PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=807832}

Witajcie w Marwen

Welcome to Marwen
6,3 4 925
ocen
6,3 10 1 4925
4,5 10
ocen krytyków
Witajcie w Marwen
powrót do forum filmu Witajcie w Marwen

"Witajcie w Marwen" to przyjemny film, taki ku pokrzepieniu serc, szkoda jednak że zupełnie pozbawiony realnych emocji.

Zemeckis kolejny raz ucieka w sztuczne światy, zapominając, że najważniejszy jest człowiek. Wydaje się, że materiału na film jest tu raptem na kilkanaście minut. Sceny w Marwen, choć niejednokrotnie pomysłowo zrealizowane, ani specjalnie nie ubogacają postaci Marka, ani nie mówią nam czegoś, czego już lepiej byśmy nie zobaczyli w scenach w rzeczywistym świecie. Przemiana bohatera nagła i nie ma się wrażenia, aby wcześniejsze prawie 2h filmu były dla niej jakąkolwiek podbudową.

Koniec końców wydaje się, że "Witajcie w Marwen" to taki plac zabaw dla Zemeckisa, pewnie świetnie się bawił powołując do życia lalki. Niestety zapomniał wzbogacić swój film o prawdziwą magię kina i emocje, które zostałyby z widzem na dłużej.

ocenił(a) film na 5
peem1991

Zgoda.

Zwiastun zapowiadał film, który łapie za serce i opowiada jakąś poruszającą historię skrzywdzonego człowieka, który walczy o to, żeby odzyskać sprawczość, a może i godność. Rzeczywistość okazała się dużo mniej emocjonująca. Jest kilka komicznych scen i dobrych dialogów, ale całość jest taka... nijaka. Napisałbym, że wyszedłem z seansu z wieloma pytaniami, na które nie otrzymałem w filmie odpowiedzi, ale w sumie to wcale nie mam sobie ochoty tych pytań stawać, bo film mnie aż tak nie wciągnął, żeby zaprzątać sobie nim głowę dwie godziny po seansie.

Filmu nie ciągnie też w górę aktorstwo. W przypadku Carella to jego najsłabsza rola spośród filmów, w których mogliśmy go ostatnio oglądać (poruszający jednak w "Moim pięknym synu" i ze świetnym drugim planem w "Vice"). Leslie Mann gra solidnie, to dobra rzemieślniczka, ale mam wrażenie, że ciągle jest tą samą osobą. Reszta stanowi równie nijakie tło.

No cóż, jestem trochę rozczarowany.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones