PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=492946}
5,5 38 288
ocen
5,5 10 1 38288
4,2 5
ocen krytyków
Witamy na Hawajach
powrót do forum filmu Witamy na Hawajach

Może nie odkryję ameryki, ale nasz ukochany polski duet (tj. spec od marketingu + dystrybutor) znowu starają się znaleźć lepszy tytuł dla filmu.
Chyba to dla nich wprost niedorzeczne by film miałby się nazywać po prostu Aloha... ;)

Sherman86

Jestem tego samego zdania ;)

ocenił(a) film na 4
Sherman86

Tu akurat tragedii nie ma. W końcu "aloha" to słowo powitalne charakterystyczne wyłącznie dla Hawajów. Tytuł więc zmieniony, ale nie zmasakrowany jak przy okazji "Wirującego Seksu" czy "Szklanej pułapki".

roger_kint

Według mnie nie było potrzeby dodawania polskiej wersji tytułu, bo chyba każdy wie, co znaczy "aloha".

gogo224

100% right.

ocenił(a) film na 9
gogo224

Już nawet nie chodzi o to, że każdy wie, co to słowo oznacza, ale tak samo Amerykanie, którzy nazwali ten film, nie mają słowa Aloha w swoim słowniku.

ShotaroAburame

Aloha to powitanie używane na hawajach.
Hawaje to USA.

połącz to i zastanów się nad tym: "tak samo Amerykanie, którzy nazwali ten film, nie mają słowa Aloha w swoim słowniku"

gogo224

spytaj kilku 50-60 latków z kalisza, skierniewic czy tarnowa co znaczy aloha.

To sprawdzisz to twoje "każdy wie"

Sherman86

Też uważam, że akurat w tym wypadku tragedii nie ma, bywały o wiele gorsze wtopy. ;)

Maciej_Vos

Masz rację. Z perspektywy czasu uważam że chyba miałem gorszy dzień i się czepiałem...
Temat rzeka, ile osób tyle opinii ;)

Sherman86

Pewnie tego nie wiesz, ale prawa autorskie obejmują także sam tytuł. Dystrybutor musiałby słono zapłacić za prawo do używania oryginalnego tytułu, a umówmy się, że to nie jest kasowa produkcja, przy której mogłoby się to opłacić :) W takim przypadku trzeba wymyślić własny tytuł, więc serio ten nasz naprawdę nie jest zły.

Sherman86

A ilu ludzi którzy nie korzystają z internetu wie co to znaczy aloha? np. przeciętny pracownik stoczni w wieku 55 lat albo 62 letnia kobieta z opola? Myślisz że dla nich tytuł aloha jest oczywisty?

Bo zdajesz sobie sprawe że tytuł ma przyciągnąć ludzi którzy przede wszystkim nie korzystają z internetu i nie mają okazji poznać filmu? Tytuł nie jest po to żeby się tobie podobał. Nie jest dla 20-latków którzy przed obejrzeniem filmu wchodząw internet czytają recenzje i oglądają trailer.

użytkownik usunięty
Sherman86

Moim zdaniem "Aloha" brzmi bardzo niepoważnie. Jak tytuł filmu klasy Z.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones