_Ronin

czym nazywasz pranie mózgu:? to ze kupuje się tam produkty gdzie firmy daja za nie punkty które później wymieniane sa na premie :) dobrze ze mam ten wyprany mozg chociaż teraz wiem gdzie wydawac moje ciężko zarobione pieniądze

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Tak, kokosy banany i inne towary, idź wciskaj ten swój bełkot starszym ludziom. Za darmo to dziś można w mordę dostać, a i to nie zawsze :)

Last_Ronin

skoro nie zajmuje się werbunkiem ani odsprzedażą to jak myślisz jak mogę wciskać kity. ponadto czy coś obiecywałem lub mówiłem ze cos jest za darmo? proponuje nie wmawiać czegoś czego nie pisałem. w czym hipokryta jestem ze pisze prawdę ze firma mi dala premie za dany zrobiony obrót i ze do tej pory bedac klientem tej firmy nie zrobila mnie w wala . skoro piszesz ze zrobila cie w wala firma nie dając premii za min. 200 pkt które uzbierales w ciągu miesiąca to wystap z tym do sadu

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

"Występuję" byśmy już skończyli tą śmieszna dyskusję ty nie przekonasz mnie a ja ciebie.

Last_Ronin

nie mam do czego przekonywać iż Amway jedynie placi za dany zrobiony obrot ale to musisz sprawdzić osobiście wtedy zobaczysz czy firma robi wala czy nie za zrobienie minimum 200 pkt

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Miałeś już skończyć z tym fanatycznym bełkotem...ale widzę że niedługo szpital będzie potrzebny by ci to wybić....

Last_Ronin

życzę powodzenia :)

Last_Ronin

fakt nie jestem związany z firma bo jestem tylko jej klientem tak jak innych marketow które daja mi za punkty upusty. proponuje sprawdzić firme i wtedy można popisac

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

A ja pisze, że Amway robi ludzi w wała, na tych samych zasadach. Więc jak możemy już skończyć? Czy dalej chcesz być obrońcą (twierdząc że nie chcesz).

Last_Ronin

mnie firma nie robi w wala bo za minimum zrobione 200 pkt daje mi upust na produkty :) skoro znasz przypadki gdzie firma robi ludzi w wala nie dając premii za zrobienie min.200 pkt to podaj przykłady :)

ocenił(a) film na 7
amwayowiec2013

Mógłbym napisać że mnie zrobili w takiego wała, ale wtedy byłbym takim hipokrytą jak ty. Dość takich ludzi w sieci.

amwayowiec2013

hmm... ".zarabia na zakupach a nie na sprzedaży"... ciekawe. Wyobrażam sobie, że kupuje za swoje i dostaje "upusty" (gotówkę lub jakieś punkty), dzięki którym - domyślam się - może następnym razem kupić więcej za te same kwoty albo kupić droższe produkty. Tylko z czego ten kolo żyje skoro tylko kupuje. Skąd ma pieniądze? Nie odsprzedaje z zyskiem (np. sprzedając po standardowej cenie innym ludziom i biorąc upusty w gotówce dla siebie) tylko kupuje... Jak można zarabiać tylko kupując. Ja też tak chcę :) Wiem że można kupować dla kogoś za cudze pieniądze (będąc np. na etacie w firmie która kupuje rzeczy potrzebne do swojego funkcjonowania) ale wtedy kupujemy za cudze, a firma zarabia coś tam jednak innego sprzedając i w sumie za kwoty wyższe niż koszty związane. Ale przez Pana Amłeja to jakiś cud jest opisywany :)

użytkownik usunięty
Last_Ronin

A ty histeryk jak nic. Dowody podaj ze firma robic cos niegodnego z prawem.

użytkownik usunięty
komentarz

Ten film nie jest dokumentem bo przedstawia tezy na które reżyser nie potrafi udowodnić. Dlatego oczernia i zostal słusznie zakazany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones