PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=758810}

Witajcie w Norwegii!

Welcome to Norway!
5,7 2 496
ocen
5,7 10 1 2496
Witajcie w Norwegii
powrót do forum filmu Witajcie w Norwegii!

Norweski Schindler

ocenił(a) film na 9

Ucieszyl mnie realizm z jakim ukazano glownego bohatera i w ogole Norwegie. Takie postawy i sposob bycia obserwuje na codzien. Niestety nie mam tu na mysli zmiany sposobu widzenia obcokrajowcow , tego nie zaobserwowalem jeszcze.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
pawelk1504

Nazwal mnie homo ?! Taki tu macie poziom ? Niech moderator usunie tego trola albo ja sie stad wzniose.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
pawelk1504

Pawelk 1504: ty pisz do Grochowa ; )

ocenił(a) film na 9
pawelk1504

Musze przyznac , ze przez dluzsza chwile stracilem wiare w mozliwosci czlowieka i nie zalapalem ze Ty tylko udajesz imbecyla i wzialem Twoja wypowiedz na serio. Naprawde , nielatwo mnie nabrac , wyczuwam falsz na kilometr.
Jednak Ty tak swietnie rzniesz glupa , ze dales rade i nie zauwazylem prostego faktu ze nikt przeciez nie moze byc az glupi. Przepraszam Mistrzu.

ocenił(a) film na 6
pawelk1504

No to kulą w płot. Schindler nie miał takiego dobrego serduszka, jakie namalował mu Spielberg.

Krzypur

Cóż, film powstał na podstawie książki, która powstała na podstawie wspomnień "Żydów Schindlera". Dziwne by było, gdyby nie odmalowali go jako lepszego niż był. Tym niemniej w filmie dość wyraźnie jest pokazane, że początkowo chodziło mu tylko o zysk.

ocenił(a) film na 9
JerzyTymek

Mysle, ze ogromna wiekszosc czytajacych zauwazy ironie zawarta w tytule - bo ani donioslosc czasow ani wielkosc postaci nie ta.
Ale kazdy chyba zauwazy prosta analogie pomiedzy postacia Primusa i Schindlera - obaj chcieli zarobic na ludziach ktorych poczatkowo traktowali tylko jako zrodlo dochodu. Obaj tez , z czasem zaczeli zauwazac ze maja do czynienia z ludzmi rownymi sobie. Przepraszam , jesli przegialem z wyjasnianiem oczywistosci.
Pozdrawiam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones